Jump to content


Hi-Fi Higijena


Kaiser

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 sati ranije, Aibo said:

Meni kad se nakupi malo prašine na drajverima i vešanju (šta ću, ne slušam dovoljno glasno da sami sebe otresu, ne prija mi) uzmem onu strašno mekanu i finu četku za puderisanje i obrišem. Jako je fina i savitljiva, zalazi lako i oko potenciometara, dugmića i sličnih reljefa gde se krpicama jako teško ide.

Moras GAS da pojacas. Opali samo  30 min( sta volis) prasine nema. A i gluposti oko cetkica, vazelina( ovim mazem gume za akvarijum koje su pod pritiskom i vodom 24/ 7)

zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

to što su vešanja vizuelno u dobrom stanju, ne znači da drajver nakon 30 godina ima nedirnute parametre
Tacno. Mada tu ima jos nekoliko stvari. Za vreme u kojem je pravljen dobar deo kutija nisu postojali TS parametri. Bilo je kvalitetnih drajvera ali je bilo i onih sa slabom konzistencijom u proizvodnji pa nije redak slucaj da dva komada imaju razlicite parametre. To se desava i sa novim drajverima. Stvar je iskustva da se prepoznaju drajveri koji su imali kvalitetnu proizvodnju. Tako da u principu stare zvucne kutije jesu za izbegavanje. Stari dobri drajveri su i dalje dobri, verovatno ce nas nadziveti. Vise nego upotrebljivi za odgovarajuce projekte. Naravno svako iole ozbiljan ce ih prvo izmeriti, upariti pa ostalo sto sledi.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Na Sajmu turizma pre koji mesec, sa jednog štanda uzeh par ovih vlažnih maramica, fenomenalna stvar, za ekrane i displeje, nikad nisam bio zadovoljan kako obrišem ekran od TVa, sa ovom maramicom fantazija. Tražio sam gde ima da se uzmu al ne nadjoh, ako neko zna bio bi zahvalan da kaže.

20230226_115610.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 4.5.2023. at 13:38, Delija said:

Za TV - ako nije zamascen ekran - cista destilovana ili demineralizovana voda i pamucna krpa.

Najbolje resenje.

 

18 sati ranije, Dragan Penev said:

Deci je objašnjeno odavno. Nikada ali nikada nisu takli ekran niti su sada, kad su već školarci, pipali prstima monitor od laptopa ili desktop mašine.

Objasnio sam sinu kada je imao 3-4 godine. Gde je pec-pec. Provodio sam izuzetno puno vremena sa njime. Nikada problema nisam imao. I sada kada je stariji kaze, pusti taj film da gledamo preko platna. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...