Jump to content


DAC-Musical Fidelity-V-90


milje

Recommended Posts

@ringe

Aj ti pod mišku taj svoj fency Denon, sa svih 4 BB-a i pivom na megdan, pa kom obojci... :)

Mnogi su se opekli, da znaš...

(bez piva test neće biti merodavan)...

Kad god hoćeš, samo javi...

Pivo ti kupujeÅ¡, ipak se ja cimam i moram da teglim ovo Äudo do tebe. :cheers

 

p.s. preferiram Budweiser Budvar 0.5, flaša

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mislim da bi uz malo dobre volje i vremena (a stigla je zima, sada je vreme za druženje) trebalo organizovati neki forumski shootout DAC-ova i da bi to bilo višestruko korisno: da vidimo kakva je najnovija produkcija, kako zvuči i kako stoji kineski inženjering, kako se čuju čipovi a kako implementacije. Ima tu dovoljno kandidata: Lampucera, Arcam rDAC, DacMagic, V-DAC90, evo i ja mogu da priložim svoj V-DACII iako se on više ne proizvodi.

Link to comment
Share on other sites

Kakvi su danasnji muzicari i kakav im je sluh, ja kao neko ko nije muzicar na kilometar mogu da procenim kad falsiraju a kad ne!

 

 

Музичари Ñе Ñлушају како Ñвирају а певаљке Ñе гледају, километар је далеко!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Podrzavam ideju dac testa ali treba izabrati najizbalansiraniji sistem gde sve zvuci neutralno pa da jedina razlika bude samo zbog promene dac.

U jednom sistemu u jednoj sobi LM3 moze biti najbolje resenje, dok taj isti sistem u drugacijoj sobi moze favorizovati npr Young dac.

Link to comment
Share on other sites

Kod tog DAC-a treba prvo staviti bolje napajanje od onog njegovog punjaÄa za telefon. Drugo, treba se poigrati sa podeÅ¡avanjima izvora i utvrditi koja kombinacija rezolucije i samplinga mu najviÅ¡e prija.

Ma ja DAC koristim iskljucivo za slusanje FLAC formata i za obradu zvuka kada gledam koncerte.Na njega mi je zakacen Asus multimedijalni plejer i hard disk sa gomilom Flacova...Kada bi mi DAC sluzio da ga slusam preko nekog CD transporta,onda bih se pozabavio i sa napajanjem,ali ovako je sasvim dobro za ono za sta ga koristim...Razmisljao sam se izmedju njega i Parasounda 1000 sa oglasa,ali ipak sam odlucio da to bude MF,nov je i jednostavno zbog podrzavanja 24 bit-a,a to ne moze da svira na Parasoundu jer kada dobije takav signal upali se lampica ERROR i nema zvuka...Mada iskreno i moj cd plejer Musical Fidelity A-1008 CD-PRO MK2 radi veoma dobro sa ovim V-90 DAC-om...

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog problema sa ovim dacom, da ne bude sve u superlativu :) . Kod mene je usb-om vezan za laptop i preko usb veze povremeno imam male dropout-e prilikom slusanja. Muzika ide preko foobar wasapi event kombinacije. To se deÅ¡avalo vrlo sporadiÄno, otprilike na svakoj 3-4 pesmi, kratki tihi click i pop (kako to zovu na engleskom. Zanimljivo je da sam do pre 5-6 dana imao W8 a onda sam apgrejdovao na W8.1 i problem se smanjio, sad se to veoma retko deÅ¡ava, juÄe sam presluÅ¡ao nekoliko albuma zaredom i mislim da sam detektovao to možda jednom dvaput ali nisam siguran.

