Jump to content


Pomoc oko gramofona


vladastevic

Recommended Posts

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od tih uzmi Duala, bar znaš kako radi.
Pošto vidim da ima DC motor, ima li quartz control? To je izuzetno poželjno (neki će reći i neophodno).
Sad sam negde proÄitao da na tom dualu nema osnovnih podeÅ¡avanja poput gazne sile i antiskatinga.

Link to comment
Share on other sites

Od tih uzmi Duala, bar znaš kako radi.

Pošto vidim da ima DC motor, ima li quartz control? To je izuzetno poželjno (neki će reći i neophodno).

Sad sam negde proÄitao da na tom dualu nema osnovnih podeÅ¡avanja poput gazne sile i antiskatinga.

bas tako dual kao fotoaparat - idiot , nema podesavanja samo start stop.mozda je i dobro ko nezna da podesi.

ali ako bi promenio zvucnicu sa nekom drugom ne originalnom . to bi mozda bio problem .

kako podesiti tezinu ...tegic se ne okrece 

Link to comment
Share on other sites

...

Sad sam negde proÄitao da na tom dualu nema osnovnih podeÅ¡avanja poput gazne sile i antiskatinga.

 

Taj gramofon je  obiÄna igraÄka ali Äisto istine radi - naravno da ima podeÅ¡avanje gazne sile i antiskejtinga.

Toliko o verodostostojnosti gomile raznoraznih komentara na Netu, pa i ovde. K'o tomahavk - ispali i zaboravi, tako to mnogi rade. 

Dezinformacija? E, je..ga ...

Link to comment
Share on other sites

Nedostaje cela zvuÄnica, Å¡to nije toliki problem, kupite novu...recimo neku od vec pominjanih http://www.rolandplanet.rs/index.php?q=kat1&r=6010&arti=9350 ili http://www.kupujemprodajem.com/Audio-Technica-AT-95E-1192157-oglas.htm?filter_id=6453074 ali je veći problem Å¡to izgleda da je sa tog Å¡ela skinut i ovakav (slika) specifiÄan nosaÄ, Å¡to ne znam gde pronaći osim ako se pojavi neki polovan u oglasima...

Dual Cartridge Carrier 236-242 large view.bmp

Link to comment
Share on other sites

Man'te se ljudi tih krseva. Dok se sredi, pa nova zvucnica, pa ovo, pa ono, trista cuda. Skupite novac i kupite novo, sa novom zvucnicom, gramofon sa kojim cete biti mirni deset godina i vise. Ima toga, npr ProJect, Rega...odlicni gramofoni za trenutne uslove. A ne nesto staro 30 i vise godina, Gramofoni su vrlo specificni, treba znanje za neko sredjivanje, podesavanje...http://www.gramofoni.com/novigram.html  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Moj sistem ima i upotrebnu vrednost, iako su sem sluÅ¡alica i zvuÄnika, sve komponente stare 35+ godina.
Radi svaki dan i ne pravi probleme, a cena mu je otprilike koliko i novi osnovni Projectov gramofon.
U pitanju je kombinacija: Dual 502 gramofon, AT120e glava, Braun A 501 pojaÄalo.
Itekako je moguće i priliÄno isplativo sklopiti povoljan sistem, ali to zahteva odreÄ‘enu koliÄinu znanja.

Pre no Å¡to sam sebi pazario ovo, godinu dana sam Äitao o teoriji, principu rada, praksi i problematici gramofonske tehnike.
Ali to sam samo ja :D ludo me zanimala cela stvar pa mi nije bilo muÄno XD

Link to comment
Share on other sites

"Itekako je moguće i priliÄno isplativo sklopiti povoljan sistem, ali to zahteva odreÄ‘enu koliÄinu znanja".

"...godinu dana sam Äitao o teoriji, principu rada, praksi i problematici gramofonske tehnike."

Da, slazem se, ali ljudi hoce kod preprodavaca da kupe gramofon, koji je ko zna odakle, u ko zna kakvom stanju itd, bez probe, koji je poslat brzom postom, i eto belaja, opravi ovo, opravi ono, daj majstoru ovoliko, tamo onoliko, nerviranje...Obicno je ovo pravilo. Znam takvih slucajeva mnogo. Na to sam mislio,,,

Link to comment
Share on other sites

zove se Dual 1239 A Automatic Belt Drive

 

Иако их не волим то је добар грамофон. ÐоÑач Ñаме главе има ознаку TK24.

 

Има и оглаÑ:  http://www.kupujemprodajem.com/Dual-Philips-glave-igle-adapteri-8451919-oglas.htm?filter_id=14445 треба Ñамо добро проверити.

ImaÅ¡ nosaÄe na Kupujem prodajem, ukucaj Dual u sekciji gramofoni. Ne znam da li su odgovarajući.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasna tolika fama oko SL-Q2 gramofona - sasvim prosecna masina, osetljiva na rezonanciju, reaguje na najmanji dodir (nema subsasiju...), masivna, teska rucka koja se preterano zalece na i najmanje "valovitim" plocama i time bas membrane i pojacala dovodi do ludila... Da ne spominjem EPC207 zvucnicu sa prenaglasenim visokim tonovima - ali hajde, ona bar moze da se zameni... Koristio sam ga godinama sa Ortofon Concorde... Tako da cene po oglasima i do 200e su zaista zastrasujuce! 1200/1210 - 1300/1310 su vec druga prica, mada me nervira toliki broj kopija 1210-ke, ali BELT-drive! No, to je vec sfera DJ-inga, pa ko voli... Inace, licno, uvek rado volim da ugostim Dual-a 7-me i 6-te serije, pa i matore 12-ke, a i Thorensi tipa 160-145 su tipovani takodje... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...