Jump to content


Foto fan klub!


Jimmy_92

Recommended Posts

Batalio sam dslr jer sam skontao da mi se deÅ¡ava da ga vuÄem ceo dan na ramenu a okinem 5,6 fotki, onda kad naleti neÅ¡to zanimljivo bude mi prazna baterija. Probao sam, nije mi se svidelo, shvatio sam da volim da slikam za svoju duÅ¡u, da volim samo da fotkam i da me kasnija obrada smara, i kako nemam ambicija da impresioniram ikoga svojim umećem, prelazak sa digitalnog na film je bio vrlo lak. 

 

Zato je moj Oly zakon, Äista mehanika, samo mala baterijica za svetlomer i to je to, nahraniÅ¡ ga filmom i uživaÅ¡. Plus krajni produkt su fotke u albumu umesto na hardu, Å¡to je i najbitnije, dosadilo mi je kliktanje po folderima i skrolovanje, ja sam pragmatiÄni graÄ‘evinac i volim opipljive stvari, fotku na papiru i pesmu na vinilu. ReÅ¡io sam da uživam i pustim druge da brinu kako ima lakÅ¡ih/boljih/pristupaÄnijih/jednostavnijih varijanti.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Tema o slušnim aparatima me podseti na nešto pa reko' da objavim i ovde.

 

Zinc-air baterije za sluÅ¡ne aparate od 1.35V u "veliÄini" px675 su idealna zamena za zabranjene mercury baterije koje su se nekada obilato koristile u 35mm SLR aparatima i foto opremi proizvedenoj u IstoÄnoj Evropi. Rade bez potrebe za ikakvim prepravkama i doradama jer su prvenstveno i razvijene za sluÅ¡ne aparate koji su i sami nekada koristili mercury baterije. Testirano i utvrÄ‘eno da savrÅ¡eno pasuju na nekoliko modela aparata (Praktica MTL3, MTL5, Zenit viÅ¡e modela, Olympus OM1) kao i par "SSSR made" svetlomera. 

 

U mom Olympusu OM1n jedna baterija već 4 meseca bez muke radi, a nije da se ponaÅ¡am adekvatno, recimo kad ga ne koristim deÅ¡ava se da zaboravim da iskljuÄim svetlomer pa aparat sa police veselo meri promene u osvetljenju danima. 

 

Eto i od mene jedna, Äini mi se korisna, informacija. 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ Srle

 

izguglaj posto za svaki aparat ima nekoliko alternativa, ne razumem se u baterije :D A dosta modela radi ful manual bez baterija, sve ces to da nadjes :) Mada evo moj zenit 11 nema baterije.

 

@ Milos 

 

U torbi imas samo objektive?  ;-)  Od tebe sam ocekivao neki analogni aparat. Fotke su ti super, bas lepo.  :thumbsup2

 

@ Fokus

 

Eh da imas neku budzu sa tele objektivom, oapsna bi fotka bila :)

U Zenitu nemaÅ¡ bateriJE nego samo jednu bateriJU, jer svetlomer mora neÄim da se pokrene. 

Link to comment
Share on other sites

a sta se desava kada nemas pri ruci "internet"?, ili si u nekoj divljini kao sto su te gde su nastajale slike... malo je nemoguce vuci sa sobom laptop i slicno ;)

bojim se da "pada u vodu" cela ta slatka prica o spravi na koju si se navukao.... h :wave2

 

u normalnim okolnostima, gde nije divljina - stvar koja je veoma zanimljiva za posedovati je !

WiFi kartica nema nikakve veze sa internetom. Ona bežiÄno dobacuje signal u laptop. Dakle: laptop preko WiFi konekcije dobija nekakav signal, pa sada da li je to internet ili fotografija - njemu je svejedno. A u "divljinu" je super nositi lapto, pod uslovom da imaÅ¡ dobru bateriju, jer i u tom kraju sveta možeÅ¡ momentalno da pregledaÅ¡ snimke. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Stari objektivi su teški, jer imaju pravo staklo... :)

Nikkor f1.8/50mm + adapter + Sony A5000 (to je kao 75mm objektiv, množi se sa 1,5). Manuelno izoštravanje i Aperture Priority...

 

post-8696-0-63836900-1427568006_thumb.jppost-8696-0-96718000-1427568037_thumb.jppost-8696-0-13342200-1427568057_thumb.jp

 

Slika B&O je original jpg, samo smanjena i crop, da se vidi oštrina...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...