Jump to content


Rotel pojacalo ra1070 i bang olufsen cd 7000 uparivanje


kotor

Recommended Posts

Malo sam danas eksperimentisao sa kablovima i cd pleyerima,pa me zanima ako neko ima ovo rotel pojacalo sa cim ga je najbolje upario...iskljucivo me zanimaju kablovi i izvor zvuka,to jest cd...

Dali je najidelniji rotel cd ili moze da ,,prodje,,i nesto drugo,i po vasem misljenju sto,takodje me zanima misljenje o kablovima....

Ako moze informacije od nekog ko ima ovo pojacalo...

Hvala i pozdrav svima.

PS.Naravno,da malo eksperimentisem pa iznosim i svoje zvucne utiske

Link to comment
Share on other sites

E,danas je palo ozbiljno testrianje ovog pojacala i mogu da kazem da je zvuk i snaga ovog pojacala bas ono sto krasi skoro svako Rotel pojacalo.Od onih ,,sitnih,,poznatih modela pa do ovh mrga.

Odlican zvuk i kontrola basa,precizan i cist srednjotonski dio...to mi se narocito dopalo.Sto se tice visokih jako cisti i ne previse zvucno napadni.

Prvo sam ih testirao na Dali ikon 6,gdje je bilo toliko dinamike da je dnevni od 30 kvadrata bio totalno ispunjen zvukom.Izvor zvuka je bio marantz cd 6000 ose le.

Poslije sam preso na tesku kategoriju,Visaton elevation mk2 i cd bang olufsen cd 7000,i na jednom i drugom testu sam koristio iste kablove...po prvi put zvucnicke ,,jogurt,,kako ih zovu SUPRA PLY 4.3 i interkonekt FUJI LIMITED mercury series.Ovaj komplet je ubijedljivo bolje zvucao,mada i ne cudi jer znam kako svira bang i elevation.

U citavoj ovoj prici jako sam odusevljen ovim rotel pojacalo i preporuka svakome ko ima priliku da ga kupi.Isto tako namjerno sam narucio ove SUPRA kablove,koji su neka budzet varijanta,ali po meni ,,sviraju,,ili da se bolje izrazim,ono sto oni pruzaju zvucno za te pare je cista desetka.

Opet,svi mi razlicito cujemo tako da ove moje sugestije i moje misljenje o zvuku mozda nekome nece pasovati...ali tako sam ja danas vidio i cuo citavu tu ,,pricu,,.Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

ovo je toliko degutantno da mi je muka!

 

da li ti prijatelju mislis da nekog zanima tvoje misljenje,u tvojoj temi,o uredjaju koji si frisko izbacio na oglas i tako ko zna koji put.

 

budi "ljisica" kako ti neko vec rece i otvori par tema o uredjajima koje ne prodajes,da ne bude toliko providno,a mi ovde malo manji volovi!

 

p.s.kad vec trazis,roteli iz tih generacija koje prodajes su teska k..cina i bruka za nekad valjanu firmu.slusao sam preamp 1070,i cd slican broj, ne secam sa tacno.mozda samo top model snagasa i to da ga kupis novog u pola cene-nikako drugacije.

Link to comment
Share on other sites

ovo je toliko degutantno da mi je muka!

 

 

 

Da nisi ovako reagovao ne bih ni znao da je tip HiFi distributer.  :cry:

 

U ovom sluchaju najpre moderacija treba da reaguje.Neka otvori  temu na ime svoje radnje tamo gde su vec i AV Impuls,4Audio i strika do mile volje .Lakse ce neki clan foruma da provali da li postoji neka losa namera.

Mozda je tip i OK,to bi najpre njegovi mogli da znaju pa neka i napisu.

Link to comment
Share on other sites

ovo je toliko degutantno da mi je muka!

 

da li ti prijatelju mislis da nekog zanima tvoje misljenje,u tvojoj temi,o uredjaju koji si frisko izbacio na oglas i tako ko zna koji put.

 

budi "ljisica" kako ti neko vec rece i otvori par tema o uredjajima koje ne prodajes,da ne bude toliko providno,a mi ovde malo manji volovi!

