Jump to content


Foto fan klub!


Jimmy_92

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ZnaÄi prvo pomoću te teÄnosti oÄistim senzor da se cakli, pa ubuduće pumpica sasvim dovoljna za "tekuće" održavanje... Ondak mi ne gine Å¡oping. <_<   

 

Me ne, prvo pumpica. Tek ako to ne pomogne, ostale metode.

 

Recimo: http://www.bhphotovideo.com/c/product/259157-REG/Giottos_AA1900_Rocket_Air_Blower.html

Na slici tako ne izgleda, ali ovo je priliÄno glomazno i veoma snažno duva.

 

Imam sliÄan, i spada u bolje jer ima jednosmerni ventil za usis vazduha pozadi, i za izduv napred, u korenu te crvene cevÄice. Mnogo bolja varijanta od onih bez ventila.

Link to comment
Share on other sites

Stigao novi blic

https://www.dropbox.com/sc/mbn4s34sojlyb8l/_HPus_L-Dr

 

Kupujte dok je još na akciji

http://dx.com/p/yn565ex-2-1-lcd-flash-speedlite-speedlight-for-nikon-d700-more-4-x-aa-119817

 

Odrala me carina jop 900 dinara, ali se isplati svaki dinar.

 

Ljubo,

 

Da li je to neka zamena za SB-700 na primer? Moze da komunicira sa aparatom i fokusira snop, prilagodi jacinu prema daljini objekta ili slicno?

 

Pitam jer se spremam da nabavim sb-700. No 250 eur vs 120 usd je velika razlika da se zanemari :-)

Link to comment
Share on other sites

Ljubo, Äestitke za blic, deluje opako  :thumbsup2

 

Ja sam uzeo Nemca - METZ 44 AF-1 za Nikon i mogu da ga preporuÄim. Nije baÅ¡ rock-bottom jeftin, ali je kompaktan, ima svu automatiku i (najvažnije od svega) baterije mu traju skoro pa beskonaÄno. Flip-out bela kartica i mutni filter bolje rade od bilo kog after market difuzora koji sam ikada imao. (Za neupućene: u enterijeru fleÅ¡ odbijam od plafona, a karticom dobijam bele reflekse na zubima i oÄima). Jedan nedostatak: glava se ne vrti levo-desno. 

 

metz-blic-44-af-4i-nikon.jpg

 

"Sa svojim tankim dizajnom i novim brzim sistemom zakljuÄavanja za bazu ,MECABLITZ 44 AF -1 Digital je savrÅ¡eno reÅ¡enje za amaterske fotografe .Kontrolni panel na poleÄ‘ini jedinice impresionira svojom jednostavnom operacijom ; nudi visok nivo funkcionalne pouzdanosti .Brojka vodilja je 44 za ISO 100/ 21 ° i 105 mm ). Fotograf može ruÄno podesiti na 4 nivoa parcijalnih svetlosnih efekata . Uz odgovarajucÌi model fotoaparata  može da se sinhronizuju sa prvim ili drugim zatvaranjem zavese  i tako omogucÌava varijabilne opcije za kreativno osvetljenje . U zavisnosti od kamere ,Metz 44 AF - 1 takoÄ‘e nudi "slave" mod otvarajucÌi nove dimenzije u korišćenju blica . Njegova funkcija zumiranja motora ( 24 -105 mm ) ,potpuno okretanje reflektora, "flip -out" kartice i integrisani Å¡irokougaoni difuzor ( 12 mm ) priuÅ¡tiće fotografima dodatni kreativni obim..." Zoom Foto

 

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Inače prvo pik mi je bio Nissin, ali ga nije bilo po radnjama tada, pa sam kupio YN467. On ima ttl, lagan je, ima i slave režim, okreće se, moze da zumira snop, nema displej, idealan ke za auto režim. Staviš i ne misliš.

Ovaj novi ima kvalitetniju izradu, gomilu tastera, displej, okreće se, sumira snop, priključak za eksternu bateriju, ttl, slave itd. Za moje potrebe idealan. Ne slikam svadbe pa mi je 3 sekunde punjenje skroz ok.

Slično je i sa Jin Bei rasvetom koju imamo u kancelariji. Radi sve, samo ne možeš da ispaljujes rafale. Srećom hifi uredjaji nigde ne beže :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Najzad sam ispucao rolnu sa Contax-om i razvio. Ispostavilo se da su na tom aparatu propali tanki crni sundjeri koji sprecavaju da svetlo "curi" u aparat. Ta pojava se na googletu nalazi pod light leak i evo kao to izgleda:

 

tzFqoyu.jpg

 

 

rXI7HKf.jpg

 

 

Evo i par uspelih:

 

0KGNQ16.jpg

 

 

CHfhA5R.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Skroz instagram :) To bi trebalo da se lako sredjuje, kod vas gore mora da postoji neki dobar majstor. Inace ove uspele su bas dobre, ne moze digitalija da zameni taj smek.  :cry:  A ove u Nisu fotkanje filma je ravno debilizmu ali ja se ne dam! 

