Jump to content


Foto fan klub!


Jimmy_92

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Jimmy

Hvala za pokretanje teme i ja sam fotograf rekreativac, nekoć sam imao malo više vremena i fotkao sa DSLR-om, a od pre 2 godine sam se povukao u fotografsku penziju - Panasonic Lumix GF1+kit

 

@Miloš

Sjajne fotke, posebno ambijent i svetlo, najviÅ¡e mi se dojmila DJ Ceca, a i maÄor je simpa. ImaÅ¡ oko za fotografa, to se vidi na slikama.

Link to comment
Share on other sites

@Jimmy

Hvala za pokretanje teme i ja sam fotograf rekreativac, nekoć sam imao malo više vremena i fotkao sa DSLR-om, a od pre 2 godine sam se povukao u fotografsku penziju - Panasonic Lumix GF1+kit

 

@Miloš

Sjajne fotke, posebno ambijent i svetlo, najviÅ¡e mi se dojmila DJ Ceca, a i maÄor je simpa. ImaÅ¡ oko za fotografa, to se vidi na slikama.

Hvala vama sto se javljate  :thumbsup2  Kazi mi kako radi to cudo, ja sam bacio oko na lumix gx7 (izmedju ostalih).. p.s. baci pogled i na moje fotke sa linka u prvom postu, zanimaju me komentari :)

Link to comment
Share on other sites

Steta.. Zato kazem, tele objektiv i fotkas sa 30m :D

 

 

 

Fino, samo nema potrebe za ovoliko vode u kadru a nista se ne desava dole.. Da ide neki camac ili nesto slicno onda je razumljivo, ako radis pejzaz onda se akcenat daje nebu, tako bih ja  :wave2 Evo ga dole Bovansko jezero, fotkano analognim :)

U pravu si, možda je bolja ova verzija.

post-10063-0-97359400-1386798005_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Hvala vama sto se javljate  :thumbsup2  Kazi mi kako radi to cudo, ja sam bacio oko na lumix gx7 (izmedju ostalih).. p.s. baci pogled i na moje fotke sa linka u prvom postu, zanimaju me komentari :)

GF1 je prva generacija micro 4/3 fotoaparata, pa je kao takav, za danaÅ¡nje pojmove odavno prevaziÄ‘en, ali me je sam koncept tada privukao prvenstveno zbog mogućnosti da imam skoro kompakt aparat sa mogućnošću menjanja objektiva. Ipak, ne može da se poredi sa DSLR aparatima, najpre zato Å¡to je mnogo sporiji, brzina zatvaraÄa i AF najviÅ¡e + senzor je ipak manji od bilo kog DSLR-a. Ipak, za amatersku upotrebu micro 4/3 aparati su potpuno zadovoljavajuće reÅ¡enje, Å¡to se vidi sa ekspanzijom formata poslednjih godina, gde sada imaÅ¡ izuzetne maÅ¡ine koje aposolutno pariraju DSLR svetu. Meni zavrÅ¡ava posao i ovaj "matorac", pa mi se ne daju pare za novije, s obzirom da bih ovaj morao da prodam budzaÅ¡to, a nemam razloga.

GX7 izgleda kao fin retro aparat, koncept sliÄan kao i kod ovog mog, ali unapreÄ‘en u potpunosti - cena je otprilike kao Å¡to je ovaj moj koÅ¡tao kao je izaÅ¡ao.

 

Å to se tiÄe fotki... ImaÅ¡ oko za kadar, sjajna life fotografija, stvarno sjane fotke koje imaju priÄu (Å¡to ja liÄno najviÅ¡e volim), ali za moj ukus malo previÅ¡e obrade... InaÄe fotke su zanatski odraÄ‘ene odliÄno, svaka Äast. Ako si Å¡kolovan fotograf onda je to to, ali ako si samouk svaka ti Äast i trebao bi da uradiÅ¡ neÅ¡to kako bi razvio svoj talenat. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Da da, to je taj koncept a mislim da je gx7 naslednik dva manja modela izmedju kojih je i tvoj :) A sada totalno pariraju, mada ima vremena da se odlucim, imam cime da fotkam i prezivecu :D

Hvala :) A da, volim obradu i kontrast i mislim da su mi fotke vec i prepoznatljive po nacinu obrade. Nisam skolovan, februara ove godine sam prvi put saznao sta je dslr, pre toga sam povremeno fotkao zenitom matorim. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo i par mojih fotografija... Koristim razne aparate za fotografisanje (Canon IX 200S, Nikon D5100 sa nekoliko objektiva)...

