Jump to content


Studer Revox


Willi Studer

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sudeci po tome da publika slusa radio na low-fi FM talase i preko low-fi hardver (auto, mini linije, mobilne, tranzistore i sl.), ne vidim benefite visoko kvalitetnog analognog formata. Digitalija je prakticnija, jeftinija i ne raspada se u arhivama.  :roll:

Tata ti low fi FM talas, znaÅ¡. :D Kaisere, verovao ti ili ne, ali na Radio Prvo i Drugi program, i ponekada na Studiu B, nema naÄina da prepoznaÅ¡ da li ti svira tuner, ili CD. Veruj mi, doslovno tako. Tuner je reVox B 760 osvežen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Prošle sedmice mi je prijatelj doneo njegov A77 MkIII 9,5/19 sa 4 traga na remont. Iako je B77 tonski mnogo bolji, meni se A77 veoma dopada jer ima relativno male dimenzije i dubinu a prima velike trake. Kada sam ga otvorio, iznenadio sam se koliko je unutra očuvan i čist, iako je na pečatu na nalepnici stajala godina "1973". Pošto je vlasnik insistirao na originalnom zvuku, zamenio sam sve trimere i kondenzatore izuzev sprežnih tantala i kada sam ga kalibrisao, razlika između ulaza i snimka je bila skoro neprimetna na 19 cm/s.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...