 

A sto se Fuji XE-2 tice koji koristim sad vec neko vreme, imam samo reci hvale! Nikon mi ni u jednom trenutku nije falio, vise se i ne secam sta je to dslr!?  :crno-na-belo  Fuji je mali, kompaktan, kvalitet fotografije neuporedivo bilji po svim parametrima.. Iso na 6400 daje upotrebljivu fotku, bez preterivanja kao D5100 na oko iso 1200. Boje renderuje neverovatno, stvarno moze da se izvuce, donekle, analogni smek tj da fotke nisu onako umorno drecave kao kod nikona i kenona. Uskoro ocekujem i 27mm objektiv iz Amerike (uzeo ga za 200$ sto je smeeeeesno) pa ce to da bude jedan strasno kompaktni sistem i od aparata necu da se odvajam a nemam da teglim D5100 sa 18-105mm vec aparatic koji iste velicine kao i Fuji x100s. Sve u svemu, ja prezadovoljan!

 

 

post-23311-0-80403900-1395572113_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kakve (ako i uopÅ¡te) koristite torbe/ranÄeve za svoju foto opremu? Prvenstveno me interesuju iskustva Älanova koji se malo bave planinarenjem.

 

Imam odliÄan planinarski ranac, nosio sam i dvodnevne zalihe i opremu u njemu i zaista ga skoro nisam ni osećao zbog odliÄnog sistema kaiÅ¡eva i profilisanih leÄ‘a sa super reÅ¡enom ventilacijom, no ono Å¡to me uvek najviÅ¡e umori je dSLR. Nositi ga oko vrata je oÄajno loÅ¡a stvar za duge pruge (ma i za kratke, to samo kineski turisti tako rade, ja ne mogu) a obmotati strap oko ruke jeste zgodno za noÅ¡enje i jeste mi priliÄno sigurno i tako bi mogao ceo dan ali Äim teren postane malo negostoljubiv trebaju mi obe ruke pa aparat mora u ranac a to znaÄi skidanje celog ranca pa pravljenje mesta  i gledanja kako da ga sigurno smestim itd...

 

Da li je neko probao neki od "profi" foto ranÄeva? ViÄ‘ao sam neke modele koji imaju lepo reÅ¡en prostor za aparat sa "brzim pristupom" na boku, Å¡to mi deluje kao zgodna stvar meÄ‘utim većina takvih ranÄeva ima oÄajno malu zapreminu za normalne stvari i najÄešće su im leÄ‘a potpuno ravna ili samo neÅ¡to malo postavljena kao kod najobiÄnijih ranÄeva i to mi ne odaje utisak udobnosti za duge staze...

 

E sad nisam ni ja naivan i znam da ima moćnih ranÄeva po svemirskim cenama, mene interesuje neka solidna varijanta za jedno telo sa objektivom i recimo dnevne ture do 30/40 km, dakle niÅ¡ta fensi...

 

Mada uveliko razmatram moguća rešenja kako da jedan od spoljnih džepova na planinarskom rancu modifikujem za lako smeštanje dSLR-a, neku foru sa višestruko postavljenim tvrdim materijalima, da nekako oblikujem taj džep da odgovara aparatu... :wacko:

 

A probao sam jednom da izbegnem sav ovaj mazohizam pa sam nosio kompakt idiJota, i nije mi se svidelo, ipak više volim dSLR. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav od vikend-pentraÄa i DSLR Å¡erpasa  :thumbsup2

 

Zlatibor.JPG

 

Evo mojih pet blendi na tu temu... kod nas mogu da se kupe dobri hajkerski ranci - Bauer, McKinley i drugi, koji su prilagoÄ‘eni pentranju. Mogu da se kupe i odliÄni Lowe ranci za foto-opremu, ali nisu dobri za pentranje - nemaju džepove za vodu, držaÄe za Å¡tapove, leÄ‘a su im glatka pa se znojiÅ¡ najstraÅ¡nije. I ružni su - skoro obaveznio su crni. Možda postoji dobar univerzalni ranac, ali ja ga joÅ¡ nisam video.

 

Aparat treba da ti je pri ruci a ne na leđima. Ako ti je na leđima, teško da ćeš zastati da bi izvadio aparat, pa makar video i Jetija.

 

3%20national-geographic-w2025-medium-hol

 

Ja teglim hajkerski ranac i ovu malu Nat Geo torbu u koju taman staje aparat sa velikim zumom 18-105 i mali fiksni 35 mm. Aparat stoji uspravno i lako se vadi. Ako mi se slika, nosim je preko ramena, ako ne - frknem torbu u ranac.

 

Torba se Å¡iri pa staje Äak i eksterni blic. Ova Nat Geo torba je dovoljno fensi da mogu da je nosim i na ozbiljna slikanja (ne treba zaboraviti da klijenti koji treba da sevnu lovu za fotke pažljivo zagledaju Å¡ta imaÅ¡ od opreme!)

 

2%20lowepro-passport-sling-crna.jpg

 

Ova Lowe torba - bubreg mi se jako dopada, možda se Äastim u nekoj budućnosti. Ima je u Zoom Fotou preko puta Hrama.

