Jump to content


PIONEER A 60,A 70,A 80,A 90


don

Recommended Posts

razumem malo Å¡ale i ne ljutim se ,jer nisam kompleksaÅ¡,stara je to priÄa-koliko para-toliko muzike,ali svi mi želimo da za neku svotu,koju možemo da izdvojimo, da dobijemo najbolje,tako da i ja to želim,a ta potraga je lakÅ¡a sa te strane Å¡to ja nisam prezahtevan audiofil,nego samo hoću da me Tajson (bass) lupi u stomak!!!ha,ha,ha  nadam se da me razumeÅ¡!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

razumem malo Å¡ale i ne ljutim se ,jer nisam kompleksaÅ¡,stara je to priÄa-koliko para-toliko muzike,ali svi mi želimo da za neku svotu,koju možemo da izdvojimo d, dobijemo najbolje,tako da i ja to želi,a ta potraga je lakÅ¡a sa te strane Å¡to ja nisam prezahtevan audiofil,nego samo hoću da me Tajson (bass) lupi u stomak!!!ha,ha,ha  nadam se da me razumeÅ¡!

 

Sve pet.  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, prvo se odaberu zvucnici pa se onda probavaju razna pojacala...

 

Inace imam Pioneer A-80 al ga jos nisam probo lol :lol:

Trebalo bi da dobro odradjiva bass? Tako da ce da tera woofere aktivno u nekom FAST(Fullrange And Subwoofer Technology) sistemu :)

poslao sam ti poruku na pp

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije bitno kad sva pioneer pojacala zvuce podjednako lose, po meni je sound sto pruza pioneer tek nijansu iznad prosecnih mini linija, cak i njihove najjace serije nisu nista spec. :order

Au.De molim te po tebi malo mi blize i preciznije objasni koja si ti to pioneer pojacala slusao,na kojim zvucnicima,ostatku sistemu,kad,koliko dugo i td.Konkretno kazi kakav oni to zvuk daju i sa kakvim ih to mini linijama poredis i po cemu se to mogu porediti sa mini linijama....

Link to comment
Share on other sites

 

Tema nije u pocetnicka pitanja pa ne moram da stedim kolegu Dona, kazem si svoje misli slobodno. Razume on, nije klinac. ;)

 

Polovno pojacalo u kojem pasivne komponente kao kondici i sl imaju 10.000 radnih sati zivota (da ne pricamo o najslabijih koje namecu garantni rok ne vise od 3 godine) prevalilo je 30 godina i sada da ga diskutiramo kao da je stari francuski konjak na posebnim temama (3-4 komada). 

 

Kupuj to i gotovo, ako ne valja bacis u dzubre i kupis drugo. I tako dok ti ne dodje pamet u glavi i kupis nesto novo za pare koje imas da potrosis. Koliko ti je cilim dugacak, toliko ispustis i nogice. 

 
  • Novo - iz ducana.
  • Polovno - ne vise od 5 godina.
  • Polovno delimicno ispravno - ne vise od 10 godina.
  • Dzubre. 
 
Naravno postoji i dzubre novo iz fabrike. Ali ako imas samo to da kupis, to ces da kupis cak i ako ides na polovno. Ne mozes bit pametniji od celu industriju konzumerizma. Oces nesto bolje, super, ekstra, kvalitet i sl. za male pare? Nema toga, zato radi jace, stedi vise, zaradi pa si kupi. Ovo je hobi za celi zivot, ne za danas/sutra. 
 
Pre bi kupio novi NAD 3020 D nego kanturine neispravne od 30 godina.
 
Ma sta ja znam. Ja sam ipak samo pocetnik. Nama se pola oprasta, nadam se.  ;)

 

 

Ovo je tvoje viđenje stvari i ja ga poštujem, što ne znači da je generalno prihvaćeno. Prosto je neverovatno šta korektno osvežena sprava stara 30 godina može da pruži, pogotovo ukoliko je dobro uparena sa ostatkom sistema.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je tvoje viÄ‘enje stvari i ja ga poÅ¡tujem, Å¡to ne znaÄi da je generalno prihvaćeno i/ili ispravno. Prosto je neverovatno Å¡ta korektno osvežena sprava stara 30 godina može da pruži, pogotovo ukoliko je dobro uparena sa ostatkom sistema.

Cak i kad nije osvezena.Zapravo ja imam spravu staru 30 godina i nikakve zamerke nemam.Chowek nemoj se truditi preterano.Vidis da Kaiser prica o boksu,a ne o zvuku.Sigurno je pogresio forum.

Link to comment
Share on other sites

a jel može neko okvirno da kaže od ? do ? koliko evra može da izaÄ‘e osvežavanje nekog pjaÄala npr. PIONEER A60, A 70,A 80? Znam da sve zavisi od toga Å¡ta treba da se menja,aliinetresuje me neka zlatna sredina da bih mogao da odredim odprilike,koliko će me joÅ¡ izaći u najgorem  sluÄaju neko pojaÄalo.

