Jump to content


Zvezdasta strujna letva


zoranzu

Recommended Posts

  • 4 months later...

Prije par dana sam kupio multipl letvu s prekidacem bez kabela . Pravio kabel po receptu Ozren B. , rastavio , odspojio prekidac i kabel vezao direkt a na drugi kraj hifi tuning mali . Letva je pristojne kvalitete a ono sto je bitno je da je zvucno donijela znacajan napredak u odnosu na fabricke apc i roline .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kako misliš da sam napraviš utičnicu? Postoji tu hiljadu sitnih "parazitnih" problema koje treba izbeći, ne računajući osnovni problem da se bakar nakon defomacije (širenja) ne vraća u prvobitni položaj kao mesing.

Razlike koje čujemo od konektora do konektora je upravo legura i procentualni nivo bakra u leguri mesinga koja je dalje presvlačena troslojnim ili monoslojnim finišima. U izvesnoj meri utiče i sastav plastike tela konektora.

Ja sam ranije improvizovao šuko viljuške čistim bakrom i pokazalo se u zvučnom smislu da je ipak najbolja firmirana utičnica. Nažalost tako je i ta strana audiofilske sage je poprilično skupa za igranje i sticanje neposrednih iskustava.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vladat1 said:

Da li imaš neke slike ?

:D Nažalost imam i nalaze se u Temi o mom sistemu na prvoj strani. Baš sam lepo iskritikovan u tom momentu. To su ipak bili neki dani istraživanja na više pozicija i nije bilo para za fency konektore i ozbiljnija ulaganja na tom planu.

Kada sam taj deo pogledao u finansijskom smislu, veliki koraci su usledili u sveukupnom zvučnom smilu i kvalitetu sistema.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Father said:

Kako misliš da sam napraviš utičnicu? Postoji tu hiljadu sitnih "parazitnih" problema koje treba izbeći, ne računajući osnovni problem da se bakar nakon defomacije (širenja) ne vraća u prvobitni položaj kao mesing.

Ne mora materijal provodnika da bude gibak da bi se vracao u poziciju, prvo sto mi pada na pamet je elasticni dielektrik koji bi vracao kontakte u prvobitni polozaj, poput armafleksa ili gume/silikona. Sto se tice oplate, kod nas se moze i posrebriti prvo pa onda pozlatiti. Veliki je cim konstruisati tako nesto, ali ako cu placati 25e po uticnici od mesinga i upitnim slojem pozlate, radje cu se iscimati :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...