Jump to content


Koji tv za kupovinu?


Oknarb

Recommended Posts

Predlažem neki Samsung F serije od 40 inÄa i to HD Ready, recimo F4000, oni imaju dobru sliku za TV kanale a roditeljima će sigurno odgovarati toliki ekran dok im neće smetati nedostatak HD rezolucije, Smart funkcija i ostalih džidžabidža. ZnaÄajna stvar je i to Å¡to nema rezona da plaćaÅ¡ neÅ¡to Å¡to se neće koristiti a ovaj TV nije skup i ima vrlo dobru sliku za ono Å¡to roditeljima realno treba, praćenje TV programa i jednostavnost upotrebe. Uradi osnovnu kalibraciju bilo koji TV da im uzmeÅ¡, to je osnovno i nemoj da zaboraviÅ¡, slika tek raspakovanog, bilo kog TV-a iz prodavnice, je blagi užas, kad se podesi na normalne vrednosti to je sasvim OK.

Link to comment
Share on other sites

Pametan potez. Moram da kažem da me nisu interesovali puno LG modeli, ja kad sam tražio TV jurio sam Samsung, Dobro je da se pogleda uporedo :thumbsup2 .

U prodavnicama sa gledao i F4000 i F5000 (koji sam i kupio). 42F5000 je bolji TV ali za televizijske kanale je i F4000 sasvim solidno rešenje, po onome što sam video.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Samo jedna digresija...

 

Ako ti je stari TV bio dijagonale 40" (a predpostavimo odnos stranica 4:3), onda nemoj da uzimas 40" jer je to znacajno manja slika (mislim, visina ekrana), nego treba birati TV odnosa 16:9 cija je dijagonala oko 25% veca od stare, kako bi imao visinu ekrana istu... (tacnije, 22.38% veca dijagonala).

 

primer:

ako stari TV ima dijagonalu 28", novi bi trebalo da ima 28 * (100 + 22.38)/100= 34.26" ....

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zaÅ¡to ljudi biraju tv od 40" i preko, moje iskustvo govori da je za naÅ¡e uslove neki max tv od 37 " jer naÅ¡i operateri uglavnom koriste rezoluciju od 576p Å¡to dovoljno govori o mogućem kvalitetu i oÅ¡trini slike osim ako izvor nije neki sa jaÄom rezolucijom ....Ja bih radije izdvojio neku jaÄu sumu za dobar od 37" nego za neki veći model mislim da je to sasvim dovoljno za sobe od 20 kvadrata

Link to comment
Share on other sites

Ako gledas domace kanale nemoj ni da kupujes hdtv, nadji crt na buvljaku i srecan si.

 

Ipak, sutra krece Nova HD, prvi domaci HD kanal. Verovatno ce uskoro i ostali da pokrenu svoje verzije.

Kazem prvi domaci jer je RTS HD i dalje u nekoj eksperimentalnoj, test fazi... kao i ostatak drzave...

Link to comment
Share on other sites

u nedelju video u TEMPO hipermarketu (novosadski put) TV samsung (plazma), full HD, dijagonala 51" - cena 50000 din., i slicno tome, samo 64" dijagonala - cena 119000 din!!!!

da nije ipak 219.000, jer za toliko ide po nekim akcijama? ili je greska ili nisi dobro video...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...