Jump to content


Zvezdasta strujna letva


zoranzu

Recommended Posts

80-ka ako se ne varam je isto kao 60 samo ima ulazni filter. Uticnice su samo sa dva prikljucna mesta pa jkad se odvede na dve strane nema vise gde d ase dovede napon. zato mora biti na pocetku.

 

 

U pravu ste , mada ,složićete se, nije im bio baÅ¡ potreban "nadljudski" napor da to reÅ¡e i naprave "star wired"  kad su se već pohvalili time u specsheet-u.

I da bih rešio dilemu obratio sam im se direktno .Evo kratkog "priznanja" :

Thank you for your interest in Furutech products.

Neither the e-TP60E nor the e-TP80E are star-wired. Please find the wiring diagrams
attached.

Kind regards,
Graeme Coley
Furutech Co., Ltd.
Tokyo

Eto , toliko  od Furutecha.Bar su bili ažurni s odgovorom.

Vama Impulse ,joÅ¡ jednom veliko hvala.Ako bude prilike da se i liÄno upoznamo obavezno :cheers  prva tura na moj raÄun ...

Link to comment
Share on other sites

Nije to jedina situacija gde se velike firme postavljaju iznad korisnika. Prijatelj je nekidan dobio Cardas sasijske chincheve i na jednoj matici navoj nije bio narezan do kraja i ne moze da navrne. Revoltiran napise im mejl sa pitanjem da li oni valjaju skartove ili je to specijalne posiljke za Srbiju. Odgovor je bio prilicno bezobrazan: I'm very sorry to hear about this issue. No, we do not offer B stock or damaged parts to our dealers. I da se javim onom ko mi je prodao konektor da ga zamene. Ne znam samo kako je prodavac uspeo da nanese materijal i jos ga pozlati tako da ispadne da navoj nije narezan skroz.

 

Nasuprot ovome prodavac Parts Connexion se izvinio i ponudio da o njihovom trosku posalje novi iako oni nisu krivi.

 

Do sada sam imao dosta prepiski sa strancima u vezi raznih stvari. Englezi nikad nisu izlazili u susret i cak znali da prevare. Kupio sam kod njh jedan uredjaj da bih izvadio chipove kojih vise nema u proizvodnji. Uz sve troskove u engleskoj i prevoz i carina ovde, kad sam otvorio uredjaj ustanovio sam da su ih vec izvadili. I to profesionalno iz dvostrane stampe. Gomilu puta sam trazio dokumentaciju za neke uredjaje ali su me uvek uputili na nase servisere. Nasi serviseri su mi odgovarali da nikad nista nisu dobili od dokumentacije od Engleza. Naravno ima i izuzetaka ali je veci procenat losih iskustava nego dobrih. Nasuprot njima Nemci su uvek izasli u susret i nudili pomoc. Trazio sam dokumentaciju i za hi-end uredjaje i dobio i cak su nudili svoju pomoc. Jednom sam trazio dokumentaciju za jedan aparat za varenje. Dobio sam mejl sa potrebnim i svom prepiskom koja je isla od firme do firme dok nije dolsa do elektronicara i nazad da bih dobio trazeno.

 

Pre par godina sam dobio na popravak englesko pojacalo od 2x80W koje je imalo unutra trafo od 100W. Naravno da je izgoreo trafo posle 15 minuta glasnog slusanja. Prevare korisnika mozete naci na svakom koraku ako se razumete ali ako zelite dobar proizvod moracete se obratiti za profesionalne uredjaje koji su predvidjeni da rade 24 sata godinama (pogledajte Tascama u Studera). U takvim uredjajima cete pronaci i vrhunske komponente koje nece posle dve godine otkazati. Pre dva dana sam na drugom forumu procitao poruku tipa: uradi ono sto radis dobro jer ce ti trebati samo malo vise vremena nego da uradis lose. Na zalost ovu poslovnu politiku su promenili novi menadzeri koji kvalitet proizvoda mere sa brojem nula na kraju godine.

