Jump to content


Najlepse vintage komponente koje ste imali - imate i koje bi voleli da udomite


suca77

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Button ja u svojoj kolekciji imam starijeg brata Sony CDP-502ES, ( na slici je u sredini ) straÅ¡an plejer, milina je sluÅ¡ati i gledati kada izvlaÄi i uvlaÄi ladicu,  odliÄan zvuk, težak kao tuÄ, pobakreno kuÄiÅ¡te. Sony CDP-650 i CDP-502ES  koriste isti laser BU-1.

 

SuÄo daleko da sam ja najaÄi Å¡to se tiÄe Vintage ureÄ‘aja ali moguÄe je da sam najluÄ‘i zaljubljenik u svoje snove :)

Fino joÅ¡ i dsp, rijetke i lijepe sprave !

Link to comment
Share on other sites

@ Retro-Man   Teska je to i zarazna bolest... neizleciva. Ja sam cak u jednom momentu negde sa kraja '80 rasprodao sve sto sam imao jer sam se uplasio da cu zastraniti navlaceci komponente u kucu. I sve je bilo lepo do pre 10tak godina kada sam eto kupio opet jednu da mi prodje merak... i kao i svio narkomani povratnici, nisam vise mogao da stanem :(

 

E sad, za sada sam uspeo i suprugu da naviknem na to, ali svaka navika ima i oviku pa samo cekam kada ce poceti da leti perje (moje) po kuci :)

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nikola ja se kao tješim, ne pušim, ne pijem, ne pecam, ne lovim, ne kartam, ne ganjam ... pa što mi drugo preostaje negoli se povremeno obradovati nekom komponenticom od 10,15, 20 ili više kila. :)

Hahaha... pa ti si izgleda moj imitator? Ja imam doduse jos jednu pasiju koja je i veca od ove... pravim makete aviona i radim recenzije maketa. Proizvodjaci mi salju novr makete koje izlaze na trziste a ja radim recenzije... e sad, i toga se poprilicno nagomilalo tako da sam u prilicno nezavidnoj situaciji :)

 

U svakom slucaju mi je drago da nas ima vise od nekoliko :)

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Neznam, ali ja bas ove stare nekako volim... sve sto je novije  teze mi je svarljivo :)

 

Evo ovo je nedavno utrcalo, a ima i lepe VU metre. Sto je najgore, jako se dobrop cuje za moj ukus, a zanimao me je prvenstveno izgled a ne zvuk... i evo tremutno ovaj Dual CV 1460 kolo vodi kod mene

 

post-32384-0-95129100-1426987356_thumb.j       post-32384-0-45979100-1426987364_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Uhhh... imao sam i ja srebrni mekada i tada su crni bili jako retki i tesko se do njih dolazilo. Sada sam sebi izpunio zelju da imam crni.

 

Samo jedno pitanje,posto vidim da su kod tebe crveni VU metri. Da li si koristio filter ili led diode? Ja nekako ne volim da radim modifikacije kada imam samo jedan  primerak, ali bih rado stavio neki filter u boji da probam, pa rekoh u koliko si koristio filter, sta si upotrebio kao filter?

 

Da li si namerno zamenio taj preklopnik za izbor izvora ili je to neka verzija sa okruglim? 

 

Hvala

Nikola

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Neznam, ali ja bas ove stare nekako volim... sve sto je novije  teze mi je svarljivo :)

 

Evo ovo je nedavno utrcalo, a ima i lepe VU metre. Sto je najgore, jako se dobrop cuje za moj ukus, a zanimao me je prvenstveno izgled a ne zvuk... i evo tremutno ovaj Dual CV 1460 kolo vodi kod mene

 

attachicon.gifIMG_2359-1.jpg       attachicon.gifIMG_2362-1.jpg

predivna sprava,ali... u nadi da kupim pojacalo,bio sam u prilici da biram izmedju 3-4 uredjaja i da ih prvo poslusam pre kupovine.bez razmisljanja sam se opredelio za 1460,kao prvi taktovi muzike su mi se bas i svidele ali posle slusanja i drugih uredjaja u istoj cenovnom rangu sam dosao do zakljucka da zasto dual nemoze lepse da svira...???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...