Jump to content


Zvezdasta strujna letva


zoranzu

Recommended Posts

On 12/2/2015, 6:15:10, trotter said:

Zorana :wub:...

 

More, jel neko uradio zvezdastu letvu, da vidim ja tu sliku pored današnjeg Blica, sa priloženom shemom, i adekvatnim merenjima u auto cadu za makintoš i power strip analyzer app-u za android? AHha!

 

 

od ovih koje ja znam zvezdastu ili polu zvezdastu napravili abaxial,surokvl i ja.Ahha!

Link to comment
Share on other sites

Samogradnju uvek podrzavam. Nisam pregledao temu da vidim kako izgleda zavrsena zvezdasta s.l. 

Proker letve nude neko jednostavno a kvalitetno resenje. Tu moze, ukoliko neko preferira, da se ide na neko rodiniranje, posrebrivanje, ... kontaktnih povrsina. 

Kod uticnice i utikaca mi, nekako, najbitnije da su te kontaktne povrsine ciste i jako stegnu utikac. Probao sam par letvi, i sigurno 15 vrsta utikaca... najbolji je onaj najruzniji (circa 200 din.) jer kad ga, da 'prostite, nabijem u uticnicu, valja upotrebiti malo sile prilikom (opet da 'prostite) vadjenja! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Proker letva... 

Malo zeznutija da se poveze od Multip-a (mali otvor za kabl, udaljeni terminali za vezivanje, ne postoji viljuska koja po sistemu stege ne dozvoljava da se kabl izvuce iz letve.. Ipak, kvalitetnije uradjena (keramika, izolacija, jace stipaljke). 

Zvucno... bolja od Multip-a. Bas odsecan, cistije, vokali malo prirordniji. 

Iako mi je tesko da poverujem da letva moze da utice na zvuk u toj meri, nisam jedini koji je cuo poboljsanje.  

 

Proker letva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Berilijumski konektori na štekeru kabla usisivača i neće da ti smeta kad bude mlatila po sobi. Ali kabl usisivača obavezno na klocne :crno-na-belo to je valjda jasno. Ja sam i kabl od veš mašine metno na klocne, bolja centrifuga, suvlji veš, prozračniji zvuk a i manje troši omekšivača.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 years later...
On 8.11.2018. at 0:41, Audio Doktor said:

Mozda je glupo pitanje , ali sta je zvezdasta letva , meni lici na produzni kabl , mislim sa vise uticnica , jel to samo u pitanju kvalitetan produzni kabal ili ?

Au...au... doktore.....

 

On 8.11.2018. at 9:01, black coffe said:

čini mi se da je doktor na specijalizaciji  ;)

.... pre će biti da još nije ni doktorirao...:order

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...