Jump to content


sistem by don TYSON


don

Recommended Posts

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zapremina je 100 l,težina 50 kg,skretnice za visoke rez je na 3500 Hz,18 db po oktavi,za srednje od 350-3500 Hz,6 db po oktavi,bass na 350 Hz,6 db po oktavi.Nisu limitirani vrstom muzike , jer su dinamiÄki potentni.Imaju jak dinamiÄki kontrast.Stereo slika je izuzetno stabilna,jer je postignuta velika fazna i frekventna koherencija.Dubina stejdža se oseti i na mono.Efikasnost zvuÄnika na 1metar-1w je 92 db,a frekvencija rezonance iznosi 22 Hz.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, precizno, jasno. Znaci efikasni. Od kog materijala su kabineti i da li su dodatno dampirani i izolovani? I ako moze jos podatak od kog materijala su drajveri i vesanja?

P.S. pisi malo i o ostatku sistema sada kada su tu i ovako efikasni zvucnici, nemoj da zapostavljas. Mane i prednosti.

Link to comment
Share on other sites

Kako pomenuto možeš da tvrdiš, kada ti kutije stoje na podu, sa međusobnim rastojanjem od pola metra.

Pa zato Å¡to su zvucnici bili kod Milana nekih mesec dana na testiranju i tada su postavljani na razne pozicije i sa stalcima i bez.

Link to comment
Share on other sites

Obrisana diskusija o proizvodjacu, zamolio bih ucesnike da se drze teme - "don Tyson"-ov sistem.

 

Za diskusiju o proizvodjacu, mozete otvoriti novu temu.

 

don Tyson-e, zamolio bih te da ne pises postove sa po jednom recenicom ili reci i da misao nastavljas u sledecem postu (spam), vec da koristis ceo prostor posta.

 

Isto tako, zamolio bih te da stil pisanja prilagodis mediju (forum), posto korisceni stil vise odgovara chat-u...

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Hvala, precizno, jasno. Znaci efikasni. Od kog materijala su kabineti i da li su dodatno dampirani i izolovani? I ako moze jos podatak od kog materijala su drajveri i vesanja?

P.S. pisi malo i o ostatku sistema sada kada su tu i ovako efikasni zvucnici, nemoj da zapostavljas. Mane i prednosti.

kabineti su od oplemenjene iverice,mada one ,koje Milan pravi za inostranstvo su od medijapana,ali ja nisam hteo namerno da budu od istog materijala,jer ima iverica svojih zvuÄnih karakteristika,koji mi odgovaraju.Unutra su dampirani sa tablama koflina i imaju joÅ¡ neka dodatna upgrade sistema,koja ne bih da spominjem namerno,kao i materijale za drivere i veÅ¡anja,jer treba neÅ¡to i da ostane kao mala tajna velikog majstora! Ne mogu da dam konaÄnu ocenu sistema,jer kao Å¡to sam i rekao u nekom od prethodnih postova,Milan treba da mi sledeće nedelje poÄne da pravi nove drivere sa duplo većim hodom,pa onda dok to on napravi,pa dok ih usviram,pa onda fino Å¡telovanje i tunirane,pa zvuÄniÄki kablovi,pa interkonekt kablovi,...Å to se tiÄe samos Pioneer reference sistema,ja sam zadovoljan sa postignutim.Nisu neki vrh vrhova Hi-Fi - a ,ali meni su dovoljni i vizuelno mi se dopadaju.Za neke ozbiljnije komponente morao bih debelo da se iskeÅ¡iram,a to u ovom trenutnom prostoru gubi svaki smisao.

Link to comment
Share on other sites

Obrisana diskusija o proizvodjacu, zamolio bih ucesnike da se drze teme - "don Tyson"-ov sistem.

 

Za diskusiju o proizvodjacu, mozete otvoriti novu temu.

 

don Tyson-e, zamolio bih te da ne pises postove sa po jednom recenicom ili reci i da misao nastavljas u sledecem postu (spam), vec da koristis ceo prostor posta.

 

Isto tako, zamolio bih te da stil pisanja prilagodis mediju (forum), posto korisceni stil vise odgovara chat-u...

 

Hvala unapred!

ok.evo tek sada sam proÄitao tvoj post i gledaću da ga se pridržavam.

Link to comment
Share on other sites

Tajsone, poÅ¡to voliÅ¡ Pioneer da ti preporuÄim dva uredjaja koje sam skoro nabavio, u pitanju je PDR-W739 CD Recorder plus sanžer za tri diska, fantastiÄna sprava sa 24bit/96 Burr-Brown PCM 1716 Dac-om, radi mi kao DAC povezan na raÄunar, ne traži disk da bude unutra,samo opaliÅ¡ REC i ulazi u Monitor mod, ne da radi dobro nego ubija, tako da je jako kulturna sprava u pitanju a ujedno i dobar cd plejer, drugi uredjaj je MJ-D508 Mini Disc, takodje odliÄan uredjaj, isto komotno radi kao DAC, reprodukcija i snimanje takodje odliÄno,mislim da može lagano da parira Sony QS seriji ako ne i viÅ¡e od toga,jedino da mu nabavim Pioneer znaÄkicu jer mi je stigao bez nje,inaÄe  sve ostalo u top stanju, tako da sam se i ja sad malo opremio Pionirima jer ima i kod njih dosta finih stvari da se probere, pozdrav svima

 

post-30265-0-13048000-1411389841_thumb.j

post-30265-0-03092800-1411389843_thumb.j

post-30265-0-48706100-1411389844_thumb.j

post-30265-0-54134100-1411389845_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...