Link to comment
Share on other sites

a jel može neko okvirno da kaže od ? do ? koliko evra može da izaÄ‘e osvežavanje nekog pjaÄala npr. PIONEER A60, A 70,A 80? Znam da sve zavisi od toga Å¡ta treba da se menja,aliinetresuje me neka zlatna sredina da bih mogao da odredim odprilike,koliko će me joÅ¡ izaći u najgorem  sluÄaju neko pojaÄalo.

Zasto bi to uradio ?Ajd prvo poslusaj pojacalo pa onda kreni da pricas o osvezavanju.Mozes ga eventualno osveziti mlakom vodom i kontakt sprejom,a to nije sukplje od 1500 dinara.

Link to comment
Share on other sites

pa u tom sluÄaju ako se ode kod majstora i pita da li treba da se osveži svaki će reći da mora,jer ovo je Srbija,i tako ti lepo naplati ležarinu aparata kod njega i "neke  navodne radove" ,koje nije ni izvrÅ¡io!

Link to comment
Share on other sites

znaÄi li to da ne mora da znaÄi ako je pojaÄalo staro npr. 30 godina da mora da mu se menjaju ti elektroliti,pasta ,itd.?

Kondezatori su potrosni elementi,opada im kapacitet od trenutka kada izadju iz fabrike.Ako si zadovoljan zvukom i ako ti pojacavac radi korektno nema potrebe da bilo sta menjas jer vrlo lako ti se moze desiti da pocepas novce...Znaci razlika uvek i sigurno postoji ali ti to mozes i da ne primetis..Nemoj da lupas glavu.Propast kondezatora ces osetiti na vise nacina.Pojacavac ce izgubiti dinamiku,povecace se nivo izoblicenja zvuka tj klipovace u najgorem slucaju naduvace se i rasuti se po stampanoj ploci.Nema potrebe da se opterecujes jer se ovo desava i danasnjim kondezatorima starim 5 godina i manje i nije pravilo.Pogotovo u jeftinim spravicama.Kondezatori se malo drugacije danas prave nego sto su nekad.Ako nisu postavljeni na pravom mestu uzrok gubljenja kapaciteta moze biti i grejanje.Dakle bez brige.Opusti se i uzivaj.Na primer pioneer A 60 koji ja imam koristi nichicon black kondezatore koji spadaju u dobre i pouzdane...Ja nemam nameru da ih menjam dokle god rade posao.Tu negde kod gramofonske sekcije ima i pojedine elna kondezatore.Ni elna nije losa...Vrlo vazna stvar je i kada su ozbiljne komponente u pitanju jeste ne dati nekom fuseru da cacka po njima.

Link to comment
Share on other sites

Sve treba da se menja. A to kosta kolega. ;) Kolko tu ulozis, tolko i dobijes. Imas restavracije garazne za 50 eur i imas stotine eura. O ovlasteni servis kao Avondale za NAIM i da ne pricamo. 

 

Kupuj ti polovno ali sto mladje. Ne mora da je nevino al bar da nije baba. 

 

Tolko!!!

Link to comment
Share on other sites

pa u tom slučaju ako se ode kod majstora i pita da li treba da se osveži svaki će reći da mora,jer ovo je Srbija,i tako ti lepo naplati ležarinu aparata kod njega i "neke  navodne radove" ,koje nije ni izvrÅ¡io!

 

Nije pod obavezno. Verovao ili ne, još uvek ima poštenih.

Link to comment
Share on other sites

Kondezatori su potrosni elementi,opada im kapacitet od trenutka kada izadju iz fabrike.Ako si zadovoljan zvukom i ako ti pojacavac radi korektno nema potrebe da bilo sta menjas jer vrlo lako ti se moze desiti da pocepas novce...Znaci razlika uvek i sigurno postoji ali ti to mozes i da ne primetis..Nemoj da lupas glavu.Propast kondezatora ces osetiti na vise nacina.Pojacavac ce izgubiti dinamiku,povecace se nivo izoblicenja zvuka tj klipovace u najgorem slucaju naduvace se i rasuti se po stampanoj ploci.Nema potrebe da se opterecujes jer se ovo desava i danasnjim kondezatorima starim 5 godina i manje i nije pravilo.Pogotovo u jeftinim spravicama.Kondezatori se malo drugacije danas prave nego sto su nekad.Ako nisu postavljeni na pravom mestu uzrok gubljenja kapaciteta moze biti i grejanje.Dakle bez brige.Opusti se i uzivaj.Na primer pioneer A 60 koji ja imam koristi nichicon black kondezatore koji spadaju u dobre i pouzdane...Ja nemam nameru da ih menjam dokle god rade posao.Tu negde kod gramofonske sekcije ima i pojedine elna kondezatore.Ni elna nije losa...Vrlo vazna stvar je i kada su ozbiljne komponente u pitanju jeste ne dati nekom fuseru da cacka po njima.

ajde ovako npr. ako uzmem pojaÄalo kao tvoje A-60 koliko para bih morao da platim komplet osvežavanje istog,ali sa kvalitetnijim delovima? to me interesuje ,jer ne želim da me majstor klepa po uÅ¡ima kad provali da se ne razumem.

