Jump to content


Foto fan klub!


Jimmy_92

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Miloš

Hvala MiloÅ¡e, pogledaću. Izgleda da Nikon stvarno nema ono Å¡to meni treba, mada mi je to prosto neverovatno za tako respektabilnu marku. Å to se tiÄe cene, ne bih da idem viÅ¡e nego Å¡to je za Nikon 1 V2. I treba da se dobro uverim da je to po mojoj meri. Moguće i da je V2 neÅ¡to kao frizirani Coolpix. Ako ima mnogo nedoumica, možda nabavim neÅ¡to pristojnjnije, a znatno jeftinije u okviru Coolpix serije. Jeste konfekcija, ali...

PromaÅ¡aje mogu da oprostim sebi jedino kad je hifi u pitanju .  

  

Ha, uhvaćen na delu  . Ja bih diskretno istakao i razmaknutu Å¡apu (ne znam kakve su  tehniÄke mogućnosti fotoaparata). DotiÄni/dotiÄna ne samo da zeva nego se i isteže. Slika otkriva kompletnu uživanciju. Meni je najvažnije da to vidim, tehnikalije me manje zanimaju  .

To sam ja postao Milos ili pogresno kapiram? :D Da da, sunca se pozira. :) p.s. obavezno, sati i sati pored kompa uz forume i citanje recenzija dok se ne odluci :D Mada vi beogradjani imate malo veci luksuz gore. 

 

Nikon kec je daleko iznad coolpixa, ali nije dslr. Nikon i Canon su suzdržani u toj klasi jer ne žele da ugroze svoje skuplje aparate.

 

Naravno, logicna stvar.. Zato sve vise vuce ka nekim drugim brendovima, fuji i panasonik su mi sve primamljiviji. X-E2 i GX7, uhh  :facehearts

Link to comment
Share on other sites

@ Srle

Jel mora baš Pentax K1000? Imam nov Porst manuelno telo sa PK bajonetom, pa ako si u prolazu svrati, dobiješ ga džabe.

 

InaÄe sve neki fotografi :) ovde na forumu. Fotkam za svoju duÅ¡u a koristim svaÅ¡ta:

 

Agfa Optima 1035

Vivitar V2000

Zenit Avtomat

Konica TC-X

Nikon FE

Minolta 505SI

Pentax Kx

 

Uz njih ponekad škljocnem telefonom, kao i raznim maleckim digitalcima koji se muvaju po kući :)

NajÄešće koristim Pentax Kx, a od filmaÅ¡a Agfu i Konicu zog fenomenalnog Hexanon AR 57 mm / F1.2 koji je na njemu.

Link to comment
Share on other sites

@ Srle

Jel mora baš Pentax K1000? Imam nov Porst manuelno telo sa PK bajonetom, pa ako si u prolazu svrati, dobiješ ga džabe.

 

Ne mora baš K1000, merkam i Canon AE1 ili pak neki Nikon FM/FE (od nabrojanih sam probao K1000 i FM2, oba mi se sviđaju ali je po pravilu Nikon dosta skuplji, zato merkam Pentaxa).

 

Å to se tiÄe "svraćanja u prolazu", nisam baÅ¡ Äest putnik tuda, taÄnije bio sam samo jednom u Pomoravksom okrugu, pre 7,8 godina, Äini mi se Despotovac da je bio odrediÅ¡te...  :huh:

Link to comment
Share on other sites

@ Srle

Jel mora baš Pentax K1000? Imam nov Porst manuelno telo sa PK bajonetom, pa ako si u prolazu svrati, dobiješ ga džabe.

 

InaÄe sve neki fotografi :) ovde na forumu. Fotkam za svoju duÅ¡u a koristim svaÅ¡ta:

 

Agfa Optima 1035

Vivitar V2000

Zenit Avtomat

Konica TC-X

Nikon FE

Minolta 505SI

Pentax Kx

 

Uz njih ponekad škljocnem telefonom, kao i raznim maleckim digitalcima koji se muvaju po kući :)

NajÄešće koristim Pentax Kx, a od filmaÅ¡a Agfu i Konicu zog fenomenalnog Hexanon AR 57 mm / F1.2 koji je na njemu.

Fotke su ti super, primljen si u klub  :cheers

 

 

Razrešite jednu opkladu: Koje volzilo (tj. krov) je poslužilo za ležaj?

 

Dijana ?

Tacan odgovor!  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepe fotkice...

 

Ja sam jos uvek u fazi nabavke opreme. Sada sam se resio za D7000. Sa druge strane, mislio sam da znam i sta hocu od objektiva (35mm/1.8 fiksni i 18-200mm zoom). E, neki dan su me savetovali da batalim 18-200mm jer kao nije dobar. Takodje, rekli su mi da 35mm nije bas dobar za portrete, vec da trazim barem 50mm ili 85mm. Budi sad ti pametan :-)

 

Da vidim vase predloge sta biste od stakala trazili za D7000. Fotografise se, kako sam i rekao, familija, putovanja, deciji rodjendani i slicno....