Nek slike same pricaju, a ako bude pitanja, rado cu da odgovorim na njih.

 

1185781_10201807381257114_1774482993_n.j

 

 

998452_10201807396377492_1450362679_n.jp

 

 

 

388307_2535866486862_1587203107_n.jpg

 

 

313229_2402745438919_1734853517_n.jpg

 

 

310810_2402833001108_1843595334_n.jpg

 

 

Da ne preterujem dalje, ne znam da li ce ovo biti velike ili umanjene slike (koje kasnije mogu da se uvecaju)...

Link to comment
Share on other sites

Krecemo redom - o svakoj fotografiji pomalo:

1. cvet u jednoj neuglednoj basti na CG primorju

2. Crna Gora - Crno jezero 

3. Suton - Puerto Ordaz (Cd. Guayana) (Venezuela) (iz hotela Best Western - Mara Inn)

4. Canaima (Venezuela) - nadletanje istoimenog nacionalnog parka

5. Canaima (Venezuela) - Salto Angel (Andjeoski vodopad) - najvisi vodopad na svetu (979m je pad vode)...

 

Od objektiva koristim:

1. 18-55 Nikkor AF-S (D3.5 - 4.5)

2. 55-200 Nikkor AF-S VRII

3. 35mm D1.8 NIKKOR

4. 10-20mm Sigma (D3.5 konstantno)

 

Prilikom kupovine, razmisljao sam slicno kao i pokretac teme... D5100 je u vreme kada se pojavio (tj. kada sam ga kupovao) imao gotovo identicne karakteristike kao D7000 (isti senzor za sliku, isti procesor slike....), samo sto D7000 ima par mogucnosti koje mi se nisu ucinile toliko vrednim da bih dao skoro 2x vise novca... Po meni - fenomenalan aparat. Verujem, iako vec ima D5300 da ce ovaj dugo sluziti, jer je glavna prednost uglavnom samo broj megapixela i novi procesor slike, ostalo su nijanse... 

Link to comment
Share on other sites

Auuu, super, nadam se cu i ja da vidim ono cudo uzivo nekad :) Lepa kolekcija, po meni je 35 f1.8 najbolji DX objektiv. A kako radi ta sigma, premisljam se da uzmem neki sirokougaoni jer mi kit objektiv ide na nerve? :D p.s. pa da, sada je D5300 osiromaseni d7100, ima tu pomaka u kvalitetu fotografije svakako ali nista vredno ako si zadovoljan sa D5100.

Link to comment
Share on other sites

Sigma daje neverovatne fotografije... moracu da pronadjem neke radjene bas njim, pa da postavim... Nekako malo drugacije "farba" svetlost... Meni se dopada!

 

Taj nikkor 35mm je, kako sam ja proucio prilikom nabavke, ako ne najbolji, a ono najkupovaniji objektiv... Pokazao se kao "brz" a sa ziznom daljinom koja dajel dovoljno slobode za neko fotkanje (uobicajeno).

Link to comment
Share on other sites

Venecuela, very nice! Å to rek'o Sima Sonic - lokacija, lokacija, lokacija! Moj profa Kažić bi dodao i "...oÄi, drama, kompozicija, boja - to je sve o Äemu treba da brinete"  :thumbsup2

 

Ipak, evo jedne spravice na koju sam se navukao i koje bih se teško odrekao:

 

Eye-Fi.jpg

 

BežiÄna kartica :crno-na-belo  Fotku po izboru ili svaku koju napraviÅ¡ odmah Å¡alje na mobilni, tablet, laptop, komp, Å¡ta god je u blizini. Prednosti su:

