Jump to content


Studer Revox


Willi Studer

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pedro je bio bolji! Do sada ne napisaste ništa o Revoxu, sve offtopic treba da se samobanujete! :lol:

Šalu na stranu, voleo bi da mi neko ko dobro zna problematiku da mišljenje o ovom:

 

http://www.kupujemprodajem.com/ReVox-A77-MkIV-High-Speed-8837887-oglas.htm?filter_id=11195

 

Eto da i ja posle preko hiljadu postova tražim mišljenje, nisam trol-klon! :D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovaj primerak dobro nabudžen. Ja sam imao A77, on je vrlo solidan magnetofon ali B77 je mehanički i tonski osetno bolji. Trista evra za A77 je previše, uz svu dodatnu opremu koju je prodavac naveo, to je i dalje A77, mada je činjenica da bi sređivanje jednog primerka sa ebay-a ili KP verovatno koštalo bar toliko. Ne verujem da su glave originalne i u odličnom stanju na mašini koja je stara 40 godina. Po sjaju nalegajuće površine gumirolera koji nije promenjen a trebalo bi da bude prva stvar koja se menja, vidi se da je uređaj prešao dobru kilometražu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovaj primerak dobro nabudžen. Ja sam imao A77, on je vrlo solidan magnetofon ali B77 je mehaniÄki i tonski osetno bolji. Trista evra za A77 je previÅ¡e, uz svu dodatnu opremu koju je prodavac naveo, to je i dalje A77, mada je Äinjenica da bi sreÄ‘ivanje jednog primerka sa ebay-a ili KP verovatno koÅ¡talo bar toliko. Ne verujem da su glave originalne i u odliÄnom stanju na maÅ¡ini koja je stara 40 godina. Po sjaju nalegajuće povrÅ¡ine gumirolera koji nije promenjen a trebalo bi da bude prva stvar koja se menja, vidi se da je ureÄ‘aj preÅ¡ao dobru kilometražu.

U trenutnoj ponudi magnetofona na KP osim pomenutog revoxa, na prvi pogled je zanimljiv i onaj Akai...mada osetno skuplji.

Posto se nosim mislju da nabavim tu lepu spravicu za sebe, bilo bi mi korisno misljenje iskusnijih o tome sta je vredno traziti u svetu magnetofona i koliko to para iziskuje... NIsu potrebni novi, vrhunski, studijski uredjaji, vec provereno dobar magnetofon za relativno pristojne novce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...