Jump to content


Zvezdasta strujna letva


zoranzu

Recommended Posts

ZaÅ¡to se diže tolika frka oko te Multip letve? To je iz ugla HI-FI-ja teÅ¡ko njesra! Imam dva komada sa 6 mesta, jedna sa prekidaÄem jedna bez.Naravno sa zadovoljstvom ih koristim za razne primene u kući(sem HI-FI-ja)

 

Svi smo se zaleteli na aluminijumsko kućiÅ¡te, sem njega sve ostalo je proseÄno do loÅ¡e.Uz  gore već pomenut loÅ¡ kvalitet plastike i zavrÅ¡Å¡ne obrade, ja bih dodao loÅ¡e proporcije i oblik prikljuÄnih mesta, koja ne drže dovoljno Ävrsto prikljuÄene kablove tj. Å¡ukoe, relativno labav kontakt, loÅ¡e, tanko interno ožiÄenje(redno, nije zvezdasto, ako je to uopÅ¡te bitno), teÅ¡ko, skoro nemoguće je rastaviti i napraviti bilo kakav apgrejd.O ugradnji IEC utiÄnice da i ne maÅ¡tamo.

 

InaÄe, van navedenog, to je HI-AND letva! :D

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to se diže tolika frka oko te Multip letve? To je iz ugla HI-FI-ja teÅ¡ko njesra! Imam dva komada sa 6 mesta, jedna sa prekidaÄem jedna bez.Naravno sa zadovoljstvom ih koristim za razne primene u kući(sem HI-FI-ja)

 

Svi smo se zaleteli na aluminijumsko kućiÅ¡te, sem njega sve ostalo je proseÄno do loÅ¡e.Uz  gore već pomenut loÅ¡ kvalitet plastike i zavrÅ¡Å¡ne obrade, ja bih dodao loÅ¡e proporcije i oblik prikljuÄnih mesta, koja ne drže dovoljno Ävrsto prikljuÄene kablove tj. Å¡ukoe, relativno labav kontakt, loÅ¡e, tanko interno ožiÄenje(redno, nije zvezdasto, ako je to uopÅ¡te bitno), teÅ¡ko, skoro nemoguće je rastaviti i napraviti bilo kakav apgrejd.O ugradnji IEC utiÄnice da i ne maÅ¡tamo.

 

InaÄe, van navedenog, to je HI-AND letva! :D

U potpunosti se slazem. Ali je ta letva lako dostupna, sa cenom koja je ok. Da li moze neki predlog sta i gde da se kupi bolje za taj novac. Moze predlog i za iznos od 50-tak eura (mislim samo na letvu kao podsklop, bez kabla). 

Link to comment
Share on other sites

Чиме отворити ÐПЦ Ñтрујну летву? Шрафцигер једноÑтавно клизи преко шрафа када Ñе проба отворити.

Link to comment
Share on other sites

Za otvaranje  APC letve,potreban je specijalni vrh na srafcigeru,kontra oblika od vrha srafova,ili ih zabusi,pa stavi  nove.

Moze i taj APC, a licno bi pre uzeo 2 od 5 mesta,a stavio duplu uticnicu na zid,ili ako postoji mogucnost, na razlicite faze.

Monster iznutra ima iste , duple ,mesingane sine sa otvorima za pinove Å¡uko utikaca,kao i APC,nema razlike,ako smo na isto mislili.

Ostatak Monstera,isto kao i APC,paralelni filter,zastita od pikova,automatski osigurac

Link to comment
Share on other sites

Ja organizujem neku grupnu proizvodnju strujnih letvi za  nas Nislije pa ako ima zaintertesovanih na forumu moze da se poveca broj.

Uglavnom medical certified, vrlo kvalitetna aluminijumska kutija, dozna za po dve schuko ( kvalitetne) uticnice. Kad idu u bolnice crvena je za UPS a bela za obicno napajanje. Za Hifu bi moglo da se improvizuje pa da crvene budu sa RF filterima a bele  obicne. ( Nisam bas pristalica filtera.  Nekako mi ubijaju dinamiku. Na ovaj nacin bi se mogli  stavljati ili skidati filteri,na neke  potrosace  stavljati  a na neke ne.)