 

p.s.kad vec trazis,roteli iz tih generacija koje prodajes su teska k..cina i bruka za nekad valjanu firmu.slusao sam preamp 1070,i cd slican broj, ne secam sa tacno.mozda samo top model snagasa i to da ga kupis novog u pola cene-nikako drugacije.

Ako ti je muka trk u kupatilo,pa se olaksaj.,,PRIJATELJU,,patis li ti od neke bolesti,recimo zamucenje vida,mucenje razuma ili slicno.To jesi li ti vo ili nisi uopste me ne interesuje.Ja iznosim svoje misljenje.I nije ovo oglas prodaje vec je to sto pise.Na kraju da ga milsim odje prodavat,jeli mislis da mi je tesko stavit PRODAJEM GA, PA U MALE OGLASE SA ROTELOM....Necu namjerno to da radim odje zbog ljudi kakav si ti i tebi slicni.Ako si primjetio,a mozda i jesi ali se pravis blesav,Bogu Fala imam tu mogucnost da mi non stop dolaze uredjaji iz inostarnstava,volim da iznesem svoja misljenje i utiske...a malo o tome pisem koliko toga cujem i testiram.Tebe to svakako ne interesuje,tako da ti je najbolje da preskaces ovakve teme.

To sto si ti slusao i sto se ne sjecas i sto su to tebi sve kur..ne,dovoljno govori o tebi i o tvome sluhu.Pa da te lijepo zamolim...PROSETAJ.

Link to comment
Share on other sites

LOSE NAMJERE nema,ali nekako ta nasa zajednicka bolest ljubomore,zavisti i bezobrazluka nama neda mira...nekome vise nekome manje.Pa mi i jesmo takvi,malo pozitivnih a vise negativnih vibracija.

To donekle nije tesko razumjet,ali neki komentari pojedinaca,,ne leze,,kao da su na drogama,kao da traze dlaku u jaje.Mene tu nista ne sputava ali jednostavno gubim volju ucestvovatu u ovakvom forumu,iznijeti neka misljenja koja ce nekome pomoci da donese sud o necemu...nebitno dali je to kabel ili neki uredjaj.

Tjesi me sto razumijem dosta forumasa sa kojima sam se preko ovoga foruma upoznao i kojima ne pada napamet da na isti ovaj forum ucestvuju u bilo kakvim topicima i daju svoje komentare,jer su odbijeni sa raznim bezumnim komentarima i ludecama.

Namjerno ne dajem oglase odje na forum,a imao bi regimentu toga da dam,necu...a nemam ni potrebe.

Vec sam jednom napisao a sad cu opet i tu je kraj,zevrsio sam i sa komentarima i utiscima o uredjajima,ni za to nemam potrebe,ja u tome uzivam i to je vazno.Pojedinima skidam kapu.Ovi ,,volovi,,neka me zaobidju.

Link to comment
Share on other sites

Da nisi ovako reagovao ne bih ni znao da je tip HiFi distributer.  :cry:

 

U ovom sluchaju najpre moderacija treba da reaguje.Neka otvori  temu na ime svoje radnje tamo gde su vec i AV Impuls,4Audio i strika do mile volje .Lakse ce neki clan foruma da provali da li postoji neka losa namera.

Mozda je tip i OK,to bi najpre njegovi mogli da znaju pa neka i napisu.

Evo ja cu ti odgovorit...Nisam ok lik,ne stavljam moje komponente u vase oglase i necu,od sad ne stavljam ni komentare,pogrijesio sam sto sam i njih stavljao.Ja iskreno nemam potrebe za tim.

Link to comment
Share on other sites

Brao u pravu si,jesi vidio kakva sam ja ,,lisica,,.Odje komentarisem da bi tamo prodao...totalno ,,providno,,.Izuzetan zakljucak :thumbsup2 Da neces da ga maknem i sa KP.Bili onda promjenio mozda misljenje....Ili bi i dalje bio prisutan balkanski sindrom...jadno i zalosno...

