Jump to content


Najlepse vintage komponente koje ste imali - imate i koje bi voleli da udomite


suca77

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lep je uredjaj. Jedan od ovih sa osciloskopom bi...plava svetla plava - lampica na EAR 😁 . Realno jos bolje bi zbog lampi legao 10b , za taj sam citao da ima vrhunski zvuk. Koliko malo slusam radio preziveo bih ako zvuci i losije od linn tjunera. Prvi put da bi kupio zbog dizajna nesto.Mora da je do plavog svetla, ili silver ide sa godinama...bar amp ne moram da menjam.. kupljen inace za 50. rodjendan.

2WeVvEt__67689.1572032907.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nakamichi Dragon.

Nemam slike, na žalost, pošto je to iz ove perspektive davno prošlo vreme, negde sa kraja osamdesetih, pa morate da mi verujete na reč.😁

Tada sam se kao klinac ložio na dekove, a dočepao sam se nekako Nakamichi kataloga i u njemu On - Dragon, ljubav na prvi pogled. Pošto ovde nije mogao da se kupi regularno, a i napolju je bio jako skup, bilo je potrebno prvo skupiti pare, a onda naći nekoga ko bi to doneo, po mogućstvu sa Istoka, jer je tamo bio jeftiniji. Celo leto radio preko omladinske, sve pare skupio na gomili, plus dodao solidno (nisam išao na more te godine), našao preko koga da dinare zamenim u dolare, a onda i čoveka koji će ga kupiti i doneti - imao sam sreće, stjuart koji je radio u JAT-u, pride audiofil. Nije me odrao, valjda mu je bilo simpatično da ga jedan osamnaestogodišnjak startuje da mu donese takav dek, pošto su moji vršnjaci u to vreme tražili neke sasvim druge stvari da im se donosi.

Kupljen u Singapuru (na njegovu preporuku, rekao da je tamo bio najjeftiniji; nije me slagao), čekao sam solidno dugo da se stvari poklope, ali sreći nije bilo kraja kada je kutijetina bila ispred mojih nogu.

Plaćen te 1989., ako se dobro sećam, 1.600$, što je stvarno bila okay cifra za Dragon u to doba.

Radio nažalost relativno kratko, došla 1993., pa je morao da ide na doboš, novac je bio neophodan za neke važnije stvari. Novi vlasnik je, sećam se, bio srećan kao malo dete kad je video u kakvom je stanju, sa sve originalnom ambalažom, koju sam sačuvao.

Nešto kasnije sam shvatio da to ipak nije najbolje zvučeći Nakamichi dek, ali tada je za mene bio Sveti Gral koji sam morao da imam. 

Eto, lepo je podsetiti se tih vremena.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_cvetkovic said:

Nakamichi Dragon... tada je za mene bio Sveti Gral koji sam morao da imam. 

Bio je za mnoge, za mene ostao nedosanjan san ...stigao sam do Bx 300. 

Za mene kao klinca je san bio Sondek, secam se da su to bile ogromne pare ali sam sebi rekao kupiti ili crći. Prodao sam za njega pola sistema ...Thorens 160 sa SME 3009, luxman tjuner,B&W woofer,dek i jos i jos je para trebalo dodati. Drveni, valnut sa rezbarenim plintom. U to vreme nama klincima od 20g je samo videti gramofon poput Stabi, Sondek, Pink Triangle, Gyrodec ili Roxsan bilo dovoljno za predinfarktno stanje. Posle nekog vremena sam to uzbudjenje izgubio i nisam ga osetio bar 20g , a onda je "Pinki opet video Tita" na proslom hifiles show 😁

Sta reci... prva ljubav zaborava nema, opet gramofonokon. 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, srdjan_cvetkovic said:

Nakamichi Dragon.

Nemam slike, na žalost, pošto je to iz ove perspektive davno prošlo vreme, negde sa kraja osamdesetih, pa morate da mi verujete na reč.😁

Tada sam se kao klinac ložio na dekove, a dočepao sam se nekako Nakamichi kataloga i u njemu On - Dragon, ljubav na prvi pogled. Pošto ovde nije mogao da se kupi regularno, a i napolju je bio jako skup, bilo je potrebno prvo skupiti pare, a onda naći nekoga ko bi to doneo, po mogućstvu sa Istoka, jer je tamo bio jeftiniji. Celo leto radio preko omladinske, sve pare skupio na gomili, plus dodao solidno (nisam išao na more te godine), našao preko koga da dinare zamenim u dolare, a onda i čoveka koji će ga kupiti i doneti - imao sam sreće, stjuart koji je radio u JAT-u, pride audiofil. Nije me odrao, valjda mu je bilo simpatično da ga jedan osamnaestogodišnjak startuje da mu donese takav dek, pošto su moji vršnjaci u to vreme tražili neke sasvim druge stvari da im se donosi.

Kupljen u Singapuru (na njegovu preporuku, rekao da je tamo bio najjeftiniji; nije me slagao), čekao sam solidno dugo da se stvari poklope, ali sreći nije bilo kraja kada je kutijetina bila ispred mojih nogu.

Plaćen te 1989., ako se dobro sećam, 1.600$, što je stvarno bila okay cifra za Dragon u to doba.

Radio nažalost relativno kratko, došla 1993., pa je morao da ide na doboš, novac je bio neophodan za neke važnije stvari. Novi vlasnik je, sećam se, bio srećan kao malo dete kad je video u kakvom je stanju, sa sve originalnom ambalažom, koju sam sačuvao.

Nešto kasnije sam shvatio da to ipak nije najbolje zvučeći Nakamichi dek, ali tada je za mene bio Sveti Gral koji sam morao da imam. 

Eto, lepo je podsetiti se tih vremena.

Ja sam mislio da je već 200 puta pomenut ovde 😂 

Dragon je priča za sebe, konfetu da namagnetišeš i uvrtiš u kotur sviralo bi lepo...

Srazmeran je dobrim CD playerima i digitalnom zvuku

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...