Jump to content


FLAC neće da radi kroz mrežu


NShappy

Recommended Posts

Imam Onkyo 8050 network player, i većinu muzike na HDD-u raÄunara koji je u istoj mreži. Sve to radilo lepo do nedavno, crk'o HDD pa morala nova instalacija sedmice...

 

I sada sve radi osim... ...neće Onkyo da puÅ¡ta FLAC fajlove sa HDD-a. Na poÄetku sam se malo muÄio sa Å¡erovanjem, i proradilo je, Onkyo bez problema puÅ¡ta ono Å¡to ima od MP3 fajlova, a ove FLAC vidi kroz mrežu, ali kada probam play ispiÅ¡e samo: "Can not play" ?!?

 

Iste te falove snimim na flash ili externi HDD i kada ih ubodem direktno u Onkija, radi.

 

Takođe, sve to je radilo bez problema pre reinstalacije Windows-a.

 

Zna li neko koji mu je andrag?!?

Link to comment
Share on other sites

Pa sva muzika je u jednom folderu, onda MP3 u sledećem podfolderu, a FLAC u drugom.

 

Onkyo vidi FLAC fajove, ali neće da ih svira?!? Al' iste te svira kada ih stavim na flash i ubacim direkt u receiver.

 

edit I: Da, sada razumem Å¡ta si rekao, da premestim jedan FLAC u neki MP3 folder. Će probam Äim se naÄ‘em kod kuće.

 

edit II: Probano. Jedna pesma Amy Winehouse prebaÄena u folder gde ima MP3-jeva. MP3 svira. Amy vidi, ali Äim se zada play napiÅ¡e "Cannot play" i preÄ‘e na sledeću pesmu. Isti file stavio na flash, ub'o u receiver direktno i svira ga.

A setio sam se još da je u mreži i WD TV Live. On bez problema pristupa FLAC-ovim i svira ih.

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Kako si ranije pustao flac fajlove? Pominjes da je crko HDD... malo je nejasno koji HDD (externi, ili taj na nekom racunaru sa koga si pustao flac-ove)...

 

Da li si ranije koristio uPnP protokol (odnosno DLNA / ALL SHARE) za povezivanje tog media player-a (onkyo) i racunara?

 

Ako si ranije pustao flac-ove tako sto si ih na onkyo ucitavao preko LAN (mreza) sa tog racunara na kome je crkao HDD pa si sada kupio novi HDD i ponovo postavio WIN7, smatram da je problem softwarske prirode - tj da ti nedostaje neki decoder koji ume FLAC da spakuje na nesto vodljivo tvom ONKYO playeru.

 

Neretko se desava da ti mediaplayeri mogu da citaju npr MKV fajlove sa USB (Flash ili HDD) koji je direktno povezan na sam player, ali te iste fajlove ako se drze u biblioteci koju "odrzava" Windows Media Player jednostavno ne prepoznaju. Slicno je i sa FLAC.

Link to comment
Share on other sites

Crkao je sistemski SSD na kojem je bio Win. Stavljen novi SSD te odrađena nova instalacija. HDD sa podacima na kojima je spomenuta muzika je ostao netaknut. Kako je to pre radilo nemam pojma....

 

Koliko sam sada prouÄavao, Onkyo ne može fajlovima da pristupa direktno već se deÅ¡ava baÅ¡ ovo Å¡to kažeÅ¡. Biblioteku "održava" WMP (koji sve viÅ¡e i viÅ¡e ne podnosim). Mora se instalisati neki DLNA server.

 

Bojim se da ću tek za vikend imati vremena da se igram s' time.

 

I da još nešto pitam? Kada to jednog dana i proradi preko DLNA servera, da li Onkyo tada dobija na dekodiranje sirovi neizmenjeni FLAC takav kakav je na HDD, ili Win i WMP nešto pametuju i prepakuju ga te tako prosleđuju receiveru?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ces imati posla oko instaliranja nekog servera koji moze da to odradjuje.

 

Da li ce ONKYO da cita FLAC (direktno) ili nesto obradjeno, to zavisi od njega samog... (sta moze da vidi preko LAN-a, a sta preko njegovog USB prikljucka)... i drugo, kako ce taj server (DLNA) da vrsi transkodiranje...