Link to comment
Share on other sites

TaÄno, jadno i žalosno. Samo bi to trebalo da važi za tebe. Å ta ti prodajeÅ¡ preko KP je samo tvoje. Ovaj forum treba da ima drugu namenu. Zapitaj se zaÅ¡to mi svi isto reagujemo. Izgleda da smo pogreÅ¡ili a ti si jedini u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Znam ja dobro koja je namjena foruma ali je zalosno i jadno sto pojedini to ne znaju...nego,,snimaju,,tudja posla jer im je jako dosadno,pa donose zakljucke bez mozga.Jesi li se i jenog jedinog sekunda zapitao zasto nema ni jedan jedini oglas odje u male oglase...ili i za to ti i ,,vecina,,imate neko ,,logicno,,objasnjenje.Mada totalno nebitno.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu ti odgovorit...Nisam ok lik,ne stavljam moje komponente u vase oglase i necu,od sad ne stavljam ni komentare,pogrijesio sam sto sam i njih stavljao.Ja iskreno nemam potrebe za tim.

 

 

koje to nase oglase,zar ovo nisu i tvoji oglasi i forum!

 

gore boldovano sve govori o tvom vidjenju ovog foruma i razlog tvog ucesca na njemu.svi su ubedjeni da je to nesebicno deljenje dobrote,znanja i iskustva,a ne komercijalni razlozi.

 

a posto je ovo nas i moj forum,ja necu zaobilaziti teme i prosetacu kroz hi end teme o prodaji i hajpovanju uredjaja(imas ih 5-6) kad god mi je volja!

 

pozdrav od voline i nemoj da se nerviras!

Link to comment
Share on other sites

@kotor,

 

radi se o sledećem:

 

Ako se neko interesuje za kupovinu pa traži savet ili mišljenje - to je ok.

Ako neko prodaje, otvara temu kako je (to) odliÄno i hvali - to nije ok.

 

Kako god bilo, hvala što pišeš sve pod svojim nik-om bez duplih naloga.

Link to comment
Share on other sites

Ajd nesto da prozborim. Evo,ja nisam trgovac. Imam rotel rb-06 i rc-06 sa 500 damping faktorom,ko zna cemu to sluzi zna sta pisem. Slusam na dynaudio zvucnike. Od svih,imah mnogo,pojacala ovo je u ovoj kategoriji jako lepo. Inace volim srednje podrucije u zvuku.,da mi lepo na basu odvoji zvuk zice bas gitare i kretanje prstiju po njoj to kazem zato sto,ako je na basu zamucen zvuk nista od uzivanja u zvuku itd menjao bi rotela SAMO za lampasa i to dobrog. Imah i lose zvucecih lampasa .

Voleo bih da se vise prica o zvuku uredjaja. Vise se potrosi pisanja na pljuvacinu. Ako je neko trgovac mozda mu i nije verovati,ali,zato smo tu da procitamo i razmislimo. Nepostoji savrsen zvuk,a ovo je hobi za ceo zivot. Pozdravljam sve forumase.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne trabunjajte ko babe!!!

Kotor je otvorio temu i koja god bila namjera za nju idiotski je da predbacujete na takav glup nacin.....a onaj ko kupuje uredjaje na osnovu opisa Pere Perica ili nekog treceg je vjerovatno gluh....mislim.....zvuk opcenito i kako rade odredjeni uredjaji su jako individualni, a, ako nekom treba da Kotor ili netko drugi slusa umjesto njih odredjeni uredjaj onda neka se batali kupnje hi-fi uredjaja...

Sto je Kotor napisao za Rotela sve stoji......Vi ste ko oni koji su na internetu rekli da Sony playstation jedan model SPCH xxxx radi ko Madrigal Proceed pa odjednom konzola koja je vrijedila 20eu skocila na 300-400 i veliki poznavaoci i slusaci pokupovali te igracke i mantraju sami sebi kako su primili boga za bradu, a u stvarnosti (slusao sam) imaju psihickih problema i dopustaju si da drugi utjecu na njih.....to je njihov problem, a ne lika koji je svjesno ili nesvjesno uvjerio idiote.

Do kada cete drugima predbacivati za svoje mane ili greske.....

Kotor tjeraj i dalje kako si i do sada...pusti se idiota, a, ako administracija ima problem sa necim sto nebi trebao biti problem, onda nek mi pobrisu acc. iz cistog protesta!!!

Link to comment
Share on other sites

Ne trabunjajte ko babe!!!

