Jump to content


PIONEER A 60,A 70,A 80,A 90


don

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trenutno:

Pioneer A-400

Harman Kardon HK6900

Kenwood KA-9X

Onkyo A-8750

 

Uskoro:

Roksan Kandy K2 BT

 

Respect  :order

 

A kod mene  trenutno ne racunajuci   A sistem : 

 

Pionieer A 777

 

Harman Kardon HK 6800

 

Sansui AU 555 a 

 

Kolega Don i ja smo se dogovorili bez ikakve obvaveze   da moze da cuje kad svrne u Bgd  A 777. Bice mu to lepo iskustvo da cuje vise pojacala na jednom mestu

 

Kad sam merkao  HK i Pioneer - a znao sam sta uzimam.  HK sam imao i ranije vise puta i to sam znao da mogu i zmureci da udomim ali sam Pioneer - a iz ove serije uzeo kad sa cuo kako A 717  svira kod kolege Boki Toki Vokija   na zahtevnim Morelima I BIO JAKO PRIJATNO IZNENADJEN.   Sa tom serijom Pioneer - a nisam imao iskustva i bio mi je izazov da ga cujem kod mene u sistemu . Posteno su oni to uradili za tadasnjih 1200 dm,  nije sala kad pogledate iznutra   sta je Pioneer uradio za tadasnjih 1200 dm  - pojacalo od 20 kg , dual mono sa onim  Elna teglama od elektrolita   , to mogu samo velike firme kjao Pioneer , Sony, Technics , itd.  Pojacalo ima audifilski ton , ne svira jeftino i sto je najvaznije - ne dere se , jako je cvrst u zvuku , pun detalja, fantastican prostor. Moja jedina premedba  mada   za te pare koliko kosta  moze i da mu se oprosti ,  to nekome i moze da se dopadne ,  to je doza koloracije  u odnosu na recimo HK 6800 koji je oslobodjen od toga i svira ozbiljnije ali nema tu detaljnost koju ima Pioneer

 

Od Pioneer -a sam imao A 07 ( 4.000 dm )  i  A  09 ( 8.000 dm )  i to je totalno neka druga klasa ove firme ,  kako cenom tako i zvukom . Zelja je bila i da imam c 21 i m 21 ali mi se  nije posrecilo  

Link to comment
Share on other sites

Respect  :order

 

A kod mene  trenutno ne racunajuci   A sistem : 

 

Pionieer A 777

 

Harman Kardon HK 6800

 

Sansui AU 555 a 

 

Kolega Don i ja smo se dogovorili bez ikakve obvaveze   da moze da cuje kad svrne u Bgd  A 777. Bice mu to lepo iskustvo da cuje vise pojacala na jednom mestu

 

Kad sam merkao  HK i Pioneer - a znao sam sta uzimam.  HK sam imao i ranije vise puta i to sam znao da mogu i zmureci da udomim ali sam Pioneer - a iz ove serije uzeo kad sa cuo kako A 717  svira kod kolege Boki Toki Vokija   na zahtevnim Morelima I BIO JAKO PRIJATNO IZNENADJEN.   Sa tom serijom Pioneer - a nisam imao iskustva i bio mi je izazov da ga cujem kod mene u sistemu . Posteno su oni to uradili za tadasnjih 1200 dm,  nije sala kad pogledate iznutra   sta je Pioneer uradio za tadasnjih 1200 dm  - pojacalo od 20 kg , dual mono sa onim  Elna teglama od elektrolita   , to mogu samo velike firme kjao Pioneer , Sony, Technics , itd.  Pojacalo ima audifilski ton , ne svira jeftino i sto je najvaznije - ne dere se , jako je cvrst u zvuku , pun detalja, fantastican prostor. Moja jedina premedba  mada   za te pare koliko kosta  moze i da mu se oprosti ,  to nekome i moze da se dopadne ,  to je doza koloracije  u odnosu na recimo HK 6800 koji je oslobodjen od toga i svira ozbiljnije ali nema tu detaljnost koju ima Pioneer

 

Od Pioneer -a sam imao A 07 ( 4.000 dm )  i  A  09 ( 8.000 dm )  i to je totalno neka druga klasa ove firme ,  kako cenom tako i zvukom . Zelja je bila i da imam c 21 i m 21 ali mi se  nije posrecilo  

taman sam hteo kolega da te pitam da li mogu kad budem doÅ¡ao do tebe da malo posluÅ¡am sistem,da Äujem i HK 6800 kako zvuÄi ?

Link to comment
Share on other sites

komedija će biti ako se ja zeznem,pa ne odaberem pravo pojaÄalo!

 

 

Ja svim poÄetnicima kažem da nema razloga za brigu, jer Å¡ta god odaberu, pogreÅ¡it će.  :lol:

Ali, gledaj na to sa pozitivne strane - steći ćeÅ¡ neko iskustvo. 

 

A sad, ozbilno. Ovo sa Å ucom i sluÅ¡anjem nekoliko pojaÄala u istom sistemu ti je super varijanta. Potrudi se da iskoristiÅ¡ priliku za poreÄ‘enje nekoliko modela.

Čak i ako ništa ne kupiš, sticanje slušnoga iskustva je bitna stavka u audiofiliji. To je po "must have".

Link to comment
Share on other sites

To je samo tvoje misljenje.Za razliku od  nekih ja se ne opterecujem kako je to zvucalo pre 30 godina.Poenta price je da ovako kako radi, radi dobro.Kad god sam poredio uredjaj poredio sam ga sa zatecenim stanjem njegovog kvaliteta i zvucnosti.Ne pricam o A 60 kao uredjaju koji je bio pre 30 i kusur godina.Ocenjujem ono sto on sad pruza.Osvezavanje uvek ima smisla i na mladjim komponentama i kao sto sam vec rekao smisla uvek ima,ali je pitanje isplativosti i samog dobitka....Ja konkretno cu A 60 osveziti ali ne odjednom nego postepeno kako sta bude bilo potrebno.Ono sto od njega trazim jeste da svira ovako kako sad svira.I ne mora da zvuci kao pre 30 godina.A to da li se isplati ulagati u a 60 je takodje samo tvoje misljenje.Ja moje pojacalo mogu ovako kako je sad da poredim sa novim pojacalima koji kostaju 3x vise nego sto bi me izasao kompletan servis za A 60,a osvezavanjem njega uvek mogu dobiti kvalitetan i dobar uredjaj za manje novca,a uz to i sacuvati stari vintage smek.

To ni slucajno nije SAMO moje misljenje, to je cinjenicno stanje. Da li ces ga prihvatiti ili ne je samo TVOJA stvar.

Moja i samo moja je ono sto bi ja uradio...osvezio bi samo ako mora i ako je uredjaj vredan toga i zasluzuje to bez obzira kako on svira sad.

Razumes ti vrlo dobro sta ja pricam...pricali smo o tome vise puta, al volis da teras po svome.

Identicno bi bilo reci da je glupo popravljati stari auto..sta ima veze sto ne radi nista na njemu osim motora i kocnica...ide.

I sto kupiti noviji kad stari od 30 god jos uvek vozi od tacke A do tacke B?

 

Dzo voli, Dzo pati..Dzo ce i da plati...

prosto ko pasulj.

Link to comment
Share on other sites

Ne brigaj , cuces kad budes dosao,  pa da vidimo cija maca crnu vunu prede. Jel Pioneer i Harman , koji bolje zakiva  basssssss  :order

 

Pioneer sigurno ne zakiva bas, ako oce nesto sto stvarno zakiva bas nek uzme marantz ili NAD i to u kombinaciji sa dynaudiom!  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...