Idu bez  kablaze. Moze samo kabl da  izlazu kroz neki uvodnik ( sto bih ja preporucio da se smanji broj kontakta) ili izumban otvor za  IEC ( muski) pa da se menja prikljucni kabl.

post-10168-0-48910100-1421504162_thumb.jpost-10168-0-54864400-1421504112_thumb.j

Dimenzije 50 sa ( vidi sliku), dosta masivno ( nece kablovi da ga  prevrcu). Ima 4 schuko prikljucka, prosirivo na  6.

Link to comment
Share on other sites

Za otvaranje  APC letve,potreban je specijalni vrh na srafcigeru,kontra oblika od vrha srafova,ili ih zabusi,pa stavi  nove.

Moze i taj APC, a licno bi pre uzeo 2 od 5 mesta,a stavio duplu uticnicu na zid,ili ako postoji mogucnost, na razlicite faze.

Monster iznutra ima iste , duple ,mesingane sine sa otvorima za pinove Å¡uko utikaca,kao i APC,nema razlike,ako smo na isto mislili.

Ostatak Monstera,isto kao i APC,paralelni filter,zastita od pikova,automatski osigurac

Hvala ti na odgovoru! Da li su te mesingane Å¡ine iste ili bolje od Legrand-a Å¡to sam dao sliku gore? Ako se vidi sa slike...

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slazem. Ali je ta letva lako dostupna, sa cenom koja je ok. Da li moze neki predlog sta i gde da se kupi bolje za taj novac. Moze predlog i za iznos od 50-tak eura (mislim samo na letvu kao podsklop, bez kabla). 

 

      Cena je ustvari njen najveći adut. U ekonomskim uslovima koji vladaju kod nas, sa nadom u bolje (malo)sutra, jeftinim stvarima se Å¡toÅ¡ta oprosti, nažalost tako je kako je.

 

      Za taj novac? Iskreno nemam dobar odgovor i reÅ¡enje, da imam i sam bih ga primenio. Mada vidim da ima ljudi koji su bolje upućeni u problematiku pa će ono valjda neÅ¡to izburgijati.

 

    Ja sam takoÄ‘e pristalica DYI varijante.Sebi sam pravio Legrand varijantu:

 

 

 

     Mana ove letve je cena.Imao sam sve sem samih Å¡uko modula  u suprotnom se ne bi nikada baktao sa time.Kada bi se sav materijal kupovao izaÅ¡ao bi skoro 70E plus ožiÄenje, Å¡to je totalno nerentabilno.Mada moram priznati da je kvalitet komponenti, kako plastike tako kontaktnih elemenata odliÄan.Estetia nije na vrhunskom nivou,a i Ävrstina ove kanalice bi mogla biti bolja, mada ću na tome poraditi, imam reÅ¡enje

post-15694-0-71727100-1421511510_thumb.j

post-15694-0-81783300-1421511538_thumb.j

post-15694-0-29672600-1421511559_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Koliko se vidi sa fotografije za Legrand, nema razlike, ....

Hvala još jednom! Skupljam informacije... :)

 

Sad me zanima da li su bolje te mesingane šinice ili 2,5mm2 bakarna žica (licnasta ili puna)?

(zoranzu - ne moraš da odgovaraš na moja dalja pitanja, upućena su svima...)

Link to comment
Share on other sites

      Cena je ustvari njen najveći adut. U ekonomskim uslovima koji vladaju kod nas, sa nadom u bolje (malo)sutra, jeftinim stvarima se Å¡toÅ¡ta oprosti, nažalost tako je kako je.

 

      Za taj novac? Iskreno nemam dobar odgovor i reÅ¡enje, da imam i sam bih ga primenio. Mada vidim da ima ljudi koji su bolje upućeni u problematiku pa će ono valjda neÅ¡to izburgijati.

