Jump to content


Stalak za zvucnike


SAL

Recommended Posts

:thumbsup2  Hvala!

 

Jeee, znaÄi, može i da se nijansira farba kako želiÅ¡? Super! Za lepljenje ću naći neÅ¡to Å¡to će da uÄvrsti kada veže, u pravu si, silikon nije dobra ideja, mislim da Äak imam u podrumu nekakve ostatke lepka za ploÄice...

 

Offtopic: Super ti je ona polica iz teme o policama. Jel može preko PP kad pronađem neku ideju za moju policu?

Ok, dogovoreno!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Troter moj predlog za stalak ti je ovakav kao kod ovih Harbetha( u DIY izvedbi naravno) sa ostrim siljcima prema podu i prema zvucnicima.Godinama sam koristio taj tip stalaka i bio prezadovoljan njima.Supermocan bas kakav su imali moji izobarik zvucnici su cinili izuzetno preciznim,a to je naravno uticalo i na drugi deo spektra.Bukvalno su odusevili jednog drugara basistu cistocom uz svu moc.Secam se da je rekao da nije verovao da se sa hife moze cuti takav bass.Slusas reage,jazz...bas je velik i kutija ti  je fala bogu kompresiona-steta da zbog stalaka propustis bilo sta.Cevi i rad nikad jeftiniji.  http://jeffsplace.me/wordpress/?page_id=521

Link to comment
Share on other sites

Ako zadrzis cigle mislim ne trebaju jos i spajkovi. Pitanje je koliko bi to sve bilo stabilno. Bitno da su cigle na cvrst i ravan pod. :)

 

Ne znam, mislim da bi bilo stabilno, u pitanju su 4 Å¡iljka, ravnomerno rasporeÄ‘ena. Cigle (6kom x 3,3kg = 19,8kg) i sam zvuÄnik (12,5kg) treba da obezbede dovoljni pritisak na spajkove da to bude stabilno. Bar tako cenim, zavisi verovatno od samih spajkova, tj. od njihove visine/preÄnika...

Link to comment
Share on other sites

Troter moj predlog za stalak ti je ovakav kao kod ovih Harbetha( u DIY izvedbi naravno) sa ostrim siljcima prema podu i prema zvucnicima.Godinama sam koristio taj tip stalaka i bio prezadovoljan njima.Supermocan bas kakav su imali moji izobarik zvucnici su cinili izuzetno preciznim,a to je naravno uticalo i na drugi deo spektra.Bukvalno su odusevili jednog drugara basistu cistocom uz svu moc.Secam se da je rekao da nije verovao da se sa hife moze cuti takav bass.Slusas reage,jazz...bas je velik i kutija ti  je fala bogu kompresiona-steta da zbog stalaka propustis bilo sta.Cevi i rad nikad jeftiniji.  http://jeffsplace.me/wordpress/?page_id=521

 

Sondek, Å¡iljci i prema podu i prema zvuÄnicima? Jel to znaÄi da se Å¡iljci prema zvuÄnicima "ubadaju" u sam zvuÄnik (kutiju zvuÄnika)? Koliko je tako neÅ¡to stabilno, joÅ¡ sa Å¡iljcima prema podu? Možda bih mogao da nadogradim ideju sa mojim cigla stalcima sa time da Å¡iljci idu i prema zvuÄniku u odnosu na poÄetnu ideju koju sam izneo ranije. Ipak, stvarno mi to deluje nestabilno ovako na prvi pogled, verovatno greÅ¡im, ipak si ti koristio to.

 

NeÅ¡to vrlo sliÄno (kao ovi sa linka) sam i hteo da pravim kada sam kupio zvuÄnike ali dobio sam dve ponude koje su obe bile od 50-75 evra za par takvih stalaka Å¡to mi je mnogo. Radije bih da nabudžim neÅ¡to sa ovim Å¡to imam, tj. da uradim Å¡to bezbolnije za džep, jer i ovako dobro radi. Ovo sa bojenjem cigli i drvetom ispod podrazumeva i zezanje koje uz to ide pa bih imao i zanimaciju i onaj neobiÄno dobar osećaj kad neÅ¡to sam napraviÅ¡.

Link to comment
Share on other sites

To je savrseno stabilno,siljci ako su dovoljno ostri zabodu se u drvo i nema mrdanja ni najmanje,moji su zabodeni i u parket- jednom se iznivelise i zaboravis.Moji su originalni stalci imali izuzetno ostre siljke,od kojih je nakon 18g koriscenja ostalo 4 rupice kao od igle.Pravio ih je za linn kan Target,a za Saru su bili heybrook koji su skoro identicni (+-1cm).Imam ovde nekog dedicu penzosa koji bi ti to izvario za crvenu + materijal,mislim da bi svakako bili ispod 50E.Mogu da pitam ako bude trebalo.Bilo bi sjajno da mozes da probas od nekog,mozda izgleda i zvuci sasavo ali stvarno se cuje.Jednom sam prilikom slusao test 5-6 interkonekt kablova,razlika sa istim stalcima kod mene sa i bez siljaka je na pr  bila cijnija nego razlike medju kablovima u sistemu kod drugara,koji btw i neije bio los(gluv na razlike). 

Link to comment
Share on other sites

OK, hvala na odgovoru :thumbsup2 .