Kotor je otvorio temu i koja god bila namjera za nju idiotski je da predbacujete na takav glup nacin.....a onaj ko kupuje uredjaje na osnovu opisa Pere Perica ili nekog treceg je vjerovatno gluh....mislim.....zvuk opcenito i kako rade odredjeni uredjaji su jako individualni, a, ako nekom treba da Kotor ili netko drugi slusa umjesto njih odredjeni uredjaj onda neka se batali kupnje hi-fi uredjaja...

Sto je Kotor napisao za Rotela sve stoji......Vi ste ko oni koji su na internetu rekli da Sony playstation jedan model SPCH xxxx radi ko Madrigal Proceed pa odjednom konzola koja je vrijedila 20eu skocila na 300-400 i veliki poznavaoci i slusaci pokupovali te igracke i mantraju sami sebi kako su primili boga za bradu, a u stvarnosti (slusao sam)ih  imaju psihickroblema i dopustaju si da drugi utjecu na njih.....to je njihov problem, a ne lika koji je svjesno ili nesvjesno uvjerio idiote.

Do kada cete drugima predbacivati za svoje mane ili greske.....

Kotor tjeraj i dalje kako si i do sada...pusti se idiota, a, ako administracija ima problem sa necim sto nebi trebao biti problem, onda nek mi pobrisu acc. iz cistog protesta!!!

 

 

to hoces da kazes,da ko je nov  u hobiju,neiskusan i mozda lakoveran,ko ga **** i neka ga zajebu i prevare i sam je kriv.

sto bi se tu neko mesao i stitio  ga,i kvario posao ovom koji ga je namamio u svoju zamku.

posteno!

 

mozda i tvoj post neko procita pa ne kupi sony PS za 300 evra,nemoj ljudima da kvaris posao,a oni toliko ulozili u pravljenje lazne slike o vrhunskim dometima  te budjave sprave.

 

a savetujes kotoru " pusti se idiota",a meni se cini da se bas takvi traze i idealni su za saradnju.svi ostali su nepozeljni!

Link to comment
Share on other sites

Shill
From Wikipedia, the free encyclopedia
 
A shill, also called a plant or a stooge, is a person who publicly helps a person or organization without disclosing that they have a close relationship with the person or organization.
"Shill" typically refers to someone who purposely gives onlookers the impression that they are an enthusiastic independent customer of a seller (or marketer of ideas) for whom they are secretly working. The person or group who hires the shill is using crowd psychology to encourage other onlookers or audience members to purchase the goods or services (or accept the ideas being marketed). Shills are often employed by professional marketing campaigns. "Plant" and "stooge" more commonly refer to any person who is secretly in league with another person or organization while pretending to be neutral or actually a part of the organization he is planted in, such as a magician's audience, a political party, or an intelligence organization (see double agent).
 
 
Shilling is illegal in many circumstances and in many jurisdictions because of the potential for fraud and damage; however if a shill does not place uninformed parties at a risk of loss, but merely generates "buzz," the shill's actions may be legal. For example, a person planted in an audience to laugh and applaud when desired (see claque), or to participate in on-stage activities as a "random member of the audience," is a type of legal shill.[citation needed]
Shill can also be used pejoratively to describe a critic who appears either all-too-eager to heap glowing praise upon mediocre offerings, or who acts as an apologist for glaring flaws. In this sense, the critic would be an implicit shill for the industry at large, possibly because his income is tied to its prosperity.

 

------

 

Шилер (Шилинг = Подваљивање), Швиндлер, Шиканер
Из Википедије , Ñлободне енциклопедије
 
Шилер , такође назив подваљивачa или марионета , је оÑоба која јавно помаже оÑоби или организацији без откривања да имају близак Ð¾Ð´Ð½Ð¾Ñ Ñа оÑобом или организацијом .
" Шилер " обично Ñе одноÑи на некога ко намерно даје поÑматрача утиÑак да Ñу они незавиÑни одушевљен купац од продавца ( или маркетинг идеја ) за кога Ñе тајно ради. ОÑоба или група који запоÑли Шилер кориÑти пÑихологију маÑе да подÑтакне и друге поÑматраче или чланове публике да купи робу или уÑлуге ( или прихватити идеје Ñтављања у промет) . Шилери Ñу чеÑто запоÑлени од Ñтране профеÑионалних маркетиншких кампања . " Ваљатор " и " марионета " најчешће Ñе одноÑи на било које лице које је тајно у Ñавезу Ñа другом оÑобом или организацијом , док Ñе претвара да буде неутрална или заправо део организације он је наÑадио, као што мађионичар у публици , политичке Ñтранке , разузнавачке Ñлужбе.
 
