Jump to content


Hi-Fi Higijena


Kaiser

Recommended Posts

Раније на форуму било је приче да се гумена вешања премазују нечим. Не сећам се чиме... Сунђераста већ не, него се мењају... Ако неко зна, могао би да да прецизан одговор.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, gvlada said:

Раније на форуму било је приче да се гумена вешања премазују нечим. Не сећам се чиме... Сунђераста већ не, него се мењају... Ако неко зна, могао би да да прецизан одговор.

Gumena glicerinom.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, gvlada said:

Раније на форуму било је приче да се гумена вешања премазују нечим. Не сећам се чиме... Сунђераста већ не, него се мењају... Ако неко зна, могао би да да прецизан одговор.

 

On 5.12.2013. at 13:35, Father said:

Za održavanje gumenih veÅ¡anja postoji jako dobra mast koju jednom godiÅ¡nje namažem sa prednje i zadnje strane veÅ¡anja. Mast je u obliku tube i priliÄno je jeftina, zove se "Borvazelin" i može se naći u apotekama.

I dalje...

Link to comment
Share on other sites

Za gljivice ne znam, ali za elastičnost kože protiv suvoće i pucanja je namenjena. Drug sa velikim iskustvom u hifiju mi je preporučio za negu gumenih vešanja. Moji drveri imaju izuzetnu ekskurziju, pa je i vešanje važno održavati.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Father said:

Za gljivice ne znam, ali za elastičnost kože protiv suvoće i pucanja je namenjena. Drug sa velikim iskustvom u hifiju mi je preporučio za negu gumenih vešanja. Moji drveri imaju izuzetnu ekskurziju, pa je i vešanje važno održavati.

Oče reci iskreno jesi je ti lično probao, mazao vešanja na svojim zvučnicima!?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, petarjovic said:

Oče reci iskreno jesi je ti lično probao, mazao vešanja na svojim zvučnicima!?

Dva-tri puta za desetak godina. 6 driverskih jedinica na dva OB zvučnika, sa izuzetno tankim gumenim vešanjima. Njima je od velike važnosti da im vešanja budu "hidrirana i zdrava".

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, gvlada said:

Какву грешку може почетник да направи мазањем глицерина?

Ja sam pominjao Borvazelin za negu vešanja.

Glicerin na gumi ostavlja bele tragove i nisam njega nikada mazao na gumena vešanja. Na gumene dihtunge vrata na autu jesam zimi, ali to je nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nesone said:

Naravno. Nek maže, ko hoće. Najveća glupost u Hi Fi. 

+1.

Imao i vidjao cesto gumena vesanja bez ikakvog mackanja starosti i 30g.Ponekad brisanje suvom i mekom pamucnom krpom i nista vise.Onaj Willijev predlog sa cetkom jos je bolji :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Meni kad se nakupi malo prašine na drajverima i vešanju (šta ću, ne slušam dovoljno glasno da sami sebe otresu, ne prija mi) uzmem onu strašno mekanu i finu četku za puderisanje i obrišem. Jako je fina i savitljiva, zalazi lako i oko potenciometara, dugmića i sličnih reljefa gde se krpicama jako teško ide.

Link to comment
Share on other sites

Гума се временом суши, губи на еластичности и пуца. То се неће догодити у првих 10-15 год сигурно. У Србији су махом популарни звучници пензионери.

Link to comment
Share on other sites

Zelje velike,mogucnosti male.Para je uvek bilo manje nego ljubavi prema hifi i muzici...nije za zameriti.Realno svako od nas ima vece zelje od mogucnosti.Treba uzeti i nostalgicni faktor,mnogi od nas kupuju nesto o cemu su mogli samo da sanjaju. Doduse ,ja kad sam kao klinac prvi put video Nakamichi Dragon nisam mogao ni da spavam ,a kamoli sanjam.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Aibo said:

Meni kad se nakupi malo prašine na drajverima i vešanju (šta ću, ne slušam dovoljno glasno da sami sebe otresu, ne prija mi) uzmem onu strašno mekanu i finu četku za puderisanje i obrišem. Jako je fina i savitljiva, zalazi lako i oko potenciometara, dugmića i sličnih reljefa gde se krpicama jako teško ide.

Jel ti zena zna da pozajmljujes njenu cetkicu?

Garant i sminku :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...