 

Nije mi bitno ni najmanje da li i koliku rupu Å¡iljak pravi na zvuÄniku, i ovako su izgrebani i oljuÅ¡teni tu i tamo i niÅ¡ta im to zvuku ne oduzima. Ja sam ponude tražio poÄetkom ove godine od nekih momaka koji su u tom trenutku imali oglase i stvarno su kvalitetno to radili, bar na slikama je izgledalo vrhunski. Cene su bile kakve sam naveo.

Mogao bih ovde u lokalu lako da nađem nekoliko njih koji će to da mi urade ali iz iskustva znam da to nije neki fini rad, a ja metal ne volim da gledam baš u stanu, pa mi je vrlo bitno da kad je metal onda mora da bude vrhunski izveden rad, kao ti stalci sa tvog linka. Nema šanse da mi to neko ovde uradi za manje od 70-ak evra, što smatram da jeste realna cena za dobar rad.

 

Najverovatnije ću da sada tokom zime poÄnem sa zezanjem sa stalcima, i to ova varijanta sa ciglama, lepljenje, bojenje, drvene ploÄe... Za Å¡iljke ću odluÄiti u meÄ‘uvremenu. Možda uradim i sa dve ploÄe, jedna dole - Å¡iljci prema podu, jedna gore - Å¡iljci u zvuÄnik. Ipak bih izbegao da Å¡iljci dole idu u parket, pa ako budem uopÅ¡te radio sa Å¡iljcima, radije bih stavio podloÅ¡ke ispod donjih Å¡iljaka.

 

Hvala svima, kad neÅ¡to zbudžim, javljam slikama na Å¡ta liÄi i tekstom da li ima promena u zvuku ako budem iÅ¡ao na varijantu sa Å¡iljcima. To neće biti skoro, duga je zima :D .

Link to comment
Share on other sites

Zidarski, nego Å¡ta! Tako će i biti, ovako sa rupom su sada jer sam tako postigao potrebnu visinu (bez da idem na stovariÅ¡te graÄ‘evinskog materijala i kupujem joÅ¡ 4 cigle..). Dobitke sa visinom opisah ranije, pa sam se zato i zainteresovao da malo poradim na stalcima. Biće zidarski reÄ‘ano, zalepljeno i ofarbano (dezen će zavisiti od trenutne inspiracije i mogućnosti u lokalnim farbarama da se dobiju razne nijanse na malu koliÄinu, u Å¡ta sumnjam) samo će ići drvene ploÄe (ne volim metalne predmete pa to ti je) dole, a možda i gore. "Možda" važi i za primenu Å¡iljaka, videću da ili ne.

 

Pa, i ja probam kad gospoÄ‘ica nije tu... Probao sam i suprotno ali moje strpljenje kad doÄ‘e do objaÅ¡njavanja na pitanje ZAÅ TO?  nije viÅ¡e kao Å¡to je bilo kad sam imao 20 godina (doduÅ¡e, nekoj drugoj gospoÄ‘ici, pri Äemu na takva pitanja nije mnogo ni bitno od koje gospoÄ‘ice dolaze) a to beÅ¡e pre 160 godina najmanje, tako mi se Äini...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Prošla zima, zaboravio na stalke. Pre jedno 15 dana vidim ovu temu ponovo i rešim da delujem.

Normalno, niÅ¡ta nisam sam napravio nego naruÄio. Napraviću i ja neÅ¡to jednog dana, samo da se skoncentriÅ¡em...

 

Ovako je to ispalo, slikao danas popodne mojim novim fiksnim telefonom ali morao da smanjim slike preko nekog online resizera jer forum ne prihvata ultra mega haj visoke rezolucije sa mog telefona iz koreje a nije na S. Obratite pažnju kako na prvoj slici zrak Sunca probija sa desne strane između visokotonca i srednjetonca i završava na modemu, to mora da je internet prvi put uhvaćen uživo, ovu sliku ću prodati skupo na sledećem sajmu vrhunske fotografije koja se održava u Angoli u avgustu.

 

Da se vratimo na stalke, uradio Boža iz Novog Sada, super lik, radi taÄno po dogovoru, precizno. Donja ploÄa duplirana i kantovana, gornja normalna, ispod spajkovi sa podloÅ¡kama, cevi punjene kvarcnim peskom, lako se sklapa, ja uspeo za 10 minuta za oba stalka. ViÅ¡e sam voleo da cevi budu crne ali me mrzelo da Äekam jer je ovo već imao. Možda kupim neku od onih samolepivih folija, ima toga raznih dezena, pa zamraÄim sjaj aluminijuma jer to ne volim. Ustvari, tako će i biti.

 

 

post-10102-0-83186400-1399571584_thumb.j

post-10102-0-09108900-1399571611_thumb.j

post-10102-0-24690300-1399571791_thumb.j

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma, nije indus... indio.. indiskretno (posle onog uslikanog piva nisam slikao još 4), što bi bilo platio sam, cijena je kao na oglasu na k/p.

50 evrija, raÄunao sam cene u lokalu i to je otprilike to, možda može jeftinije u samogradnji, nisam se zamarao time. Super su izraÄ‘eni, sklapanje Ikea fazon.

Link to comment
Share on other sites

Mali off: koje pivo ide u onaj krÄag iz Amsterdama (Amstel) :cheers

KrÄag iz Amsterdama trenutno skladiÅ¡ti nikÅ¡ićko ali neće joÅ¡ dugo. ÄŒista keramika, debela, zapremina viÅ¡e od pola litra, drži leti na suncu ladno bar 20 minuta, jedina mana je Å¡to se brzo prazni majku mu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...