Jump to content


Spajkovi


Recommended Posts

U vise navrata sa vise razlicitih zvucnika sam cuo napredak u zvuku posle stavljanja spajkova i koriscenja kvalitetnih stalaka i stvarno ne znam sto bi mi trebao neki internet naucnik koji se se egzaktno(rogobatnog li izraza) bavi time da li sam ja cuo nesto ili ne i stvarao mi predrasudu i teoriju zavere protiv  mracnih "audifilskih krugova" svojim "autoritetom" internet mambo-dzambo elokvencije i kojekakvih primera sa cekicima i sl.,da skratim  upucujem vas da  sami donosite svoje zakljucke licnim iskustvom barem kod ovako jednostavnih i jeftinih stvari za probati,a ne da svoje misljenje trazite na internetu.

P.S.Nadam se da vam recenica nije predugacka,da se niste jako umorili od nje i ako jeste fokusirajte se na boldovani deo teksta  :D

Link to comment
Share on other sites

@Sondek,

 

sticajem okolnosti ja neke od tih ljudi LIÄŒNO poznajem, neke veoma cenim i uvek rado konsultujem bilo kada radim nesto u ili van struke, sa nekima se znam i druzim jos od davnih studentskih dana, pa iako to nije ovde tema, jeste ispisano kao odgovor na ton koji proizilazi iz ovog totalno besmislenog "internet mambo dzambo naucnici" etiketiranja.

 

ono sto sam ja linkovao je SAMO jos jedan putokaz upravo onima koji bi da BUÅ E, a ne znaju treba li to da rade, i ZAÅ TO.

 

ovde na forumu mogu da procitaju misljenja ljudi koji tvrde da tu neku spajk-magiju ÄŒUJU, a "tamo" imaju misljenja onih koji MERENJEM i drugacijim pristupom istom problemu, pokazuju koliko to sve ima smisla ili ne... i onda, kad se lepo isflitrira svo to pro-et-contra, svako nadje sebe, neku svoju sredinu, i to PRE nego sto kupi nesto sto mu mozda i ne treba, a cime moze trajno syebat' zvucnike (kabinet), parket, sta god... BUÅ ENJEM

 

eto recimo, meni sasvim lepo odradjuju posao i one male providne silikonske polulopte, koje sluze kod kuhinjskih elemenata da amorizuju udar i smanje buku... nadam se da ne treba da objasnjavam da je i kod lopte dodir (oslonac) bas kao i kod spajkova uvek u jednoj tacki, da se na njima zvucnici ne klizaju, ali za razliku od spajkova, ovde ne treba niti sta busiti, niti trajno unistavati.    ;)

 

Pozz

 

p.s. obzirom da si zapeo BAÅ  kod cekica... tema ima malo vise od jedne strane, itekako se ima sta procitati, nemoj da te cekic zavarava   ;)

Link to comment
Share on other sites

Nakon mr bogijevih predloga o itisonima i sundjerima vidim da sam pogresio...izvinjavam se i odustajem od komentarisanja na temu,treba svakako dalje siriti internetom njegov prosvetiteljski rad.

Ontopic ,Nije potrebno nikakvo busenje da bi neko stavio i probao spajkove i ja sam protiv toga- ima ih u obliku kupe,zalepis ih tankom dvostrukom lepljivom trakom ili silikonom i probas,ne svidi li se nekom lako je za skinuti.Za uredjaje mi se jako svidjaju oni koje pravi Russ Adrews spajkovi od drveta(hrasta) jer ne grebu okolinu.Dobio sam ih gratis sa CD-om,ali mogu se napraviti,to je dosta skupo kod njega nema potrebe za bacanjem novaca na "firmarinu" za tako nesto,bolje obradovati nekog lokalnog stolara litrom domace.Ako treba da izolujes zvucnu kutiju od par kilograma silikonskim poluloptama za kuhinju to mozda moze da prodje ali kontakt ni tada nije u tacki,niti cvrst i stabilan, a da nepricam sa ozbilnijim kutijama vece tezine 20,30,40..kg.

Enivej,dosta od mene na ovu temu-iovako 5 minuta probe govori vise od 55kucanih strana na forumima.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo:

Izrezao podloške od gumirane sundjeraste neklizajuće stare prostirke za kupatilo. Rade posao tolioo dobro, da sam postavio i ispod nogica svake komponente. Šiljke iznacio iz upotrebe.

Podnostojeće su kutije.

Edit: postavio ih i ispod nogica od police.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...