 

Ziveli  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Lazu te dusmani! Slusaj, za te pare ja bih uzeo D5300, tvrdim ti da je bolji aparat od D7000 sto se kvaliteta slike tice i tehnickih zezancija 100%. Ako ti taj AF motor toliko znaci i zastita od kise onda ne znam, kupi D7000. A 35mm 1.8 je na krop senzoru 52mm tako da je to idealno za portrete, to je najveca glupost i najezim se kad neko uzme tele objektiv za portret!!! Pa majku mu, odaljim se 10m od coveka i slikam... Drugo tele objektivi za portrete daju meni odvratan efekat kao da je lice u fotospu nalepljeno na nejasnu pozadinu, toliko je zamucenje da se i ne prepoznaje pozadina. A bitno je povezati osobu koju fotkas sa okolinom na neki nacin. 50mm ti je za 80% fotografije idealna zizna daljina a samim tim ti je blenda 1.8 tako da ces u losim uslovima lakse da napravis dobru fotku koja nece da razmrlja decu dok trce i slicno. 35mm f1.8 je najbolji dx objektiv, tacka  :crno-na-belo 

Uzmes lepo D5300 (D7100 u slabijem pakovanju) i uz njega ide 18-140 objektiv, kupis i 35mm 1.8 i bices prezadovoljan!

 

Edit Infidel: ne citirati ceo prethodni post!

Link to comment
Share on other sites

E, neki dan su me savetovali da batalim 18-200mm jer kao nije dobar. Takodje, rekli su mi da 35mm nije bas dobar za portrete, vec da trazim barem 50mm ili 85mm. Budi sad ti pametan :smile:

 

35mm zaista nije dobar za portrete jer nos ispadne preveliki  :(  Za portrete uzmi duži objektiv, recimo standardni portretni Nikkor 85mm /1.8, Možda i neki zum koji pokriva tu oblast - kit 18-105 ili 70-300 mm.

 

18-200 mm je odliÄan all-in-one zum - mali, lagan i univerzalan, na putu ti niÅ¡ta drugo ne treba. Ali zumovi uvek daju viÅ¡e ili manje mekanu sliku, posebno na krajnjim dužinama.

Link to comment
Share on other sites

Seriju 5000 ne bih razmatrao... Deluje mi nekako konzumerski, a vidim da kazu da se svim opcijama tesko pristupa kroz duboke menije... DSLR ipak uzimam da bih se i igrao i naucio i isprobao svasta, a to je na D90 ili D7000 daleko pristupacnije (oni dugmici sa strane :-)). Nije poenta samo u zastiti od kise ili motoru.. Nije mi cilj da ukljucim neki od preprogramiranih modova i da pravim lepe fotke. Hocu malo da se i igram :-).

Link to comment
Share on other sites

Pa ni serijom 5x00 se ne slika u preprogramiranim modovima, bukvalno identiÄne slike mogu da ispadnu kao sa serijom 7x00 ako gledamo aparate sa istim senzorima. Problem je ako se brzo menjaju svetlosni uslovi pa moraÅ¡ brzo da menjaÅ¡ parametre. Tu dodatni dugmići pomažu. Ako je situacija manje viÅ¡e stabilna doÄ‘e ti na isto - namestiÅ¡ parametre (ako treba i u meniju), okineÅ¡ neku probnu sliku, korigujeÅ¡ neÅ¡to ako treba i posle samo Å¡kljocaÅ¡... Dobro, ima neÅ¡to i do boljeg autofokusa, koji ti daje veću Å¡ansu da uspe slika. Ne kažem da 7000 i 7100 nisu bolji, samo ispade da su 5100, 5200 ili 5300 igraÄke, a daleko je od toga.

 

Å to se tiÄe portreta imaÅ¡ ovde poreÄ‘enja od 24 do 200mm, pa sam proceni gde se lice deformiÅ¡e a gde je prirodno:

 

http://johncarnessali.com/camera-lens-tests/4433

 

Ja imam 18-105mm i 50mm i dok je zum objektiv daleko fleksibilniji mnogo je veća šansa da će mi se svideti slika koju sam slikao fiksnim. Čak imam utisak da je 18-55 bio oštriji od 18-105, mada ih nisam poredio na istom aparatu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Grujo na linku. Zaista velika razlika te zene na 200mm i na 24mm. Nemam pojma kako ona u stvari izgleda da bih video sta je najbolje :-). Bilo bi jos korisnije da je covek napisao da li ju je slikao sa DX ili FX aparatom..... Ovako pretpostavljam da je FX, pa sve te razdaljine treba da delimo sa 1.5...

 

Internet je prepun raznih fotografskih foruma i naravno da od tolikog mnostva je tesko izvuci neko pravilo... Verovatno cu nesto nabaviti pa eksperimentisati dok ne nadjem sta mi lezi.. Ovde se raspitujem samo za prvu iteraciju :-).

 

Nisam mislio da su 5x00 igracke, ali mi deluju vise user-friendly, a manje photographer-friendly od serije 7x00. Ne mozes samo uporediti senzore izmedju dve serije i doneti zakljucak da je to maltene isto uz par ogranicenja. Kao da posmatras samo koji cip koriste neki DACovi, pa da kazes da je to sve isto u razlicitom kucistu... Na kraju krajeva, cena novog 5100 sa sve 18-105 je znacajno manja od polovnog tela 7000.... I to nesto govori...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...