 

I da se pohvalim cim sam se ponovio ali jos nije stiglo, ocekujem za desetak dana. Naravno da sam se opredelio za Japance i Tajvance jer iako nemaju veliku reklamu, isporucuju kvalitet.

post-10695-0-21978800-1423233277_thumb.j

post-10695-0-20725300-1423233286_thumb.j

post-10695-0-80275600-1423233295_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Naleteo sam na Proker letve, i deluju mi kvalitetnije of Multip-ovih. Imaju kompletno keramicko jezgro i rade se u komb. aluminijum i plastika. 

Mislim da bi tu mogao da se izboksuje neki popust na kolicinu, pa turajte u GB ako ima zainteresovanih. 

http://www.renomemladenovac.rs 

Pozdrav!

 

cenovnik PROKER euro.doc

Link to comment
Share on other sites

Moze biti, ako procita mogao bi da odgovori na standardna refleksna pitanja kako, zasto i od cega, od cega izbacujemo jedno pitanje i ostaju nam dva: kako i od cega?

Nekad se dosta pisalo ovde o znacaju pravilnog prikljucivanja vise uredjaja tako da  polaritet svih prikljucenih skalamerija bude u vinklu, pa sam citajuci o znacaju te problematike mislio da jedini ja u regionu a i sire na globusu nisam letvu zamenio zvezdastom letvom. Ocigledno, tresla se gora rodio se mis, ili naprednija varijanta -  umesto drzavnog udara desio se drzavni udav.

Link to comment
Share on other sites

Perodeformero je u pravu. Na OTC-u ima da se kupi. Prvi red levo do kraja, tezga sa desne strane. 

Sa tri jezgra... mislim da je cena 950 din. Sa cetiri jezgra je 1100 din. (okvirno). 

Primetio sam da je skuplja letva bez strujnog kabla?!?!?! Letva sa 10 mesta i kablom kosta 1900 din. (opet ?!?!?!) !

Izgubio sam broj od te seke koja prodaje... a i da nisam - ne bih vam dao, mnoooooogo je lepa i zgodna, ne bih da je ukradete (narocito cika Trotter, on je slab na srednjovecne plavuse... zgodne... nasminkane, mirisljave, i pomalo drske) !!!

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, generalna_skupstina said:

Izgubio sam broj od te seke koja prodaje... a i da nisam - ne bih vam dao, mnoooooogo je lepa i zgodna, ne bih da je ukradete (narocito cika Trotter, on je slab na srednjovecne plavuse... zgodne... nasminkane, mirisljave, i pomalo drske) !!!

Јел има нека црнка?

Link to comment
Share on other sites

Imam komsinicu - crnku.

Zivi sama.

Muz se upokojio i ostavio pare i stan.

Auto ima, ali nema dozvolu (BMW 530d, 2014).
Ima bolna ledja. 

Od uredjaja ima Nagra sistem najnoviji. 
Sansui G-33000 je u kvaru... Studer nesto guzva trake...

Treba joj neko ko se razume u elektroniku i masazu da svrati.

Platice komsinica, nije stipsa! 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, generalna_skupstina said:

Izgubio sam broj od te seke koja prodaje... a i da nisam - ne bih vam dao, mnoooooogo je lepa i zgodna, ne bih da je ukradete (narocito cika Trotter, on je slab na srednjovecne plavuse... zgodne... nasminkane, mirisljave, i pomalo drske) !!!

Zorana :wub:...

 

More, jel neko uradio zvezdastu letvu, da vidim ja tu sliku pored današnjeg Blica, sa priloženom shemom, i adekvatnim merenjima u auto cadu za makintoš i power strip analyzer app-u za android? AHha!

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, generalna_skupstina said:

Imam komsinicu - crnku.

Zivi sama.

Muz se upokojio i ostavio pare i stan.

Auto ima, ali nema dozvolu (BMW 530d, 2014).
Ima bolna ledja. 

Od uredjaja ima Nagra sistem najnoviji. 
Sansui G-33000 je u kvaru... Studer nesto guzva trake...

Treba joj neko ko se razume u elektroniku i masazu da svrati.

Platice komsinica, nije stipsa! 

Jes` pit`o jel voli maćke?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...