 

Izgleda da uz W8.1 ide nova verzija drajvera, možda je bolje optimizovano... Uglavnom, ovo mi je prvi usb dac i vidim da problem postoji odavno sa skoro svim usb dacovima i da je stvar vrlo komplikovana i, ukratko, vezana je za hardverske stvari i softverska prilagoÄ‘avanja. Jednostavno, laptopovi nisu baÅ¡ idealni za audio reprodukciju i potrebno ih je optimizovati samo za taj posao da bi se dobili vrhunski rezultati, kao i sa dedicated PC-jem uostalom. Provera latencije mi pokazuje da antivirus stvara najvise problema, zatim usb host kontroleri (iako je kod mene usb za dac odvojen i samostalan i nije na istoj grani sa ostalim ureÄ‘ajima), zatim cpu throttle, stvari vezane za power options i tako to. Nisam se detaljno posvetio reÅ¡avanju ovoga jer je stvar obimna i zahteva ozbiljniji pristup. Jedino Å¡to sam uradio je da smanjim buffer na minimum u foobaru i u wasapi podeÅ¡avanjima (kako je preporuÄeno za usb dacove, kao i da se koristi event mode), antivirus sam podesio da ne uzima u obzir foobar.exe i .flac fajlove. PoÅ¡to ja laptop nameravam da koristim kao kućni komp a ne samo za muziku a i problem nije toliki da me nervira, zasad ću da ostavim ovako kako je. Možda Äak uzmem i neki mali netbook da ga sredim samo za audio a laptop oslobodim za ostalo...

 

Sa ostalim ulazima nema apsolutno nikakvih problema. Tek sam poÄeo da prouÄavam ove stvari oko usb dacova, ima gomila stvari da se proÄita i nauÄi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ha, pa nije ovo neki problem da boli glava, samo da napomenem Å¡ta sam primetio :) . Ne smeta mi posebno ali ako tražimo dlake u jajetu, eto jedne koju sam uoÄio :D .

 

A da vraćam sistem sad na W7, e od toga me već boli glava unapred :blink: . DoduÅ¡e, ovaj W8 me sve viÅ¡e nervira kako vreme prolazi pa nije iskljuÄeno ni to... Dobio sam instaliran W8 kad sam kupio novi laptop, jel može da se izvrÅ¡i zakonski downgrade na W7, da sistem ostane registrovan na mene?

Link to comment
Share on other sites

MožeÅ¡ da probaÅ¡ i Kernel Streaming: http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_ks

 

Pitanje je da li radi sa tim DAC-om i na Win 8, ali nije teÅ¡ko da se proba. A za Wasapi možeÅ¡ da odeÅ¡ u Preferences/Advanced (na dnu) za Playback/WASAPI možeÅ¡ da ukljuÄiÅ¡ High worker process priority, možda pomogne.

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog problema sa ovim dacom, da ne bude sve u superlativu . Kod mene je usb-om vezan za laptop i preko usb veze povremeno imam male dropout-e prilikom slusanja. Muzika ide preko foobar wasapi event kombinacije. To se deÅ¡avalo vrlo sporadiÄno, otprilike na svakoj 3-4 pesmi, kratki tihi click i pop (kako to zovu na engleskom. Zanimljivo je da sam do pre 5-6 dana imao W8 a onda sam apgrejdovao na W8.1 i problem se smanjio, sad se to veoma retko deÅ¡ava, juÄe sam presluÅ¡ao nekoliko albuma zaredom i mislim da sam detektovao to možda jednom dvaput ali nisam siguran.

 

Izgleda da uz W8.1 ide nova verzija drajvera, možda je bolje optimizovano... Uglavnom, ovo mi je prvi usb dac i vidim da problem postoji odavno sa skoro svim usb dacovima i da je stvar vrlo komplikovana i, ukratko, vezana je za hardverske stvari i softverska prilagoÄ‘avanja. Jednostavno, laptopovi nisu baÅ¡ idealni za audio reprodukciju i potrebno ih je optimizovati samo za taj posao da bi se dobili vrhunski rezultati, kao i sa dedicated PC-jem uostalom. Provera latencije mi pokazuje da antivirus stvara najvise problema, zatim usb host kontroleri (iako je kod mene usb za dac odvojen i samostalan i nije na istoj grani sa ostalim ureÄ‘ajima), zatim cpu throttle, stvari vezane za power options i tako to. Nisam se detaljno posvetio reÅ¡avanju ovoga jer je stvar obimna i zahteva ozbiljniji pristup. Jedino Å¡to sam uradio je da smanjim buffer na minimum u foobaru i u wasapi podeÅ¡avanjima (kako je preporuÄeno za usb dacove, kao i da se koristi event mode), antivirus sam podesio da ne uzima u obzir foobar.exe i .flac fajlove. PoÅ¡to ja laptop nameravam da koristim kao kućni komp a ne samo za muziku a i problem nije toliki da me nervira, zasad ću da ostavim ovako kako je. Možda Äak uzmem i neki mali netbook da ga sredim samo za audio a laptop oslobodim za ostalo...

