Jump to content


Najlepse vintage komponente koje ste imali - imate i koje bi voleli da udomite


suca77

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Å ali se ladni....mislio je na ovo!

Ма јок, баш Ñам миÑлио на Wurth. Две овакве конзерве од 500мл. коштају к'о једна тог контакта.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Svaka Äast za Pioneer SX-1250. Ja svoj Pioneer SX-950 imam već oko 10 godina. Apsolutno sam zaljubljen u ovaj risiver.

 

Svaka ljubav ima svoje uspone i padove, moja nevolja sa njim je Å¡to se kablovi za zvuÄnike kaÄe na žabice. Kabl od 2,5mm jedva ulazi u rupicu. Kako si ti reÅ¡io ovu muku?

 

post-30542-0-35723800-1391074500_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Moze `vako:

 

Може Ñамо треба обратити пажњу да Ñу не изоловани и да Ñу мало већег пречника, а на уређају оригинални Ñу оÑно близу.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A jel znate gde bi mogli da se nadju neki boljeg kvaliteta, video sam kod nas ove:

 

ima li jos negde?

Izvini, a zašto misliš da su te druge koje si pokazao boljeg kvaliteta? Mislim, ne znam, pa pitam.

Pored Äisto vizuelnog, i premerivog prijema debljih žica, valjda je osnovni kriterijum kvalitet struja koju može da prevuÄe preko sebe? Nije bitno da li će iko ikada stvarno i provući takve struje, ali Å¡to veće struje može da prevuÄe, to je manja njegova impedansa, dakle manje se "vidi" i Äuje u zvuku.

Link to comment
Share on other sites

A ne mislim, samo ne znam gde ih jos ima kod nas u prodaji... ova gornja slika je sa neta :D

Trebalo bi da ima kod Željka Kanibala, ja ih tamo nedavno kupih, mada ume da se dogodi da trenutno nema, imaće za xx dana. Mesingani, pozlaćeni, ako se ne varam trpe 60 Ampera kontinuelno sa odgovarajuće debelom žicom.

Ja takve trpam svuda, na sve vintage ureÄ‘aje koje imam, mada ponekada, zbog prostora, mora da se napravi nova noseća ploÄica.

Link to comment
Share on other sites

StonN to kod "МајÑтора" je neka trgovina ili...ako je molio bih link jer pod tim imenom sam dobio sve i svaÅ¡ta, unaprijed hvala. :wave2

 

Тома - Крушевац. КП МајÑтор.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sa tim mesinganim će se mnogo usrećiti, to zna totalno da ubije zvuk!PriÄam iz iskustva!

Zaista?!?

Ne znam kako si do tog zakljuÄka doÅ¡ao?

Ja sam ih stavljao na mesta na kojima su bile one smeÅ¡ne klemice sa oprugama, koje kada vidim pripadne mi muka. Njih su ovi zamenjivali kao od Å¡ale, mada je ponekada bilo i malo dodatnih radova da bi se montirali. Meni znaÄe jer imam presek žice od 5,5 mm2, dakle baÅ¡ masno debelo, a dosta tih super duper veznih stubova neće da prihvati bilo Å¡ta preko 4 ili 5 mm2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...