Jump to content


Koji kablovi za poja�alo Alpine i kako povezati napajanje?


jurke

Recommended Posts

Uzeh pojaÄalo za auto Alpine 3525, starije pojaÄalo, made in Japan :facehearts , dvokanalno ali doÄ‘oh do nedoumice pa zato tražim pomoć.

 

Naime, interesuje me koji presek kablova za + i - da tražim za navedeno pojaÄalo?

 Evo specifikacije i slike pojaÄala:

 

3525.jpg

 

Nude mi od 10 kvadrata, a ja vas pitam može li sa manjim presekom i kojim, s bozirom da je slabije pojaÄalo? A i pogledajte na slici skroz desnu donju sliÄicu pojaÄala, tamo se vidi konektor u koji idu + i - kabal i pobudni kabal, to me malo buni jer ne znam kako u taj konektor da povežem te kablove, a i ti od 10 kvadrata mi se Äine preveliki za rupe na tom konektoru, zato sam i postavio pitanje može li manji preÄnik i koji?

 

 

Nadam se da sam bio jasan :blush:

Link to comment
Share on other sites

Nude mi od 10 kvadrata, a ja vas pitam može li sa manjim presekom i kojim, s bozirom da je slabije pojaÄalo? A i pogledajte na slici skroz desnu donju sliÄicu pojaÄala, tamo se vidi konektor u koji idu + i - kabal i pobudni kabal, to me malo buni jer ne znam kako u taj konektor da povežem te kablove, a i ti od 10 kvadrata mi se Äine preveliki za rupe na tom konektoru, zato sam i postavio pitanje može li manji preÄnik i koji?

 

Nadam se da sam bio jasan :blush:

 

Може тај преÑек али Ñе кориÑти овакав крај за кабл:

 

20f8d9d.png

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mislim da bi te zv.kabal zadovoljijo bakarni:prednji  minimalno 1,5 m i to  0,75 mm2 p.preÄnika,a zbog simbioze zadnji istog popreÄnog preseka kao napred( do dužine  maksimuma 7,5m)

:thumbsup2:wave2

PS: Ako koristiÅ¡ samo za zadnji par zvuÄnika onda je to cca 4 m može od 2,5mm2,naravno bakarni.

Eto dao sam i primer gde su 4 kanala,prednji i zadnji zvuÄnici

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...