Jump to content


upgrade sistema


robespierre

Recommended Posts

  • Replies 562
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nemo` se vredjas ali ovaj put STVARNO nisi u pravu. Ne znam da li imas licna iskustva sa ovom mrgom ali to je bas tenk u pravom smislu reci i elektricno i mehanicki.

Imam u smislu sluÅ¡anja, ali nemam u smislu servisiranja. Å to nema bilo kakve veze sa skrivenim greÅ¡kama, pobogu pa niko ih ne pravi namerno, one se jednostavno dogode svima. Jeste on napravljen sjajno, i masivan je, i lepo odraÄ‘en (video sam ga iznutra), ali je uprkos tome preÄesto goreo. I viÅ¡e nego dovoljno jak da nikada ne izgori.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tehnicki,jos uvek je vlasnik,do vikenda...nadam se da se nece predomisliti :smile: Drugar sa foruma, jasta!

 

Me happy for you! Posto je drugar "picajzla" :D sigurno je u tip top stanju. Nisam siguran da li smo ga slusali kod njega kada sam bio u domovini prosli put ali jesmo onaj njegov prethodni u mnogo navrata.

U svakom slucaju super!

 

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

G,

Prilika je izletela potpuno nenadano i neplanirano. Ja zaista nisam imao nameru da kupim bilo sta u nekom narednom periodu od 6 meseci pa navise, prosto nisam imao budzet, a nisam hteo da kupim makar sta  i planirao sam da isplarim preamp. S ovom magicnom kutijom mislim da sam ispratio preamp i jos ustedeo... Vreme ce pokazati :)

 

Enivej,sad sam jos korak blizi ostvarenju planova i do kraja godine mozda se otvorim za dac, ali samo mozda, jer moram da rascistim u glavi koje zvucnike uzeti (mada imam par favorita, ali o tom potom).

 

Naravno, zvucne utiske javljam od nedelje.

Link to comment
Share on other sites

Malo slicica sa vecerasnjeg druzenja:

imag0824.jpg imag0825.jpg

imag0826.jpg imag0827.jpg

 

Sto se utisaka tice, vrlo su pozitivni :)

Prvo smo nakacili Aragona, uz mds kao izvor sto jeste donelo dodatan korak napred u odnosu na prethodnu postavku u vidu definisanije muzike, ali da se osecalo da nesto fali bilo je jasno kao dan, a kako i ne bi, pored 2 vrhnske komponente Sonab i mds nisu ni izbliza dobar match - razlika u klasi se zaista oseti.

E onda je na scenu nastupio Hegel H10 (mislim da mu je to oznaka, Surokvl ispravi me ako gresim) i pokazao koliko nista ne valja :P Svi oni hvalospevi pisani u spendor caffee temi su se pokazali vrlo istinitim i nikako nisu reklama. Jos jednom se pokazalo da je izvor trenutno najslabija karika u sistemu, a Sonab da nije ni izbliza kanta kako je predstavljen na pocetku teme. Istina, i dalje je razlika u klasi evidentna i to najvise na bassu (potpuno neocekivano,moram prizanti, mislio sam da su srednji problematicni) ali daleko od toga da se obrukao...hegel je definitivno pokazao sta ume i veoma bih voleo da ga direktno uporedim sa youngom, ali o tom potom. 

Za sve ljude koji su u potrazi za kvalitetnim izvorom najtoplije preporucujem da ga poslusaju, siguran sam da se nece razocarati, pa makar se odlucili za neku trecu opciju.

 

Sto se tice daljeg upgradea...phuh, tesko pitanje...da li ici na bolje zvucnike, ili uzeti bolji izvor...ili se strpiti pa uzeti oba zajedno?!  :crno-na-belo

To je nesto o cemu cu sigurno mnogo razmisljati narednih par meseci, a sve ljude dobre volje pozivam da daju predloge, kad i ako iskoci neki zvucnik sa odlicnim odnosom cena - kvalitet.

 

Toliko od mene za veceras :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kad tako unapredis amp sanse su da se ukaze losa karika su kao da te udari grom sa karbonskim stapom u ruci na pecanju -poprilicne.Ja bih prvo znacajno unapredio izvor kvalitetnim dac-om,a za kraj i uz veliko gustiranje ostavio zvucnike.U sto maraka da svi ovde znaju koji DAC bih ja preporucio,pa i ne moram.Taj Hegel je OK sprava,ako je to onaj koji sam slusao.

 

Edit: zaboravih da cestitam,bice super sistem na kraju!

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ,ako kolega Sondek dozvoljava, podrzao pravac na koji on upucuje, a kada je vec u ovom pravcu od pocetka krenuo - izvor (dac) pa na kraju sa dosta strpljenja zvucnici. Inace sam misljenja da sve treba graditi oko zvucnika... Takodje bih se usudio predloziti, pre nabavke zvucnika, blagi refresh vec postojecih komponenata tj. pregled i preduzimanje ako je potrebno nekih intervencija da bi se i tu izvukao maksimum. Sve prethodno bi zaista stvorilo jasnu sliku pri probanju buducih nadam se zvucnika koji zasluzuju mesto u ovom sistemu. Sve zaista ukazuje da ce ovo biti jako dbar sistem, jos jednom iskrene cestitke.

