Jump to content


Zujanje onboard zvu�ne karte


VU metar

Recommended Posts

Upravo sam isÄupao zvuÄnik i nema poboljÅ¡anja u odnosu na zujanje.

Tražio sam po biosu on off bipa i Äini se da nema tu opciju. Pod kojim se imenom obiÄno krije?

Može li se glasnoća tog zvuÄnika regulisati?

Ime za beep je obicno POST sound ili beep,nisam siguran da svaki bios ima opciju za to,ako imas neki kineski ventilator u kucistu,mozda dobijas EMI smetnje od njega.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
20 minuta ranije, milan_987 said:

izvinjavam se na dizanju stare teme ali imam problem:

da li ovakvi uređaji za kablovsku/konkretnije...pojačivač signala...kao na slici(identičan su mi ugradili iz Vektora)

mogu da stvaraju "white noise" ...?odmah je uz kuciste sa kablovima, a računar mi ima uzemljenje i ok napajanje.. hvala

galvanic-separator-f-5-2400-mhz-_i6095.jpg

Ja imam nešto slično odavno, zbog toga što kablovska nije vezana na uzemljenje zgrade, a jedan LG TV mi ima IEC kabal sa uzemljenjem pa kad ga povežem na kablovsku obavezno iskoči FID sklopka.  Nakon ugradnje sam samoinicijativno uzemljio kablovsku iza njega na najbližu šuko utičnicu, jer oni dečaci iz IKOM-a nisu to uradili. Nema nikakvog šuma u slici, ali može se javiti na analognim TV kanalima kao beli šum ili digitalnim kao kockice i prekidi u slici ako ta sprava ima prevelike gubitke. Sad doduše gledam samo digitalne kanale, ali nemam smetnji. Ima li podatka koliko je gušenje signala u dB za tu spravu?  Koliko se sećam moj galvanski izolator ima 2-3dB gubitka, ali nisam siguran, neki mali gubitak mora imati.

Link to comment
Share on other sites

nisam bio detaljan

:)

kablovska radi ok...i zvuk sa kompa, medjutim, snimanje mikrofonom ne. naime, uzeo sam klincu neki jeftin kondenzatorski mikrofon, fantomsko napajanje, i sve ostalo što treba, a stalno ima šuma u snimljenom materijalu, signal tih a fantomsko ukljuceno. xlr to usb kabl u komp koji ima u sebi adc. dok svima na netu radi. isprobali druge utičnice, kablove, ma sve, ali mikrofon daje zvuk kao najobičniji od 300din. a nov...plaćen 70ak evra sa svim džidžabidžama. sigurno je moglo nešto bolje za te pare a ne kinesko g. bm800.... pošto sam od skoro na forumu i nisam upoznat da li je dozvoljena priča o mikrofonima, da ne spamam dalje. ako jeste, ok.

Link to comment
Share on other sites

Zbunio si me pošteno, na slici je galvanski odvajač za kablovsku (nije nikakvo pojačalo) a ti imaš problema sa mikrofonom?:huh:

Ne mogu nikako da povežem te dve stvari.

Verovatno nije predviđen za vezu na PC nego mora imati posebno pretpojačalo.

Šum je najverovatnije prisutan jer nije dovoljan nivo signala na ulazu u PC zvučnu karticu.

Otvori posebnu temu za mikrofon, postuj njegove podatke, znaće već neko.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...