 

Sa ostalim ulazima nema apsolutno nikakvih problema. Tek sam poÄeo da prouÄavam ove stvari oko usb dacova, ima gomila stvari da se proÄita i nauÄi.

 

Ha, pa nije ovo neki problem da boli glava, samo da napomenem Å¡ta sam primetio . Ne smeta mi posebno ali ako tražimo dlake u jajetu, eto jedne koju sam uoÄio :D .

 

A da vraćam sistem sad na W7, e od toga me već boli glava unapred :blink: . DoduÅ¡e, ovaj W8 me sve viÅ¡e nervira kako vreme prolazi pa nije iskljuÄeno ni to... Dobio sam instaliran W8 kad sam kupio novi laptop, jel može da se izvrÅ¡i zakonski downgrade na W7, da sistem ostane registrovan na mene?

 

Nema to veze ni sa Winom ni sa optimizovanjem, taj problem je do loseg napajanja, stavi bolje napajanje pa ces da vidis. ;-)

A ako cemo realno: Nemoz bolje ni ocekivati kad nema Wolfson cipove! :-D

Link to comment
Share on other sites

Ma ja DAC koristim iskljucivo za slusanje FLAC formata i za obradu zvuka kada gledam koncerte.Na njega mi je zakacen Asus multimedijalni plejer i hard disk sa gomilom Flacova...Kada bi mi DAC sluzio da ga slusam preko nekog CD transporta,onda bih se pozabavio i sa napajanjem,ali ovako je sasvim dobro za ono za sta ga koristim...

 

Nonsens.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog problema sa ovim dacom, da ne bude sve u superlativu :) . Kod mene je usb-om vezan za laptop i preko usb veze povremeno imam male dropout-e prilikom slusanja. Muzika ide preko foobar wasapi event kombinacije. To se dešavalo vrlo sporadično, otprilike na svakoj 3-4 pesmi, kratki tihi click i pop (kako to zovu na engleskom. Zanimljivo je da sam do pre 5-6 dana imao W8 a onda sam apgrejdovao na W8.1 i problem se smanjio, sad se to veoma retko dešava, juče sam preslušao nekoliko albuma zaredom i mislim da sam detektovao to možda jednom dvaput ali nisam siguran.

 

Izgleda da uz W8.1 ide nova verzija drajvera, možda je bolje optimizovano... Uglavnom, ovo mi je prvi usb dac i vidim da problem postoji odavno sa skoro svim usb dacovima i da je stvar vrlo komplikovana i, ukratko, vezana je za hardverske stvari i softverska prilagođavanja. Jednostavno, laptopovi nisu baš idealni za audio reprodukciju i potrebno ih je optimizovati samo za taj posao da bi se dobili vrhunski rezultati, kao i sa dedicated PC-jem uostalom. Provera latencije mi pokazuje da antivirus stvara najvise problema, zatim usb host kontroleri (iako je kod mene usb za dac odvojen i samostalan i nije na istoj grani sa ostalim uređajima), zatim cpu throttle, stvari vezane za power options i tako to. Nisam se detaljno posvetio rešavanju ovoga jer je stvar obimna i zahteva ozbiljniji pristup. Jedino što sam uradio je da smanjim buffer na minimum u foobaru i u wasapi podešavanjima (kako je preporučeno za usb dacove, kao i da se koristi event mode), antivirus sam podesio da ne uzima u obzir foobar.exe i .flac fajlove. Pošto ja laptop nameravam da koristim kao kućni komp a ne samo za muziku a i problem nije toliki da me nervira, zasad ću da ostavim ovako kako je. Možda čak uzmem i neki mali netbook da ga sredim samo za audio a laptop oslobodim za ostalo...

 

Sa ostalim ulazima nema apsolutno nikakvih problema. Tek sam počeo da proučavam ove stvari oko usb dacova, ima gomila stvari da se pročita i nauči. :)

 

To nije problem DAC-a nego strimera ili plejera koji dođe pre njega.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...