Jump to content


Najlepse vintage komponente koje ste imali - imate i koje bi voleli da udomite


suca77

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Uh , kako da pocnem?

Nekada su nasi roditelji ili rodjaci donosili kataloge i brosure iz inostranstva na koje smo samo mogli da balimo - e tako sam i ja balio na Technics uredjaje, da da , one sa velikim VU metrima. Ubrzo su se te spravice pojavile i u izlozima komisiona a i u robnoj kuci Mladost, e tu smo bar mogli da pipnemo a i pomalo da cujemo - ali cenaaaaaa , usi otpadaju. Tiha patnja.

 

Naleteh pre neki dan na jedan komad u delimicno kompletnom stanju, veoma ocuvan primerak i sto je naj vaznije - ISPRAVAN   !!!

Jedino sto fali je sistemski kabl koji povezuje komponente medjusobno i jednim daljinskim se upravlja kompletnim uredjajem

 

U pitanju je Technics SE CA1080

Mozda i uredjaj nije nesto posebno ali je meni veoma drago sto sam iskopao nesto o cemu sam kao klinac mogao samo sanjati

 

Uz pomoc NC glodalice napravio sam konektore od klirita i ostalo je samo da se sve sastavi

obecavam slike slede

 

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Jako  retka  zvercica  Ei  1971/72....

Prvi  put  se  sretosmo  1972 na  izlozbi  YU  dizajna..  To  bese  izvozni  model , izradjen  u  samo  10-tak  primereka  max.

Ponuda  evropskim  i  prekobarnim  distributerima.   HSTP-40,   2x 20  w  na 4  oma.  

Samo  FM prijem !   Svi ispisi  stampani  na  engleskom.   Izradao je kao   da  nismo  mi  to  radili😅

Za  to  vreme (1972)  prelep   dizajn  koji  je  osvojio  profesore  Fakulteta  za primenjene umetnosti  i  dizajn, a  bogami  i  moju  malenkost😀..  Plava skala  i  hromirane  lajsne..

Od  tada  se  vise nismo  sreli... NIGDE  ga nije bilo  u  prodaji, ni  preko, a jos manje  ovde...

Kome  god  sam  pominjao ili  objasnjavao postojanje ovog  reseivera  Ei Nikola tesla, nisu  bas  verovali ili  su  verovatno  smatrali  da izmisljam. Nigde pomena ili  fotke.

Tokom  decenija  sam  samo  saznao  da  JESTE  bio spreman  za  izvoz ali  niko  nije  zagrizao.

Projekat  je obustavljen.  

Juce  mi  navrati  prijatelj koji  je  verovao  da  "TO"  postoji , i  predamnom  otvori  torbu, a  iz  nje  izroni .......Kupio  ga  na  K.P..

Screenshot_15.jpg.38347a76962bb602185b583abd27ec04.jpg

Treba  ga  srediti malo  estetski, a i  svetlo  je  posustalo...SVIRA  na FM...To  ce  vlanik  vec  srediti  kao  i obnovu  elektronskih  komponenti..  Kad bude  sredjen, dolazi  malo kod  mene, pevacemo "Zal  za  mladost"😏

PS-  vec  preko  40  godina  cuvam  10  ovakvih dugmadi  potenciometra-Sad  ce  imati  namenu.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lokomotiva said:

Jako  retka  zvercica  Ei  1971/72....

 To  bese  izvozni  model , izradjen  u  samo  10-tak  primereka  max.

Ако је тако како је написано у шта баш нешто и не верујем онда сам баш срећник јер сам поседовао тај модел само што је примерак који је у мом власништву био у много лепшем издању.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Akai GX 625, ravan svakom izvikanom Revoxu osim sto je mnogo lepsi i nezniji. Priznajem, Revoxa sam teglio na svirke koje sam snimao uzivo, te avanture Akai sigurnio ne bi preziveo. Sto se ostalog tice, zvuk, stabilnost brzine, izdrzljivost glava... slusao sam ih paralelno 30 godina, nema tu neke razlike.

image.thumb.png.50e3dc103a5e7cad60e7f57ef4c9cecf.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2022 at 8:16 PM, VU metar said:

Je si se družio sa nekim Technicsom? RS 1500/1700?

Nisam. Revox se pokazao vise neg dovoljan. Sa dva Senhajzera  okacena levo i desno na plafon imam izuzetne dokumentarne snimke sa preko 30 svirki mog benda. :D Mislim da ni Tehniks koji je gracilan kao i AKAI ne bi izdrzao sve one Vojvodjanske drumove, zadimljene klubove i sve moguce vreline, kise i snegove.

Japanci su ipak iskljucivo kucne i studijske sprave. Nisu oni za ratne uslove

 

image.jpeg.6bde39ec326d9479c417fd74c36a257e.jpeg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sondek said:

Licnog zadovoljstva radi, makar za svoju kolekciju prebacite taj Live snimak na vinil kad vec imate analogni mastertape. Video sam negde da neka NS ekipa to radi ...i to na 10" ploce 😉

Na zalost, zbog cene traka (imao sam svega 15ak) svirke su odmah bile prebacivane na kasete, srecom hromdioksid... Posle su prebacene na mp3 192 (naspram 128 to je tada bila suluda velicina :D ).... Da ne duzim, svirke (oko 30) su uglavnom sve prebacene i na CD, tako da su svi snimci u barem triplikatu :D

NS ekipa koja je radila ploce se vratila u Svabiju, mislim, a cena nije bila nimalo naivna. Radilo se o bar soma evra za 500 ploca s kojima ne bih znao sta cu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...