Jump to content


upgrade sistema


robespierre

Recommended Posts

Varaš se i za jedno i za drugo.

 

Odakle vam ideja da nagovarate Äoveka na samogradnju?

Da je tresnuo 10kE na astal, ne bih. :razz:

 

Mislim da razumem tvoje pitanje - odnosi se na kompetentnost za samogradnju. Naglasio sam - Äovek ima vremena, sve se može nauÄiti.

 

Uporedi svoj sistem (ako se dobro sećam, komponente za zvuÄnike su bili manje od 2kE?) sa brand new za te pare.

 

Plus zadovoljstvo što si sam napravio... ružno, ali svira, bre. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 562
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posto ne nameravas da kupujes zvucnike u skorije vreme - mozemo da probamo PMC kod tebe jednom prilikom u buducnosti (kada nabavimo neki auto - ti ili ja). Mislim zbog prostora - posto se radi o bookshelfu, ali stvarno ima "velik" zvuk - verujem da ako ti on ne bio dovoljno "velik" tesko da ce neki drugi bookshelf. U mom prostoru ne mogu da pokazu sta bi mogli u velikoj prostoriji - posto mi je soba mala - ali su vecu sobu u 4audio drzali samo tako!

 

Kolega, ideja je super (osim onog dela za kola...di mogu i kola i sistem :D )

 

@prophet: ja sam u ekskurziju samogradnje ne idem - nemam ni izbliza dovoljno znanja. Iskreno, nemam ni vremena da isto i sticem, a sto je najbitnije nemam ni volje,,,

Link to comment
Share on other sites

Da je tresnuo 10kE na astal, ne bih. :razz:

 

Mislim da razumem tvoje pitanje - odnosi se na kompetentnost za samogradnju. Naglasio sam - Äovek ima vremena, sve se može nauÄiti.

 

Uporedi svoj sistem (ako se dobro sećam, komponente za zvuÄnike su bili manje od 2kE?) sa brand new za te pare.

 

Plus zadovoljstvo što si sam napravio... ružno, ali svira, bre. :D

Nije fer poreÄ‘enje, iz prostog razloga Å¡to se komponente od 2K evra ugraÄ‘uju u zvuÄnike koji koÅ¡taju mnogo mnoooogo  viÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Tannoy Arden? mljac.  :facehearts

 

@Oxygene

 

B200 je popularan za open baffle. Cuo si za DarkStar?

 

A imas i kombinacije sa AMT-om. http://www.randallrash.com/New_Loudspeakers_part3.html Sto da ne i RAAL?

 

OBtower_angle_medium.jpg

Pa vidiÅ¡ da tu imaju dva povelika basa? A i to će svejedno svirati kao kanta ako ne ide u biamping. InaÄe ovaj projekat nije dobar Å¡to se odmah vidi.

Link to comment
Share on other sites

Auuuuu, gde ode diskusija...

Samogradnja za pitaj-Boga-koliko-K-evrića...

Nisam siguran da je to dobar put, ali neću mnogo da se mešam, uvek se nađe neko "pametan" i "kulturan" pa u prolazu zalepi šlajku... :wacko:

 

edit: ma neka ide život... Evo lepih kutija sa dosta potencijala... http://www.kupujemprodajem.com/Usher-Be-718-10491020-oglas.htm?filter_id=122

Link to comment
Share on other sites

Изгледа да негде има вишка Ñправа.   :)

 

:wave2

 

Ako si pomislio na moju "reklamu" za Ardene, ne, nisu višak.

 

Samo sam pomislio da bi u g.Robespjerovu sobu trebalo tako neÅ¡to a ne koEkakve igraÄke. 

 

A zanimalo me i da li će biti reakcije na reklamu. :D

 

Kada budu bili na prodaju, pojaviće se na kupuem-prodaem. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Nije fer poreÄ‘enje, iz prostog razloga Å¡to se komponente od 2K evra ugraÄ‘uju u zvuÄnike koji koÅ¡taju mnogo mnoooogo  viÅ¡e.

 

Pa to ti kažem. :D

 

Ja sam već pokuÅ¡avao da ti tovarim nezvane goste, da Äuju Å¡ta se od 2kE može uraditi.

 

Dobro, de. Treba i nešto znanja. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Samogradnja itekako! Ne treba ti sam da smisljas kutije i skretnice, nego radis po vec gotovom projektu :)

 

Za 2K evra mozes otprilike da napravis zvucnik koji bi u radnji kostao 20K evra i vise

 

E sad je pitanje kakav zvucnik, jer ima ih bezbroj vrsta, treba prvo da poslusa razne koncepte i da vidi sta mu se najvise svidi

 

Edit: sad videh da nemas najbitniju komponentu tj. volju, tako da nista, onda kupi preskupu konfekciju hehe :D

 

Svejedno valja da poslusas sto vise vrsta zvucnika

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Preamp je konacno stigao...