Link to comment
Share on other sites

ajde ovako npr. ako uzmem pojaÄalo kao tvoje A-60 koliko para bih morao da platim komplet osvežavanje istog,ali sa kvalitetnijim delovima? to me interesuje ,jer ne želim da me majstor klepa po uÅ¡ima kad provali da se ne razumem.

Ovde ima i vise nego ozbiljnih servisera.Koliko ce ti naplatiti zavisi od samog posla.Nema sta da menjas.Prekidaci rade,potenciometri isto,kondezatori takodje.Zaboravi na to,slusaj muziku i uzivaj!Dok ti Kaiser nije pomenuo nisi ni cuo za osvezavanje.Nema sta da osvezavas i cackas.Koliko im je kapacitet opao bez osciloskopa i unimera neces znati i to je totalno nevazno.Opet se zamaras sa brojevima,oznakama i td.Dakle slusaj muziku i uzivaj.Nema sta da menjas ako je ispravno i radi posao.Veruj mi da se malo bolje razumem od tebe u zvuk i da sam svoj pioneer poredio sa pojacavacima tek izvadjenim iz fabrike i da sam druzeci se sa audiofilima slusao i nove i stare komponente i znam vrlo dobro sta pricam.

Link to comment
Share on other sites

Sve treba da se menja. A to kosta kolega. ;) Kolko tu ulozis, tolko i dobijes. Imas restavracije garazne za 50 eur i imas stotine eura. O ovlasteni servis kao Avondale za NAIM i da ne pricamo. 

 

Kupuj ti polovno ali sto mladje. Ne mora da je nevino al bar da nije baba. 

 

Tolko!!!

Usput koji ti pojacavac imas ?

Link to comment
Share on other sites

znam,ali sam mislio ako naiÄ‘em na neko pojaÄalo kao tvoje npr. da treba da ga zbog neÄega nosim kod majstora,pa mi on kaže posle pregleda da bi bilo dobro da ga komplet osveži ,e u toj situaciji me interesuje neka okvirna cena da me ne bi klepio.

Link to comment
Share on other sites

znam,ali sam mislio ako naiÄ‘em na neko pojaÄalo kao tvoje npr. da treba da ga zbog neÄega nosim kod majstora,pa mi on kaže posle pregleda da bi bilo dobro da ga komplet osveži ,e u toj situaciji me interesuje neka okvirna cena da me ne bi klepio.

Nece ti to niko reci.Salji ga kod ston colda,coveka sa foruma ili goxoa i uzivaj.Naravno ako primetis da nesto nije kako valja.

Link to comment
Share on other sites

znam,ali sam mislio ako naiÄ‘em na neko pojaÄalo kao tvoje npr. da treba da ga zbog neÄega nosim kod majstora,pa mi on kaže posle pregleda da bi bilo dobro da ga komplet osveži ,e u toj situaciji me interesuje neka okvirna cena da me ne bi klepio.

Naravno da je najbolje da ga komplet osvezi, a to podrazumeva zamenu svakog elektrolitskog kondenzatora, zamenu trimera i detaljno ciscenje svih prekidaca i potenciometara. Zamena paste na tranzistorima i podesavanje pojacala prema servisnom uputstvu. E tek nakon toga ces znati kako doticno pojacalo zapravo radi. 

To sto radi "bez problema" po kupovini pojacalo staro 30 godina ne znaci nista. Jednostavno nemas pojma kako je radio kad je bio nov. Terminator je mladji od svog pojacala, tako da nema pojma kako je radio kad je napravljen, to sto mu se svidja kako on radi, i sto misli da je 100% ispravan nema nikakve veze sa realnoscu.

Nije neispravan uredjaj samo onaj koji ne radi, niti je ispravan svaki koji radi.

To da li ces raditi osvezavanje, ili neces, detaljno ili delimicno...zavisi samo od tebe i tvojih prohteva. U neke sprave se isplati ulagati u neke ne. A60 to definitivno nije. Kupis slusas, kad stane bacis i kupis drugi za 100eur i vozi...Da je A90 pa i ima smisla...

I da to osvezavanje moze da prebaci vrednost koju das za pojacalo, opet zavisi od kvaliteta deova koje bi eventualno ugradio.

Eto...

I nisam protiv matorih uredjaja, ni slucajno i ne mislim da su djubre a ni dzubre..kako god. itekako mogu da pruze uzivanje, inace meni nikad nije dospeo u ruke mator uredjaj kojem nesto nije moralo da se odradi, makar i ciscenje...ali nikad...onom ko to ne ume nije zameriti sto je protiv staraca i baba...

Link to comment
Share on other sites

Svoj A400 sam ja licno osvezavao , menjao strujni kabl, velike kondove, pastu, cistio sve sa Kontakt 60, regulisao mirnu struju i t.d. To je kostalo preko pola cenu od to sto sam platio za polovni uredjaj i njega necu da bacim u dZubre :D:ph34r:  :razz:  jer mi je drag bas zbog taj moj mini DIY poduhvat. A da platim to osvezavanje kod servisera kostalo bi sigurno tri put vise. Prosto ne vredi. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...