 

Edit: kablove skloniti sa prolaza ako date okolnosti dozvole.

Link to comment
Share on other sites

 

Prvo smo nakacili Aragona, uz mds kao izvor sto jeste donelo dodatan korak napred u odnosu na prethodnu postavku u vidu definisanije muzike, ali da se osecalo da nesto fali bilo je jasno kao dan, a kako i ne bi, pored 2 vrhnske komponente Sonab i mds nisu ni izbliza dobar match - razlika u klasi se zaista oseti.

E onda je na scenu nastupio Hegel H10 (mislim da mu je to oznaka, Surokvl ispravi me ako gresim) i pokazao koliko nista ne valja :P Svi oni hvalospevi pisani u spendor caffee temi su se pokazali vrlo istinitim i nikako nisu reklama. Jos jednom se pokazalo da je izvor trenutno najslabija karika u sistemu, a Sonab da nije ni izbliza kanta kako je predstavljen na pocetku teme. Istina, i dalje je razlika u klasi evidentna i to najvise na bassu (potpuno neocekivano,moram prizanti, mislio sam da su srednji problematicni) ali daleko od toga da se obrukao...hegel je definitivno pokazao sta ume i veoma bih voleo da ga direktno uporedim sa youngom, ali o tom potom. 

Za sve ljude koji su u potrazi za kvalitetnim izvorom najtoplije preporucujem da ga poslusaju, siguran sam da se nece razocarati, pa makar se odlucili za neku trecu opciju.

 

 

"RaskaÄi" Aragona, neka ti Surokvl napravi policu.  UreÄ‘aje postavljaj jedan na drugi samo kad je onaj ispod iskljuÄen.

 

Kada budeÅ¡ Äuo iole "krÅ¡tene"  zvuÄnike videćeÅ¡ da su ti Sonabi "kante".

 

Sad kad si već krenuo naopako da gradiš sistem uzmi izvor :)

Link to comment
Share on other sites

Bice i krstene police, polako, tek sam krenuo. Ambicija postoji, samo je pitanje vremena.

 

Inace, razmestaj je bio samo za probu, aragon stoji tu gde je i na slici, AR stoji na mestu hegela (tu imam problem sa duzinom kabla, ali to ce resiti Zoki, samo da se finansijski vratim u zive), a izvor je na onoj ploci pored, ali i to cemo resavati.

 

Ja sam naopak ceo zivot, sta da radim :P

 

Salu na stranu, krenuo sam naopako jer je tehniks bio najslabija karika a nisam hteo da kupujem za onaj budzet zvucnike i pojacalo - mislim da nisam pogresio, pogotovo posle aragona.

Bice jos uspona, samo da se malo zakrpim...U kom pravcu mi predlazes da gledam kad su u pitanju zvucnici?

 

P.S. Hvala svima na cestitkama!

P.P.S. Komponente su sve u savrsenom stanju, tako da nece biti potrebe za nekim refreshom dugi niz godina, a kablove preskacem, tako je arhitekta napravio vrata (za njega kec, sta drugo da kazem), ali kupicu onu letvu za sakrivanje istih, do tada vezbam skakanje :)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je stvarno bez veze da ti zvuÄnici stoje tu gde su sada. PokuÅ¡aj da uklopiÅ¡ neke da ti stoje tamo gde i polica. Mada iz iskustva, to sa prozorima iza (ili ispred) zvuÄnika kod mene je uvek davalo slabije rezultate. Plus radijator iza ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je stvarno bez veze da ti zvuÄnici stoje tu gde su sada. PokuÅ¡aj da uklopiÅ¡ neke da ti stoje tamo gde i polica. Mada iz iskustva, to sa prozorima iza (ili ispred) zvuÄnika kod mene je uvek davalo slabije rezultate. Plus radijator iza ureÄ‘aja.

 

Ovakva postavka daje najbolji zvuk, to je gotova stvar, mnogo sam eksperimentisao oko toga i tu je zvuk stvarno najbolji (simetricni su i zvuk se ravnomerno razliva po celoj prostoriji, pogledaj mapu prostorije sa pocetka teme).

Sto se radijatora tice, uredjaji su maksimalno moguce udaljeni od njega, sa trenutnim rasporedom u prostoriji.

Link to comment
Share on other sites

Znam, jedan sam od onih koji su te savetovali da ih tu postaviš. Na osnovu mape prostorije koju si postavio.

 

MožeÅ¡ probati nekonvencionalno reÅ¡enje postavkom zvuÄnika na zidove ili joÅ¡ bolje corner horn u uglovima sobe ili na spoju plafona i zidova. Time bi oslobodio prostor. Da pojasnim:

 

http://www.hilberink.nl/codehans/tannoy126.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...