Jump to content


FLAC preko stereo pojacala


veljko

Recommended Posts

Umorio sam se od menjanja cd-a.

 

Zeleo bih maksimalnu komociju u slusanju/ pustanju muzike.

 

Ta komocija pretpostavlja da muziku (FLAC) kontrolisem daljinski, preko iphone/ ipad uredjaja, Kompjuter mi nije u sobi i ne zelim da on bude izvor i plejer (da razvlacim kablove i pravim haos), vec da muziku drzim na nekom externom usb disku i povezem ga sa plejerom, koji kasnije povezujem na stereo pojacalo. 

 

Citao sam dosta po netu, ali i dalje nisam siguran sta je najbolje resenje. Muziku pustam preko nad cd plejera i nad c372 pojacala. Zvucnici su Dynaudio bookshelf. Zeleo bih da zadrzim isti nivo zvuka, tj. da ta konverzija u analogni signal bude na nivou tog cd-a ili bolja. Naravno, najbolje je da plejer ima mogucnost da se bezicno kontrolise putem iOS uredjaja. 

 

Razliciti ljudi imaju razlicite potrebe i afinitete, pa preporucuju univerzalni plejer/ dac, neki preporucuju odvojene komponente. Meni je najbitnije da lako upravljam tom postavkom i da brzo dolazim do pesme, preko nekog lepog interfejsa. 

 

Za kraj, nije svejedno i koliko novca covek ima/ zeli da potrosi. Planiram da potrosim do 500-600 evra, eventualno malo vise ako je sjajna stvar, koju ne mogu naci u nizim cenovnim razredima. Ne treba mi neki neverovatan audiofilski ugodjaj, vec sam veoma zadovoljan postojecom konfiguracijom, da nije zamarajuceg trazenja i menjanja cd-a :)

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Pro-ject Streambox DS i Pioneer N-50 koriste istu pamet Streamline700, a ista stvar je ugradjen i u Musical Fidelity Clic.

Pioneer je odličan i zasluzuje preporuku, dok ovaj moj Project ima izgleda samo jednu manu - dve zvezdice u What HiFi. Pročitajte test bilo gde drugde npr HiFi News i videćete koliko dve zvezdice nemaju veze.

Android tv box nije nesto što bih predložio u ovom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam bas pogledao te zvezdice :)

 

Pioneer sam jos ranije imao u vidu, ali nisam hteo da bilo koji uredjaj uvodim u pricu. Tad ljudi ne kazu sta misle, vec se koncentrisu na pomenuti uredjaj.

Jedino sto korisnicki interfejs za pioneer nije vrhunski. NIje los, ali video sam da neki skupi uredjaji imaju mnogo bolju kontrolu preko iOSa.

 

Da li je Pro-ject bolji po tom pitanju?

 

Posto imam i popcorn hour (najstariji) za pustanje filmova, da li bi eventualnim boljim av plejerom i dac-om postigao slican kvalitet zvuka kao i preko pioneer n50. To bi znacilo da za plejer dam do 250eur i oko 300 za dac. Tada bi mogao da kontrolisem uredjaj preko razlicitih interfejsa, pa bih pretpostavljam nasao zadovoljavajuci..

 

hvala svima na dosadasnjim odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...