Jump to content


Album kome se uvek vraćate


Филип

Recommended Posts

Jedan mladalaÄki album, koji nije moguće ne voleti, pod uslovom da imate makar i zakržljale receptore za metal. Izbor pesama je fantastiÄan. Bend raspoložen i nadahnut, naroÄito tada 21-godiÅ¡nji Kiske. Zalazio je u altovski registar bez trunke nagoveÅ¡taja "pucanja" glasa. Već 25 godina ne mogu da mu se nadivim.

 

32098-raw.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

R-1908113-1392681255-7371.jpeg

 

Najbolji album Cika Korije i album kome se periodicno vracam - atmosfera 70ih,fjuzn,gudaci,prelaz izmedju klasike i jazz-a,odlicni Steve Gadd i jos bolja Gayle Moran.

 

S tim u vezi,odlican je i prvi Cikov album koji u naslovu ima Return to forever iz 1972:

 

R-2271038-1374750704-2860.jpeg

 

 

Prva stvar (koja se neocekivano originalno) zove Return To Forever :) ima atmosferu koja neodoljivo podseca na film Halloween ia 1978.

 

Inace,ovu stvar je semplovala Jazzanova u numeri Cofee talk.

 

Kad smo vec kod Jazzanove:

 

R-67701-1271038902.jpeg

 

Ovakvi albumi su retki,bas retki.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji album Cika Korije i album kome se periodicno vracam - atmosfera 70ih,fjuzn,gudaci,prelaz izmedju klasike i jazz-a,odlicni Steve Gadd i jos bolja Gayle Moran.

 

S tim u vezi,odlican je i prvi Cikov album koji u naslovu ima Return to forever iz 1972:

 

Prva stvar (koja se neocekivano originalno) zove Return To Forever :) ima atmosferu koja neodoljivo podseca na film Halloween ia 1978.

 

Ovakvi albumi su retki,bas retki.

 

OdliÄan izbor Pietro, bravo  :thumbsup2 Dodao bih i 

 

MI0000246498.jpg?partner=allrovi.com

Link to comment
Share on other sites

Jeste Return to forever jedan od svevremenih albuma. Možda neko nije Äuo ovu verziju naslovne pesme, u osnovi je to ista, ali znatno proÅ¡irena postava. Ova je živahnija, raznovrsnija i zanimljivija, a ona na Korijinom albumu se bolje uklapa u melanholiÄnu atmosferu albuma. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Devojka (inaÄe teÅ¡ki tehno manijak :plakanje ) me pita da pustim neÅ¡to za dremku, da ne bude tiÅ¡ina, poÅ¡aljem je do police i kažem da potraži TDK SA60 kasetu na kojoj piÅ¡e Jasmine...

 

-"Eeeej, nije ti ovo loÅ¡e, baÅ¡ mi se sviÄ‘a, lepo je... Može posle joÅ¡ neÅ¡to tako da bude taj tvoj džez, samo nemoj Pink Floyd ili Jethro Tull ili Å¡ta već ti sluÅ¡aÅ¡ inaÄe?" 

-"Naravno, razumem Å¡ta hoćeÅ¡ da kažeÅ¡, kad se zavrÅ¡i vrati kasetu gde si je i naÅ¡la pa će prva desno do nje biti isto TDK SA, piÅ¡e Milt Jackson Sunflower"   :blah  :listen

Link to comment
Share on other sites

613qqOosEgL.jpg

 

Jedan od prvih cd-a koje sam kupio, "original" bugarin kupljen 1992, svira kao i prvog dana i dan danas :loveface . Album za sva vremena, diže iz dauna ili održava pozitivnim kad sam u takvoj fazi, uvek kad ga pustim imam problem Å¡ta sledeće, pa ga obiÄno pustim ponovo :order

Link to comment
Share on other sites

Paul Simon - Graceland (1986) 

 

15xmnfd.jpg

 

Poput onih hologramskih folija, koje daju razliÄitu sliku s promenom ugla gledanja, Graceland je kod mene sijao uvek drugim slojem. Bilo jedinstvenom meÅ¡avinom pop i južnoafriÄke instrumentacije, bilo humorom, ravnoduÅ¡nošću u naÄinu pevanja ili cinizmom u (uglavnom) briljantnim tekstovima, ili (opet) jedinstvenim izborom „šarenila“ koje Äini konzistentnu album-celinu.

Uostalom, nije ni mnogo bitno Å¡ta je na povrÅ¡ini. PloÄu treba samo pustiti i „uhvatiti se“ u, all-of-a-sudden, dobrom raspoloženju (posle setnog osmeha uz Grejslend, Å¡iroki dolazi s "I Know What I Know").

Simon kaže: „Who am I to blow against the wind?“ 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...