Jump to content


Hi-Files: Hi-Files 57 u prodaji od 30. decembra


Ljuba

Recommended Posts

57Novi broj magazina Hi-Files pojaviće se u prodaji u ponedeljak, 30. decembra. Pored novosti iz audio-video industrije, u uvodnom delu časopisa možete pročitati izveÅ¡taje sa Hi-Files Showa, ali i sa Hi-Fi sajma u Windsoru u Velikoj Britaniji. Svi koji koriste računar kao primarni izvor zvuka sigurno su čuli za JPLAY, a u ovom broju možete pročitati ekskluzivni intervju sa tvorcima ovog plejera. Testove Audio-video ureÄ‘aja otvaraju novi podnostojeći zvučnici Silver 10 kompanije Monitor Audio i DAC/preamp viÅ¡e klase iz Asusa, sa oznakom Essence III. U skladu sa sve većom popularnošću strimera i eksternih D/A konvertera, testirali smo mrežni plejer Simaudio MOON 180 MiND, pristupačni V90-DAC britanskog proizvoÄ‘ača Musical Fidelity i unapreÄ‘enu verziju Asusovog modela Xonar Essence One, sa dodatnom oznakom MUSES Edition. Sledi stereo risiver Yamaha R-N500, koji pored uobičajenih funkcija omogućava reprodukciju preko mreže, a za ljubitelje sluÅ¡alica tu su nove Denon AH-D340. Iz domena multimedije, u ovom broju smo testirali pristupačni AV risiver Denon AVR-X500 i aktivni 2.1 komplet Tangent Audio EVO E5A i EVO E8, kao i Harmanovo all-in-one reÅ¡enje sa oznakom BDS 780W. Za one koji žele da dobar zvuk ponesu sa sobom, tu su eksterna zvučna karta Asus Xonar U7 i neobični JBL Voyager, a priča o WireWorld proizvodima nastavlja se mini-testovima četiri USB kabla. U rubrici “Muzika & Film” možete pročitati recenzije najnovijih albuma i filmova, a poslednje stranice rezervisane su za pregled domaćeg tržiÅ¡ta audio-opreme.



Pročitajte ceo članak
Link to comment
Share on other sites

Da, i meni je zanimljiva Yamaha, tim prije sto je ujedno i media player.

 

Da li imate u planu grupni test na kojem bi se nasli pomenuta Yamaha, vec testirani NuForce DDA-100, NAD D3020, Harman Kardon HK3490 i slicna pojacala koja imaju integrisani DAC, a cijena im je oko 500 eura.

 

Mislim da su pomenuta pojacala interesantna velikom broju citalaca.

Link to comment
Share on other sites

Wwweljko test HK smo radili davno pa se ni ne sećam karaktera zvuka... Ako pričamo o funkcionalnosti ova Yamaha ima i USB i mrežu pa je naravno u prednosti.

Freeman, plan je da za naredni broj uradimo grupni test najjeftinijih tj entry modela AV risivera.

Link to comment
Share on other sites

Kupio novi broj

 

Svaka cast, vidim da pratite najnoviji trend nasih kompanija !!!

 

(a trend je sledeci- necemo da povecamo cenu vec smanjujemo gramazu cokolada, praskova, zejtina, broj strana casopisa)

 

eto sta znaci uticaj monopola na trziste, mada realno i niste imali neku konkurenciju

 

 

E da, zaboravih najvaznije : Srecna vam Nova godina !!!   :xmas

Link to comment
Share on other sites

Vlado, sasvim je normalno da časopisu varira broj strana... Nama varira od 84-92-100. U srećnija vremena imali smo 116.

Cena časopisa se nije menjala, mislim čak 5 godina. Jos kada je evro bio ispod 100. Neće se menjati ni sad kada nam država diže pdv na 10%.

Srećna i tebi NG. Sve najbolje.

Link to comment
Share on other sites

Kupio novi broj

 

Svaka cast, vidim da pratite najnoviji trend nasih kompanija !!!

 

(a trend je sledeci- necemo da povecamo cenu vec smanjujemo gramazu cokolada, praskova, zejtina, broj strana casopisa)

 

eto sta znaci uticaj monopola na trziste, mada realno i niste imali neku konkurenciju

 

 

E da, zaboravih najvaznije : Srecna vam Nova godina !!!   :xmas

Jbga, racionalnije je smanjiti broj stranica ili uzeti manje-gramski papir za štampu, nego povećati cenu, pošto, jelte, cena se vidi na keca i nema šanse da nekome promakne, a ovo drugo kako ko vidi, shvati i prihvati.

Da ne budem shvaćen onako kako nisam hteo... Vama u Hi-Files svaka Äast na istrajnosti, izdavati Hi-Fi Äasopis u zemlji Srbiji...??? Definitivno poduhvat na granici mazohizma... :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Citao sam zanimljiv intervju sa Jozefom, kreator JPlay-a. 

 

Skinuo sam Trial verziju da uporedim jel stvarno bolje od JRivera koji koristim. Cena za JPlay je 99 eura, plus dodatno kosta JRiver ako se ne koristi Foobar 2000 (besplatan). JPlay bez bar jedan od tih plejera i ne radi, kako sam razumeo.

 

Poslusao sam dva albuma uporedno i ja bas razlike ne cujem, neko poboljsanje. Trazio sam postove drugih korisnika da nema neki setap poseban i naiso sam na ova dva foruma, odmah su medju prvima na Google za JPlay. 

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?s=b8f4cff6607f31c8794deee88de6add0&showtopic=92856

http://www.computeraudiophile.com/blogs/mitchco/jriver-vs-jplay-test-results-156/

 

Ne izgleda nekako ohrabrujuce.  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Wwweljko test HK smo radili davno pa se ni ne sećam karaktera zvuka... Ako priÄamo o funkcionalnosti ova Yamaha ima i USB i mrežu pa je naravno u prednosti.

 

 

Imam i taj broj , ocekivao sam takav odgovor ali rekoh cisto da pitam. HK 3490 ,bio dosta specifican i interesantan , sa integrisanim DAC-om ,kada se pojavio.

 

Nadao sam se da mozda nekim  upstenim odgovorom ako je nekom iz redakcije ostao utisak o HK u odnosu na Yamu.

 

U svakom slucaju hvala na odgovoru i sve najbolje u 2014  :xmas ,jos mnogo brojeva ,zdravlja i srece.

Link to comment
Share on other sites

Sad JRiver prebacuje me na stranicu gde pise da ni oni ni foobar ne podrzavaju JPlay i da ga smatraju stetnim i neka vrsta prevare. Zbog sigurnosti deinstalirao sam jplay trial verziju.  :heat

 

http://www.jriver.com/jplay.html

http://help.foobar2000.org/troubleshooter/components/482398a390566e59

http://www.audiostream.com/content/jplay-responds-open-letter

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...