 

Sve ovo važi samo ako imaš relativno mali DSLR - oni veliki su beznadežno kabasti i teški i mesto im je kod kuće.

Link to comment
Share on other sites

Drugar ima jednog od tih (Å¡to se leÄ‘a tiÄe) oÄajno reÅ¡enih Lowepro ranÄeva, model fastpack 250/200/300 tako neÅ¡to, možda ga maznem za neku kraću turu, neko "livadarenje" oko Carske Bare recimo, baÅ¡ me zanima vredi li taj "brzi" boÄni pristup Äemu... Ako se bude pokazalo da me mrzi da vadim aparat iz ranca onda ću razmiÅ¡ljati o alternativi sa torbom napred (možda neÅ¡to poput ovoga).

 

Zgodnu finu Nat Geo torbu imaÅ¡. :thumbsup2  I sam koristim neÅ¡to sliÄno (mada nebrendirano) za po gradu. 

Link to comment
Share on other sites

Iako tražim već duže vreme, ni ja joÅ¡ ne naÄ‘oh trbu/ranac koji će biti dobar i za noÅ¡enje/Äuvanje opreme, i za turizam/planinarenje... :P

 

Ili je prevelik, ili nezgodan za vaÄ‘enje opreme (praktiÄno je zamiÅ¡ljen za transport opreme, a ne za korišćenje opreme), ili nema mesta za vodu, dodatnu odeću, kekse i grickalice, a i ako ima mesta sve se to gužva i žvaće, ili mora da se sve skida sa leÄ‘a i spusti na zemlju da se neÅ¡to izvadi stavi. A ako je neki zgodan za stavi/vadi, ne staje niÅ¡ta drugo, a usput se ne podnosi sa nekim drugom torbom. I bla.bla.bla....

 

ObiÄno se sve svede celodnevno na držanje aparata u ruci Å¡to sada poÄinje neviÄ‘eno da smara. Nije problem ako je fotografisanje samo sebi cilj i jedina delatnost kojoj sam u trenutku posvećen, ali ako se radi joÅ¡ neÅ¡to, e onda smara za medalju. DeÅ¡ava se da ga strpam u torbu i ne vadim pola dana.

 

I k'o što rekoh, ne vidim još uvek dobru torbu.

 

Opcije su da probam one neke Äudne strap-ove gde vam aparat visi boÄno ili na leÄ‘ima.

Opcija 2 je da pređem na neki mnogo manji mirroless sistem (u poslednje vreme sam se posvetio izboru ove opcije...)

Link to comment
Share on other sites

Imam tu malu National Geographic torbu i odlicna je za putovanja. Staje mi u nju D80 sa 18-200, punjac i navlaka protiv kise a u prednji dzep pasosi i novcanik knap ugurano tako da pretstavlja ozbiljan problem savladati cicak, cibzar i jos izvuci sve iz dzepa. Mana je sto je navlaka za kisu posebno pa se mora uvek vuci sa sobom.

 

Najcesce koristim malo vecu Kata torbu jer mi u nju pored aparata stane i jos blic i objektiv a ima i bocne dzepove za punjac kablove naocare. Mana je sto nema ugraadjenu navlaku za kisu

 

Malo veca od obe je Lowerpo nova 3. Ima prostora i za dva blica, dodatni objektiv, Gary Fong difuzor i aparat sa punjacem o jos gomilu sitnica kao filteri, kartice, Dobra stvar je sto je navlaka integrisana u pod torbe.

 

Za brzo kretanje kroz masu i bicikl koristim Slingshot 200. u njemu ima dosta prostora za razne sitnice, objekttive, bliceve, ima integrisanu navlaku za kisu i vrlo brzo se okrece ispred tela i lako vadi aparat. Ima sa spoljne strane prorez za monopod ili laksi stativ ali tada nije praktican za brzo vadjenje aparata ako je predugacak pa bi bilo bolje imati posebnu futrolu za ove rekvizite

Link to comment
Share on other sites

Od gore navedenih, imam tu Nova 3. U nju dosta stane, i sjajna je za transport kuća - pos'o i sliÄno, ali samo ako idete kolima ili kratko peÅ¡aÄite. Nostiti to kockasto Äudo na sebi duže vreme je pain in ass (u stvari, na ramenu :P ).

 

Slingshot 200 je super za peÅ¡aÄenja, ali u nju pored osnovne fotoopreme staje zaista veoma malo prateće nefotografske opreme. Smanjenjem broja objektiva, stane tu joÅ¡ poneÅ¡to, ali pregrade uopÅ¡te nisu prilagoÄ‘ene hiking opremi. :(

 

K'o Å¡to vidimo, Impuls koristi Äak 4 razliÄite torbe. Nema univerzalne. Za prirodu i peÅ¡aÄenja, najbolja bi bio neki prvenstveno peÅ¡aÄki ranac, sa odeljkom za DSLR, 2-3 objektiva i sa boÄnim vaÄ‘enjem, bez skidanja ranca sa leÄ‘a. Ima li neki takav? :unsure: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...