Jump to content


Cambridge Audio 840c kao DAC


moonru

Recommended Posts

 

Sta mislite koliko je dobar ovaj CD plejer kao DAC uredjaj, slabo se razumem u princip rada DAC-a i tako to a resio sam da poboljsam zvuk jer uglavnom slusam muziku sa kompa, pa se ovaj CD plejer pojavljuje kao neko univerzalno resenje ako u potpunosti funkcionalno menja klasicne DACove kao sto su TEAC UD-HO1, MF V DAC, CA DacMagic 100, itd....taman bi imao odlican CD plejer i DAC u jednom uredjaju, nije jeftin ali to nije problem ako radi ono za sta mi treba.

 

 

Pretraži malo forum, ima dosta toga vezano za ovaj model od polemike oko cene u svetu i kod nas pa sve do uporednog  testiranja u jednoj od tema o clash-u dac-ova.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Prophet, hvala ti, pronasao sam tu temu i na osnovu nje odlucio tj rezervisao 840c, ne mogu vise da maltretiram mozak ..... koliko sam shvatio iz testa, svi drugari su se slozili da je odlicna sprava kao DAC, zamerke skoro da nisu nasli, ja sam samo imao dvojbu da li da kupujem neki dac od 300 eura ili da se jos malo istresem za neki skuplji poput ovog, ali obzirom da dobijam i CD plajer i vrhunski DAC tih 200 eura vise od predvidjenih ce se sigurno kompenzovati kroz bolji zvuk, robustnost tj izgled uredjaja, ujedno je i  CD, itd....

 

E sad, ostaje mi jedna dilema, oko kablova za povezivanje, pglu sam ovde totalno pa mi treba pomoc nekog od vas sto se tice povezivanja........znate sta od ulaza ima 840c, dajte savet kako najbolje da ga povezem sa PC-ijem koji ce biti udaljen nekih 4-5 metara od 840c, koji je to kabl, gde da ga pazarim, sta je najbolji odnos cena-kvalitet.....a moze i savet za kabl od 840c do pojacala, nesto povoljno i solidno, za pocetak.

Link to comment
Share on other sites

Prophet, hvala ti, pronasao sam tu temu i na osnovu nje odlucio tj rezervisao 840c, ne mogu vise da maltretiram mozak ..... koliko sam shvatio iz testa, svi drugari su se slozili da je odlicna sprava kao DAC, zamerke skoro da nisu nasli, ja sam samo imao dvojbu da li da kupujem neki dac od 300 eura ili da se jos malo istresem za neki skuplji poput ovog, ali obzirom da dobijam i CD plajer i vrhunski DAC tih 200 eura vise od predvidjenih ce se sigurno kompenzovati kroz bolji zvuk, robustnost tj izgled uredjaja, ujedno je i  CD, itd....

 

E sad, ostaje mi jedna dilema, oko kablova za povezivanje, pglu sam ovde totalno pa mi treba pomoc nekog od vas sto se tice povezivanja........znate sta od ulaza ima 840c, dajte savet kako najbolje da ga povezem sa PC-ijem koji ce biti udaljen nekih 4-5 metara od 840c, koji je to kabl, gde da ga pazarim, sta je najbolji odnos cena-kvalitet.....a moze i savet za kabl od 840c do pojacala, nesto povoljno i solidno, za pocetak.

Bilo bi dobro da poslušaš pre kupovine ako je izvodljivo. Kako šalješ signal sa kompa na dac?

Link to comment
Share on other sites

Ringeraja, hvala na informaciji.

 

Vladovid, citam, upijam, hvala.

 

Prophet, nema sanse da probam uredjaj pre kupovine, u Leskovcu je, ali nisam nesto specijalno zahtevan pa se nadam da ce to da svira sasvim dobro za neki pocetak petljavine sa dac-ovima,  od dacova od 300 eura nema sanse da svira losije vec samo isto ili bolje, tako da ce to negde biti to, s tim da malo prebacujem budzet ali tako se namestilo...a imam i CA risiver, pa ce lepo da se uklope jedan na drugom  :grin: ...naravno, voleo bih da mogu da ga cujem pre kupovine, ali totalno je neizvodljivo. ------ Pa to jos uvek ne znam kako da saljem signal sa kompa na dac, i tu mi treba savet, jer sam potpuno pglu po tom pitanju .....  iz kompa moze da ide USB, a mozda i ona bananica iz muzicke kartice, ili neka treca opcija, zato mi i treba savet sta je najbolje, citajuci link koji je okacio Vladovid kapiram da je najbolje da iz kompa ide USB ali ne kapiram sta je na drugom kraju tog istog kabla tj koji ulaz ide u 840c....najbolje da mi neko totalno skolski objasni sve opcije koje su u igri, ako nije problem, nisam lenj da guglam nego se jednostavno slabo snalazim sa ovim, pa mi je skolsko objasnjenje definitivno izgleda neophodno  :lol:

 

Willi, bice to ok, javlja mi se  :grin:  

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam, u casopisu je vrlo detaljan  test ovog Cd player-a radio clan ovog foruma ZoranBG (mislim da je u pitanju broj 20 i neki). Zasto ga ne bi pitao za savet ? 

