Jump to content


Rotel pojacalo ra1070 i bang olufsen cd 7000 uparivanje


kotor

Recommended Posts

Idler

necu ja da zastitim od zajeba ceo svet,nek se sami cuvaju i sticu znanje i iskustvo,kako i sam kazes.

ali trgovci i kupci nek se nadmudruju na KP ili po kucama,salonima,garazama,supama i sl.

zamisli da svi trgovci sa KP za svaki uredjaj koji prodaju otvore temu "prijatno me iznenadio uredjaj x,fenomenalno radi,ako imate priliku kupi te ga...." i to ni manje ni vise u hi-end podforumu.pa na sta bi licilo ovo mesto koje treba da bude oaza za ljubitelje hi fija.

 

ako je motiv da podeli iskustvo i pomogne drugarima,nek otvori temu kad proda uredjaj ili pise o uredjaju koji je imao pre sest meseci.

 

odgovor zasto prodavci to ne rade ovde masovno je jer to prodje jednom dva puta i posle ima kontraefekat,zbog reakcije foruma.

mnogi su to i pre kotora probali i povukli se jer im nije donelo korist,samo stetu.a nije im ni trebalo kao sto i kotoru ne treba,treba mu da ga ovde znamo kao izvor mladjih,dobro ocuvanih uredjaja po povoljnoj ceni i tu je kraj.

Link to comment
Share on other sites

Moje mislenje je da on "legalno shilluje". Kreira buzz u svrhu prodaje ali nazalost smatra i on kao i njegovi kriticari da je to ne-eticki, pa je zato defanzivan. Na youtube je sasvim normalno da neko napravi video review za ebay i moze ali i ne mora reci da on taj uredjaj prodaje. Nema sta traziti etiku na buvljaku. Kotor otvorio temu i kreira buzz da proda i zaradi. Sasvim "legalno" i eticki kao svaki marketing.

To sto nama smeta je da nam se audiofilski klub transformise mic po mic u buvljak...

Po prvom pasusu, ne bih se složio da je to legalno i etiÄki. Možda nije nelegalno, ali nije ni etiÄki.

To je praktiÄna primena sistema voÄ‘ene logike - napuniÅ¡ neku temu havlospevima, pa ako se neko uhvati, dobro i jeste, ako ne, nastavljaÅ¡ sa temom.Hvali služi onaj tekst koji se prilaže uz oglas na KP, tu piÅ¡i Å¡ta ti volja bez blama, jedino pod uslovom da nije preispoljna laž.

Å to se drugog pasusa tiÄe, slažem se ali bih rekao da je on bio takav od samog poÄetka, mada možda ne ovako otvoreno. Nemoj mi reći da nisi primetio odreÄ‘ene krugove koji guraju jedno, a pljuju sve Å¡to bi to ugrozilo?

Da li je etiÄki korektno da svoje liÄno miÅ¡ljenje predstavljaÅ¡ kao univerzalnu istinu? Kakav god da sam, ja bar bez izuzetaka razdvojim moje miÅ¡ljenje od Äinjenica, to su dve razliÄite stvari i ne želim da mi se meÅ¡aju po porukama. Drugi nemaju takve dileme, zna se, ono Å¡to oni smatraju dobrim jeste dobro, ma ne dobro nego najbolje, i taÄka.

Ovde praktiÄno nema ljudi koji su u stanju da kažu: ovo jeste dobro, ali nije moja vrsta zvuka. Nema te diskusije koja može biti plodna dok se taj korak ne napravi, i dok se vlasniÅ¡tvo nad ovom ili onom opremom ne odvoji od apsoluta.

Link to comment
Share on other sites

 

Sasvim "legalno" i eticki kao svaki marketing.

 

Eticki marketing je oksimoron.

 

Jedini koji tu gubi kad neko shiluje i nahvali svoje polovnjace je Hi-Files firma i njeni oficijalni sponzori. Cudi me da oni ne reaguju. Audiofili clanovi ne gube nista jer su ionako svi sa ubedjenjem da je vintage i polovno daleko pametnije resenje nego novo.

Link to comment
Share on other sites

Eticki marketing je oksimoron.

 ...

Na žalost, uglavnom si u pravu.

Kažem uglavnom, jer to ne mora nužno da bude tako. Ja sam se recimo jako Äuvao da kažem bilo Å¡ta Å¡to ne mogu i da dokažem. Nije mi ni trebalo da neÅ¡to sanjam i izmiÅ¡ljam, imam jako dobre rezultate i ovako, pa ne vidim zÅ¡to bih sada sve to zabrljao lažnim potenciranjem.

A znaš kako se kaže - zaklela se Zemlja Raju da se sve tajne saznaju, pa kad-tad.

Link to comment
Share on other sites

Po Äemu je bolje? Neka svako sam donese odluku Å¡ta je bolje.  Po tome nove stvari se nebi ni proizvodile niti bi audio napredovao.

To je meÅ¡ano meso. U nekim stvarima, novi proizvodi definitivno jesu otiÅ¡li dalje od starih, na primer, neke topologije poznate od ranije su se jako usavrÅ¡ile i lako je pokazati da danas bolje rade od onoga nekada, ali u nekim aspektima, a pre svega u kvalitetu konstrukcije i izrade, ovo danas je deÄija igra prema onome onda.

Pa da ne idemo dalje od najjednostavnijih stvari, poglledaj Å¡ta se danas nude kao hladnjake, Äesto jedna alu ploÄa sa punkt zavarenim krilcima "debelim" 0,1 mm, a vidi Å¡ta se nudilo onda, propisni liveni alu hladnjaci, ozbiljne efikasnosti. Danas, Äak i kada ti ugrade takve hladnjake (kao Å¡to rade recimo Marantz, Yamaha, itd, ali samo na top modelima) tuga me uhvati kada vidim telo hladnjaka debelo komiÄnih 5 mm. A ono treba da preuzme toplotu sa izlaznog stepena. Samo kratak pregled sliÄnih hladnjaka će ti reći da tu nema ozbiljnijeg hlaÄ‘enja bez tela od najmanje 8 mm, joÅ¡ bolje 10 mm. Pogledaj na http://www.pada.it .

Ne znam da li ste primetili da se sve manje i manje ureÄ‘aja deklariÅ¡e prema IHF (amriÄkim) standardima. Znate zaÅ¡to? BaÅ¡ zbog tih hladnjaka, jer IHF norme navode da se pre merenja kontinuelne snage pojaÄavaÄ prvo mora poubuÄ‘ivati na 1/3 nominalne snage, dakle u režimu u kome je najmanje efikasan. To naravno dovodi to ozbiljnog zagrevanja, koje ti smeÅ¡ni hladnjaci ni teorijski ne mogu da izdrže, a bogami, ne mogu ni ti izlazni stepeni. I onda moraju da ga drže na nominalnoj snazi, pri navedenim izobliÄenjima, 5 minuta. Time bi izgorelo 99% modernih pojaÄavaÄa i u High End klasi, a kamo li komercijale, ili bi im okinula kola za zaÅ¡titu od pregrevanja.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...