 

To je skoro igra bez granica... 

 

nisam probao ovaj foobar2000, ali eto, nova tema za razigravanje i kod mene ;)

 


 

Link to comment
Share on other sites

U uputstvu za upotrebu takodje pise da podrzava samo FAT fajl sistem.

Ako je sada Win7 instaliran pod NTFS-om, eto jos jednog razloga za problem.

Moguce da su prava citanja / pisanja na HDD sada drugacije postavljena u OS tj. korisniku ('User').

Itd. itd.

 

Najbezbolnije za sada, proba sa WAV formatom.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije ni pristupao fajlovima kroz fajl sistem, već preko DLNA servera. Tako da je najpre u WMP-u problem - ili ne mo može da Äita FLAC bez da se neÅ¡to ÄaÄne, ili ne može da ih Å¡alje kroz mrežu, opet priÄam za default po instalaciji. Verovatno je to bilo podeÅ¡eno proÅ¡li put.

Link to comment
Share on other sites

Dj.nik, videh danas to u uputstvu. Međutim, to jeste radilo. ?!?

 

E sada, sve se nešto dojmim da su Win ili WMP nešto tu prepakivali pa ja u stvari uopšte nisam slušao FLAC nego neki prepak? :P

Offtopic: Odmah da se odbranim, kada sam baÅ¡ baÅ¡ sluÅ¡ao muziku, sluÅ¡ao sam sa externog HDD-a ubodenog u USB. Direkt kroz mrežu je iÅ¡lo za neobavezno drndanje u pozadini jer mi je raÄunar u sobi buÄan za neka ozbiljna sluÅ¡anja muzike.

 

File sistem je bitan kada se HDD bode direkt u receiver a ne kada se fajlovima pristupa kroz mrežu. Da ima problema sa time, ne bi video ništa, a kamo li da svira MP3 fajlove.

 

Idem da se igram sa medija serverima.

 

[gunÄ‘]...jbt, niÅ¡ta viÅ¡e nije prosto. treba biti IT expert da pustiÅ¡ obiÄnu muziku Će se vratim na ploÄe...[/gunÄ‘]

Link to comment
Share on other sites

Ako si koristio WMP to jes' Winjdows Media Player pa je sve fukcionisalo - eto resenja.

Kompujter ionako ne razume nista osim WAV to jes' PCM ako cemo u crevca. Svi ostali (lossles) formati se 'u letu' prevode

ili kako rece 'prepakuju' u WAV (PCM da budemo precizni) format e da bi iz kompujtera potekla muz'ka.

Link to comment
Share on other sites

Evo ga. Instalisao foobar2000, doinstalisao foo_upnp.fb2k, i pojavio se na Onkiju novi folderÄić u DLNA sekciji, kroz njega se vidi ceo folder muzika, i sada radi, ali samo dok je foobar podignut (jer tada je i server aktivan).

 

E sad, Å¡ta on tu zapravo svira, tj. Å¡ta Onkiju ulazi u DAC, tj. gde se FLAC pretvara u PCM?

Link to comment
Share on other sites

Ako piÅ¡e za Onkyo da ne razume FLAC, onda se to prevoÄ‘enje radi u Foobar-u. Svaki ureÄ‘aj koji se zakaÄi za DLNA server može da ima svoja odvojena podeÅ¡avanja na samom serveru - koje formate podržava, Å¡ta konvertovati u Å¡ta itd. OtvoriÅ¡ Preferences u Foobar-u, pa naÄ‘eÅ¡ Tools/UPnP/Server.

 

Pod "Basic Settings" možeÅ¡ da ukljuÄiÅ¡ "Add WAV and LPCM 44.1/16 compatibility streams"

Pod "Streaming Profiles" nađeš u profilima tvoj Onkyo i za njega možeš da namestiš "Decoding to PCM" na always.

Usput možeÅ¡ za "Transcoding to MP3" da kažeÅ¡ "never" da ne bi sluÄajno radio takvu konverziju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...