 

CA je jako cudna firma, nekonzistentna po zvucnom karakteru svojih uredjaja, tako da treba biti pazljiv.

Ne, nisam testirao 840C, vec 740C koji je tehnicki inferiorniji u odnosu na 840C. Koliko se secam, to je jedan od najgorih plejera koje sam imao prilike da cujem u toj klasi cene, ali 840C bi morao da bude bolji. Koliko? Ne znam, nisam ga imao, ali sam skeptik.

 

Ono sto znam jeste da je tim plejerima brzo pala cena, a i ocene u casopisima posle godinu/dve su splasle. Kao da su bili trenutni hit, a ja pomisljam i na neke druge scenarije.

Ovde se tesko prodaju, tipicno se trazi oko 600 evra pa se plejer prodaje mesecima.

Link to comment
Share on other sites

Dobrodosao je svaki savet, preporuka, alternativa, itd, ali stvar je resena, pazario sam 840C  :listen  ........sutra stize, utiske javljam ovde u temi nakon par dana slusanja , hvala svima koji su se javili da pomognu  :wave2

 

 

Kabl cu uzeti SUPRA ZAC opticki, fabricki je, taman 4 metra dugacak koliko mi i treba, inace kabl mi je ponudio ovde na PP koleza kome vise ne treba, video je temu i ponudio mi,  sigurno postoje i neke jeftinije alternative da se naprave i slicno, ali ko sada da se drnda oko 20 eura gore dole, ovo je fabricki kabl, proizvden u svedskoj, kao nov je vise nego duplo skuplji od ovoga sto placam, i nekako se nametnuo kao odlicno resenje, stvar je zavrsena.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, jedva cekam da stigne sve pa da krenem u uzivanje, godinama vec slusam iskljucivo muziku sa kompa pa je bio red da unapredim zvuk...sledeca stvar je neki lampas jeftiniji, oko 500 eura, pikiram nekog kineza ili nesto nekinesko polovno a da ne kosta mnogo skuplje od predvidjene cifre.

Link to comment
Share on other sites

Stigla sprava, evo slusam David Benoit - Letter to Evan, original CD, i nikada ga nisam cuo ovako dobro do sada, u smislu detalja i dinamike, a tek ce da prosvira kada zamenim ove glupave mentolske interkonekte od 100 dinara  :grin:  ... za sada sam odusevljen kako svira kao CD, a kako i nebi kada mi je najbolji cd do sada bio pioneer pds501  :lol:  koji pritom uopste ne svira lose, cak naprotiv za te neke novce za koje se nalazi svira bas dobro, ali 840 u odnosu na 501 ubiva kako svira.

 

 

Kao DAC ga jos nisam cuo, stoji povezan sa kablom, ali nesto maticna ploca ne pusta zvuk preko optickog izlaza, koleza Aleksandar sa foruma se ponudio da mi resi problem, sve je podesio kako treba ali neki drajveri verovatno zezaju ili tako neka glupost, pa cemo ovih dana kada Aleksandar bude imao vise vremena da ga resimo.

 

A neki tako nevazni utisci o 840c su da je kao tenk, imao sam utisak da nosim pojacalo u ruci a ne CD plejer, tezak bre. Ima veliki displey, sa velikim ciframa, ludo izgleda skroz.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ringeraja, jes makina  :listen  ...krÅ¡ten uredjaj skroz, a i kako ne bi bio obzirom koliko kosta nov.

 

 

Proradio je, nije bio nikakv bag, drajveri i slicno, nego ja mentol nisam pritisnuo dugmence select nakon izbora ulaza, cirkus  :blush:

 

 

Zahvaljujem se kolezi Aleksandru na svemu, genijalac, sjajan jedan decko.

 

 

E sad, utisci....ovo mi je prvi DAC koji sam kupio a i slusao ikada  :lol: tako da od mene tesko da mozete da zakljucite nesto specijalno, ali spremam se da ga odnesem kod jednog koleze sa foruma da poslusamo, pa cete cuti njegove utiske. Dakle, napokon imam ozbiljan zvuk sa PC-ija, instaliran je i WASAPI .... DAC je must have sprava za slusaoce PCija, ne zalim ni jedan euro koji je potrosen.

 

Sledeca stepenica je pojacalo, kada budem smislio kakav zvuk zelim iz pojacala otvoricu novu temu za savete oko izbora, jer gledam da pazarim pojacalo koje ce da se prilagodi zvuku Sonaba, koji su prilicno cudnog karaktera, bice uskoro tema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...