Jump to content


upgrade sistema


robespierre

Recommended Posts

Pa drugari, s obzirom da sam zavrsio faks, zaposlio se i preselio u sopstvene prostorije sledeca logicna stavka je upgrade sistema koji planiram za neki naredni period - najkasnije do kraja godine.

 

Ovako, iako je obrnuto od konvencionalne logike, planirao sam da pocnem od pojacala, a uslovi/nedoumice su sledece:

-Budzet bi bio oko 1500e, ciljao sam na nesto polovno,ali daleko od toga da se gadim nove opreme,samo nisam siguran koliko bi ona kvalitetom mogla parirati;

-Nova soba je veca od stare,ali je to kuhinja sa dnevnom sobom cca 35kvm, ali efektivna "slusaonica" je 20kvm, pravougaonog oblika (slike cu staviti kasnije, posto je tema mog sistema arhivirana,a ja nisam u stanu,trenutno)

-Da li uzimati kombo amp/preamp ili bolji amp sa preamp sekcijom pa posle nadogradjivati, koliko je to zapravo dobar smer kretanja?

-Zvuk je naravno najbitniji,ali kako ne bih mogao da zivim sa prelepim,ali ocajno zvucecim komponentama vazi i obrnuto, sto pretragu znacajno otezava.

-Takodje, treba razmisljati dugorocno, pa bih voleo da prodiskutujemo i o zvucnicima koji bi bili prikaceni na amp (za pocetak bih koristio ono sto imam-sonab b50). Razmisljao sam o bookshelfu,prosto ne znam koliko ce velicina zvucnika da bude draw back u tolikoj prostoriji.

 

Na kraju,muzicki ukus mi je suvise sirok da bih mogao izdvojiti neki pravac/grupu koju slusam najcesce,tako da mi je jako bitno da sisem jednako dobro reprodukuje vise pravaca (recimo da je fokus na jazzu, bluesu, rnru i klasicnoj muzici).

 

Unapred hvala na savetima/sugestijama.

 

P.S. na slovnim greskama se izvinjavam, duze postove je tesko kuckati preko mobilnog telefona.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 562
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam kakve su ti krajnje ambicije. Za te pare možeÅ¡ da sklopiÅ¡ kompletan, nov, budžet sistem koji će da peva. ImaÅ¡ u startu kompletirano stanje i onda, korak po korak, na miru ideÅ¡ napred. Kada kažem kompletan sistem mislim na CD, integralac, zvuÄnike, žice, zv. stalke, a za policu (ružna reÄ) malo da doplatiÅ¡. Ako joÅ¡ zvuÄnike rasporediÅ¡ kako treba i izbegneÅ¡ korišćenje produživaÄa sa struju iznerviraćeÅ¡ mnoge.

Link to comment
Share on other sites

@Maximus: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/23348-prvi-hi-fi/ sistem vec imam,samo zezim upgrade, a CD kao format..pa jedino da ga korstim kao DAC,CDove ne pustam,za tim nemam potrebe.

 

@Marko, ne bih DIY varijante,estetski ce se tesko pogoditi sa mojim ukusom,a tu je uvek i ogranicena mogucnost prodaje prilikom nekog narednog upgrade-a,a koliko sam shvatio prophet i ne zivi u BG,tako da bih tesko mogao do njega,

 

@Zoran uzecu u razmatranje, svakako,hvala na cestitkama.

 

svima hvala na predlozima i sta mislite o Audio Research LS2 sa nekim snagasem koji je van njihove firme,posto cu tesko dogurati do ar komboa.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitke za zavrÅ¡en fax i joÅ¡ viÅ¡e za to Å¡to si odmah poÄeo da radiÅ¡ !

To Å¡to upgrade planiraÅ¡ za kraj godine je vrlo riziÄno jer postoji realna opasnost kako si krenuo i da se oženiÅ¡ a onda niÅ¡ta od upgrade-a  :D 

Koliko sam razumeo koristiÅ¡ Sony MiniDisc kao DAC, izvor je comp. i ne nameravaÅ¡ da kupujeÅ¡ CDP, već samo da kupiÅ¡ bolje pojaÄalo.

Prvo što mi pada na pamet je Exposure 3010 s2, mada možda bi bolja opcija bila Expo 2010 s2 + novi DAC ?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je jako nepristojno da odgovaraš u tudje ime.

U pitanju je greška, izostavio sam jedno slovo, a ne bih ni video da niste ovo napisali.

Dakle, originalna poruka je trebalo da izgleda ovako:

 

Ne znam Zoki kako zvuÄi, ali meni je ovaj dizajn odvratan, ne znam kako bih se pomirio sa tim da mi stoji na polici.