Шиловање је незаконито у многим околноÑтима и у многим јуриÑдикцијама због потенцијала за преваре и штете , али ако Шилер не Ñтавља неинформиÑани Ñтранке на ризик од губитка , већ Ñамо Ñтвара " buzz " поÑтупак Шилера може бити легалан . Ðа пример , оÑоба заÑађено у публици да Ñе Ñмеју и аплаудирају када Ñе жели , или да учеÑтвују у он - фази активноÑти као " Ñлучајног члан публике , " је врÑта правног Шила .
Шилер Ñе такође може кориÑтити да опише пежоративно критичар који Ñе појављује или иÑувише жељан да накупити Ñјајне похвале на оÑредњим понудама , или који делује као апологета блиÑтав мана . У том ÑмиÑлу ,критичар ће битиимплицитни Шилер за индуÑтрију у целини , вероватно зато што је његов приход је везан за њен проÑперитет .
Link to comment
Share on other sites

Patason@

A ko bi trebao biti kriv za nekog drugog? Mama i tata, ako je maloljetan, a, ako nije....on je taj koji se uci zivotu...sve je skola, zajebo ga netko ili ne....zivot pojedinca je njegov zivot i bez prisile nije nitko odgovoran za tudje greske ili propuste....Daj se uozbiljite!!!

Jucer sam covjeku prodao pojacalo, bio sam prvi vlasnik, stanje kao nov...tj. nije se ni pomaknuo sa pozicije odkada sam ga otpakirao...covjek dolazi i kaze "stvarno je nov, a ima 15 godina u njemu" kaze on uzimam, a nije ga ni poslusao......ja mu kazem....bez ljutnje, ali kada izadjete kroz ova moja vrata, reklamacije ne priznajem apsolutno nikakve!!! Reklamacije priznajem prijateljima i poznanicima,a vas vidim prvi put...on pita, a zasto?, a ja mu odgovaram; uredjaj je star 15 godina, ja nisam tvornica ni zastupnik, placate za mint uredjaj 40% njegove izvorne cijene, a i ljudi mi idu na onu stvar sa svojom bezobrastinom......Odma je nasao pola sata vremena da ga dobro isproba :-)

Nisam ja ili Kotor ili Pero Peric psiholog za pojedince.....isprobaj, raspitaj se i poslusaj i teraj.....a, ako hoces da drugi slusaju i misle umjesto tebe, obda je dovoljno procitati neku recenziju de je nesto "dobro"ili pogledati televizor da ti mainstream kaze da budes sretan!!!! Ljudi zadnjih godina ne koriste svoju glavu uopce.....zalosno!

Link to comment
Share on other sites

Kaiser@

Da ti navedem iz svakodnevnog zivota sto je sve kod nas kaznjivo, a radi se, bilo vlada, bilo gradjani?

Uostalom zasto je Kotor ovdje prozvan?

Zbog Rotela koji odlicno radi kako ga je on i opisao ili B&O 7000 koji isto tako sjajno svira? Ne kuzim problem pojedinaca? Nekog je Kotor ovdje prevario?

Link to comment
Share on other sites

Moje mislenje je da on "legalno shilluje". Kreira buzz u svrhu prodaje ali nazalost smatra i on kao i njegovi kriticari da je to ne-eticki, pa je zato defanzivan. Na youtube je sasvim normalno da neko napravi video review za ebay i moze ali i ne mora reci da on taj uredjaj prodaje. Nema sta traziti etiku na buvljaku. Kotor otvorio temu i kreira buzz da proda i zaradi. Sasvim "legalno" i eticki kao svaki marketing.

 

Kad bi isao na tudje teme "Sta da kupim" i gurao svoje uredjaje to bi bilo ne-eticki i polulegalno. Dupli nalozi u svrhu prodaje vec krse sva pravila.

 

E sad sta gazda Ljuba kaze gde su zelene, zute, narandjaste i crvene linije, to definise pravila igre. To sto nama smeta je da nam se audiofilski klub transformise mic po mic u buvljak. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...