Ostavio sam i tehniksov pored, cisto da odradim neki A/B test...tj. to je bio plan, dok nisam cuo prve tonove! Trebalo mi je otprilike par sekundi da shvatim koliko je ovo dobra sprava. Zvucnici rade bolje u oba kraja (i visoki i niski), mnogo vise detalja, bolji prostor i raspored instrumenata samo su neka od poboljsanja koje je ovaj preamp uneo u sistem. Svestan sam ja da on nije jos maksimalno iskoriscen i da mi ulaganja tek predstoje,ali ovaj zvuk...hjoj...ludilo :)

Link to comment
Share on other sites

Posto ipak ne mogu previse da menjam improvizovani polozaj, pokazacu kako to sada izgleda,ma koliko bilo nakaradno:

imag0777.jpg

imag0778.jpg

imag0780.jpg

imag0782.jpg

imag0784.jpg

 

To mozda izgleda lose, ali zvuci sasvim dobro. Naravno, prostor za napredak je sada ogroman, a kao sledecu investiciju planirao sam DAC do ~ 600e. Naravno, nece biti bas skoro,ali predlozi/sugestije su dobrodosle!

Znam, sugestija je za promenu pozicije zvucnika i to ce biti uradjeno, samo mi trebaju duzi kablovi - sledeceg meseca :)

Link to comment
Share on other sites

Taj sonijev minidisc izgleda kao podmetaÄ za preamp. Imao sam i ja jedan takav, nije to uopÅ¡te loÅ¡e. Medjutim... PoÅ¡to si reÅ¡io da pucaÅ¡ na visoko onda razumem da razmiÅ¡ljaÅ¡ o boljem izvoru. Rekoh da nije loÅ¡ minidisc jer da je loÅ¡ ne bi ni uspeo da ÄujeÅ¡ o kakvom se preampu radi.

Ja bih razmiÅ¡ljao ovako: jurio bih bolje zvuÄnike. Dovukao bih na probu neÅ¡to odgovarajuće a za dac bih odmah uzeo MF V90, makar na probu. Možda se iznenadiÅ¡ a usput i saÄuvaÅ¡ pare.

Ako već gradiÅ¡ ozbiljan sistem, nije džabe Å¡to ti ljudi ovde predlažu da su zvuÄnici kljuÄ.

Link to comment
Share on other sites

Trottere, ma koliko da si u pravu sada, imaj ipak u vidu da je ovo tek poÄetna faza.

Malo ko od nas je imao tu sreću i pamet da odmah poÄne sa odliÄnim, 5. Ja sam bio jedan od retkih koji su tako poÄeki, i to samo zato Å¡to sam imao jednu osbinu koju najveći broj drugih nije imao - strpljenje sa odbijanjem da pravim kompromise. Prve kutije koje sa kupio su bile AR5, a 1973. godine, to su bile jako dobre kutije, to je bio drugi AR model iza 3a Improved. Pa sam Äekao do 1975. godie da kupim reVox integralac. I tako dalje, uvek sam imao po najmanje godinu i po dana izmeÄ‘u kupovina jer mi je toliko trebalo da sakupim novac.

Pored Äinjenice da sam uvek imao dobar zvuk oko sebe (bar za ono vreme), to mi se jako isplatilo kasnije; preskoÄio sam po dva ili tri meÄ‘umodela, toliko promaÅ¡enih investicija i uÅ¡tedeo dosta godina u sakupljanju iskustva.

Uz malo pameti i dosta strpljenja, i Robespierre može to isto, nije to neka posebna filosofija.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i pisao imajući u vidu da je poÄetna faza, ipak, kolega ima ambicije da ide ozbiljnije u ovo od 97% Älanova ovde, preamp koji je kupio dokazuje da misli ozbiljno.

Filozofije nema, ona samo može da mu odmogne. Moje Ävrsto uverenje je da najviÅ¡e novca treba da odvoji na zvuÄnike ako već gradi ozbiljan sistem. Sa dobrim zvuÄnicima i dobrim preampom ima osnovu za ozbiljan sistem.

Moj predlog se odnosio upravo na strpljenje, dakle, dovući na probu viÅ¡e pari zvuÄnika kad se skupi lova, pozajmiti od Ranka V90 koji nije nimalo za potcenjivanje i onda posle izbora zvuÄnika tražiti kvalitetan power amp i dac koji će da zaokruži krug prema sopstvenim sluÅ¡nim i konformistiÄkim pretenzijama.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i pisao imajući u vidu da je poÄetna faza, ipak, kolega ima ambicije da ide ozbiljnije u ovo od 97% Älanova ovde, preamp koji je kupio dokazuje da misli ozbiljno. ...

Kupovine jdne dobre komponente ne mora da prestavlja bilo Å¡ta sem sluÄajnosti, Kupovine dve je već neka indikacija trenda, a kupovina tri dobre komponente je već jasna deklaracija toka kojim će se ići. Jedna lasta ne Äini proleće, Å¡to kaže naÅ¡ narod.

Sem toga, priÄu dodatno komplikuje ekonomija. Po logici, sada bi mu trebao pojaÄavaÄ snage otprilike dvostruke vrednosti, a onda mu trebaju joÅ¡ i kutije koje bi trebale da budu skuplje od pojaÄavaÄa snage. Kada se sabreÅ¡e, mi tu priÄamo o najmanje €3.000, i to za polovne komponente, za koje je pitanje da li će naleteti baÅ¡ kada treba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...