Za 1,5k evra ja bih gledao da poslušam Exposure 3010 S2 pod obavezno.

 

Pa ipak, vi ste i u ovome videli moju zlu nameru, nije vam palo na pamet da je možda greÅ¡ka u kucanju, Å¡to samo pokazuje maliciozan stav prema meni, a koji vuÄe korene joÅ¡ od pojavljivanja Pedra i cele one sprdnje od foruma, za koji ste krivi baÅ¡ Vi Ljubo, zajedno sa većinom moderacije.

Link to comment
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama. 

 

Varijanta za novo:

 

1. Primare i22,

2. (ili) M2Tech Young uz nadogradnju sa Palmer power station kada bude vise "volje",

3. (ili) Wadia 121,

4. kasnije moze da se planiraju zvucnici, mozda Kef Ls50...

 

Pozdrav  :wave2

Link to comment
Share on other sites

@Dr VElinov, ne slusam MP3, slusam flac format a da ce se ulagati i u izvor,ulagace se,samo je pojacalo (ili neki kombo) prioritet, prosto jer je najslabija karika u sistemu.

 

@Nikstev, Surokvl Rec jeste o Goranovom preampu, koji me nekako najvise i zanima, ali postoji jos jedna stvar: kakav snagas mogu kupiti od preostalog novca,a da isprati kvalitet navedenog ARa?

 

Jos jedna stvar,koliko je dobro u ovom cenovnom rangu ici na neki lampas integralac, tipa Solaja, Tatic i sl. ?

 

Za dalju buducnost sam planirao nesto poput Sonusa,ili Harbetha,ali i o tome ce se voditi detaljna rasprava,bar se nadam :)

 

P.S. koliko vidim na slikama, ovaj AR sa KPa je cackan, ima ECI uticnicu dok originalni ne bi trebao da je ima...

Link to comment
Share on other sites

https://www.kupujemprodajem.com/Audio-Research-LS2-9846610-oglas.htm

Možda grešim, ali mislim da sprava koja je pre cca 30. godina koštala 2500 USD ne može koštati toliko koliko se traži

Meni je želja da ARC imam bar jednom u sistemu, ali mislim da se to neće uskoro desiti :)

  Ovaj komad ne znam koliko koÅ¡ta, ali je loÅ¡iji nego Golumov, jer je njegov(ex moj) balansiranm LS2BmkII.InaÄe ovi preampi drže cenu, na E-bay teÅ¡ko može da se naÄ‘e pristojan komad ispod 1000E.

 

   Da bismo imali, referencu (Å¡to rek'o kolega Kajzer) 2500 USD je tada bilo oko 7000 dem, Å¡to je tada bilo viÅ¡e nego sada 7000E.Koliko koÅ¡ta danas nov preamp te kategorije zakljuÄite sami!

Link to comment
Share on other sites

 

@Nikstev, Surokvl Rec jeste o Goranovom preampu, koji me nekako najvise i zanima, ali postoji jos jedna stvar: kakav snagas mogu kupiti od preostalog novca,a da isprati kvalitet navedenog ARa?

 

Dobar preamp je srce.sistema i pruža ti dugoroÄno neverovatne mogućnosti za dalji upgrade.Za poÄetak neki solidan snagaÅ¡ za ne mnogo velike pare i ima da radi super.Kombinacija vrhunski snagaÅ¡-proseÄan preamp je katastrofa, obrnuto radi super.Najbolje kada su u klasi i da je preamp za nijansu jaÄi, ali za poÄetak napravi kompromis, biće to odliÄna kombinacija

Link to comment
Share on other sites

^

moj komentar je bio vezan za oglas sa KP...

@surokvl

CAL CL-15 je '98. u Koratu koštao 4500 dm... Je l' mu to dođe 4500e?

Verovatno DA ! Koliko danas koÅ¡ta ureaj tog ranga,  to ti je najbolji reper.U suÅ¡tini veoma je teÅ¡ko jednostavnom matematikom ustanoviti korelaciju izmeÄ‘u nekadaÅ¡njih i sadaÅ¡njih cena i valuta, i u nominalnoj a pogotovo u realnoj vrednosti.

Link to comment
Share on other sites

 Jos jedna stvar,koliko je dobro u ovom cenovnom rangu ici na neki lampas integralac, tipa Solaja, Tatic i sl. ?

 

Racunaj na redovno menjanje lampi,kao dodatni trosak,i vreme za zagrevanje do optimalnog zvuka

ako zamene nisu kvalitetne,nista od prvobitnog zvuka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...