 

    Ja sam takoÄ‘e pristalica DYI varijante.Sebi sam pravio Legrand varijantu:

 

 

 

     Mana ove letve je cena.Imao sam sve sem samih Å¡uko modula  u suprotnom se ne bi nikada baktao sa time.Kada bi se sav materijal kupovao izaÅ¡ao bi skoro 70E plus ožiÄenje, Å¡to je totalno nerentabilno.Mada moram priznati da je kvalitet komponenti, kako plastike tako kontaktnih elemenata odliÄan.Estetia nije na vrhunskom nivou,a i Ävrstina ove kanalice bi mogla biti bolja, mada ću na tome poraditi, imam reÅ¡enje

Da, tako je kako je. Hvala puno  :thumbsup2 . Odlicno izgleda ova tvoja letva.

Link to comment
Share on other sites

Ok necu vise  ;-)

Licno sam za mesing,zbog

Manje prelaznih kontakata

Povrsine i oblika provodnika

ako se dobro secam, provodljivost mesinga je manja od 70%, a bakra 100%.

Po meni, unutar letve puni bakar u teflonu od 2.5 kvadrata, a spolja Brankove- bolnica grade- uticnice i to je to. Jeftino a kvalitetno i ima estetiku, kome je bitna.

Link to comment
Share on other sites

ako se dobro secam, provodljivost mesinga je manja od 70%, a bakra 100%.

Po meni, unutar letve puni bakar u teflonu od 2.5 kvadrata, a spolja Brankove- bolnica grade- uticnice i to je to. Jeftino a kvalitetno i ima estetiku, kome je bitna.

Ako neko zna, gde ovo ima da se nađe?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lepo od vas sto ste iscitali ono sto su napisali i kao pravi korisnik lepo je sto im verujete. Sad pogledajte ove slike i zakljucite, zvezdasta ce biti samo ako se kabel od iec uticnice ubode u srednju uticnicu. Posto su sva prikljucna mesta popunjena za prikljucenje ostaje da se kabel kaci na krajnju uticnicu. Vidi se da je popusten sraf za uzemljenje na krajnjoj uticnici. Posto od krajnje ide do srednje a od srednje do trece onda to vise nije zvezdasto povezivanje. Posle tih fotki imate i drugu letvu gde su konektori spojeni zvezdasto, videcete da idu posebne zice od iec uticnice. U reklamnim papirima svasta napisu.

https://www.dropbox.com/sh/hz8w3cv1vyegqlf/AAAQoElBnK1ZyQw39OvBMmpva?dl=0

 

Link to comment
Share on other sites

Ufff,kakva prevara :order  .Da sam im poverovao - jesam .Ako je zaista povezana kao na VaÅ¡im fotografijama onda se  radi o bezoÄnoj laži.Kad ovo rade Japanci , Å¡ta onda oÄekivati od ostalih :plakanje  ? Mada mi nisu baÅ¡ jasni - u Äemu bi bio problem da se kabel od IEC konektora dovede na srednju utiÄnicu,pa onda razvede levo i desno?Mesta izgleda da ima dovoljno.Vama hvala na informaciji u pravom trenutku :thumbsup2  .Srećom nisam korisnik iste mada sam je uvrstio u uži krug za razmatranje.Da li je isti sluÄaj i sa većim modelom e-tp80 ? Koja letva je u pitanju na fotografijama 5 i 6?Lep pozdrav. :wave2

Link to comment
Share on other sites

80-ka ako se ne varam je isto kao 60 samo ima ulazni filter. Uticnice su samo sa dva prikljucna mesta pa jkad se odvede na dve strane nema vise gde d ase dovede napon. zato mora biti na pocetku. Letva sa slike je Audio Sensibility http://audiosensibility.com/blog/products-2/power-distribution/koriste Furutech komponente ali ih jos dodatno doradjuju http://audiosensibility.com/blog/products-2/power-cables-2/

 

Po meni idealan kabel bi bio da se naprave dve uticnice za pojacalo a od te tacke da se grana na ostale za male potrosace. Kod ovakve letve kao sto fe Furutech 60 pojacalo mora da se stavi na prvu uticnicu ali se mora paziti da potrosaci sa smps napajanjima ne budu na zadnjoj vec bi trebali biti na istom mestu gde i pojacalo

 

Evo i malo literature http://audiosensibility.com/blog/products-2/grounding-devices-2/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...