  • imaÅ¡ instant bekap, zlu ne trebalo
  • možeÅ¡ na lokaciji da proveriÅ¡ fotku na velikom ekranu laptopa ili tabletu, bez gaÅ¡enja i ponovnog podeÅ¡avanja aparata
  • možeÅ¡ odmah da fotku poÅ¡aljeÅ¡ klijentu ili svom foto-guruu, mejlom ili MMS-om 
  • možeÅ¡ odmah da fotku okaÄiÅ¡ na Fejs, Instagram, Tviter, po želji
  • ne drndaÅ¡ poklopac na kameri, slot za karticu i karticu

Malo li je? 

 

edit: ÄitaÄ se dobija gratis, ne služi niÄemu - kartica Å¡alje direktno na bilo koji Wi-Fi ureÄ‘aj u blizini

Link to comment
Share on other sites

......

BežiÄna kartica :crno-na-belo  Fotku po izboru ili svaku koju napraviÅ¡ odmah Å¡alje na mobilni, tablet, laptop, komp, Å¡ta god je u blizini. Prednosti su:

  • imaÅ¡ instant bekap, zlu ne trebalo
  • možeÅ¡ na lokaciji da proveriÅ¡ fotku na velikom ekranu laptopa ili tabletu, bez gaÅ¡enja i ponovnog podeÅ¡avanja aparata
  • možeÅ¡ odmah da fotku poÅ¡aljeÅ¡ klijentu ili svom foto-guruu, mejlom ili MMS-om 
  • možeÅ¡ odmah da fotku okaÄiÅ¡ na Fejs, Instagram, Tviter, po želji
  • ne drndaÅ¡ poklopac na kameri, slot za karticu i karticu

Malo li je? 

 

edit: ÄitaÄ se dobija gratis, ne služi niÄemu - kartica Å¡alje direktno na bilo koji Wi-Fi ureÄ‘aj u blizini

a sta se desava kada nemas pri ruci "internet"?, ili si u nekoj divljini kao sto su te gde su nastajale slike... malo je nemoguce vuci sa sobom laptop i slicno ;)

bojim se da "pada u vodu" cela ta slatka prica o spravi na koju si se navukao.... h :wave2

 

u normalnim okolnostima, gde nije divljina - stvar koja je veoma zanimljiva za posedovati je !

Link to comment
Share on other sites

a sta se desava kada nemas pri ruci "internet"?, ili si u nekoj divljini kao sto su te gde su nastajale slike... malo je nemoguce vuci sa sobom laptop i slicno ;)

 

Slike iz kartice u mobilni ureÄ‘aj ne putuju internetom, već njihovom meÄ‘usobnom Wi-Fi konekcijom. Sve Å¡to ti treba je kamera, kartica i neki mobilni ureÄ‘aj sa Wi-Fi-jem. Internet nije neophoden, osim da iz mobilnog Å¡aljeÅ¡ fotke dalje  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, nije moralo da se brise, svi volimo zivotinje a najvise mace  :thumbsup2

 

A ova fensi kartica, paaaaa, imam lepo jednu od 32gb i dve od 8gb tako da mi ovo i ne treba, fotkam raw i los jpeg i to je to. :) NA mobilnom nikad nemam memoriju jer je pretrpan muzikom. :) Od tih "gadzeta" za aparat imam samo daljinac mada ga i ne koristim jer nisam neki ljubitelj dugih ekspozicija i imam hend grip umesto fabrickog ramenog kaisa. 

Link to comment
Share on other sites

... i imam hend grip umesto fabrickog ramenog kaisa. 

 

Samo još jedan omiljeni gedžet i neću više: udoban shoulder strap koji ne klizi + sa dva klika se skine sredina, i pretvori se u hand grip! Veoma zgodno, a nije ni skup:

 

marumi-sholder-strap-mps55n%20%282%29.jp

 

marumi-sholder-strap-mps55n%20%281%29.jp

 

http://zoomfoto.rs/2681-marumi-sholder-strap-mps55n.html#.UqnvJNLZZ64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...