Jump to content


S-fi glavni sistem


SuperFi

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

@Golum

dobro oko imas :-D

2a3 RCA double plate NOS, dok ne dodju EML 2a3S. Samo neka ove izdrze do Bozica :D 

Izlazni trafoi Audio Note, interstage Lundahl. Prijatelj Simplicius ih je zavrsio...Javice se...Projekat je Lynn Olsona, nesto ne bas svakidasnje...Triodni amp, drajverica je ecc99 (6n6p, 6h30,...), sprega je transormatorska, ne kondenzatorom. Zero feedback...

Treba se jos malo igrati sa preampovima, nisam siguran da je BAT pravi match za Amity.  Sve u svemu, SJAJNI monosi...

 

rsz_20180517_155820.jpg

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2 sjajno izgleda zaista a I vise sam nego siguran da sviraju fantasticno. Jedina boljka su quad-ovi DHT lampi sto se tice nabavke i $. Mozes li da se igras sa jos nekim izlaznim lampama ili samo 2a3 (300b, 45, PX4, 242)? Mozes li da nabavis EML 2a3 mash? Nesto sam bas juce cuo da nece vise praviti odredjene DHT lampe jer su izuzetno osetljive I ne isplate se pa ne znam jesu li ove tvoje 2a3 u tom kosu (nadam se da nisu).

UZIVAJ!

Pozz

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, golum said:

:thumbsup2 sjajno izgleda zaista a I vise sam nego siguran da sviraju fantasticno. Jedina boljka su quad-ovi DHT lampi sto se tice nabavke i $. Mozes li da se igras sa jos nekim izlaznim lampama ili samo 2a3 (300b, 45, PX4, 242)? Mozes li da nabavis EML 2a3 mash? Nesto sam bas juce cuo da nece vise praviti odredjene DHT lampe jer su izuzetno osetljive I ne isplate se pa ne znam jesu li ove tvoje 2a3 u tom kosu (nadam se da nisu).

UZIVAJ!

Pozz

Ne mora quad, par je dovoljno (po kanalu naravno). Doplata kod JACa za matched quad EML 2a3S je oko 15 eura ako se ne varam. 5 godina garancije i pretpostavljam oko 3000 sati rada. Skupo ali dohvatljivo. Mash se ne preporucuje za push pull, standardne (Solid) su robusnije. Ima i varijanta sa JJ 2a3-40 za puno manje para, te su jos dugotrajnije u ovom rezimu rada pojacala.

300B je osnovna opcija Amity ampa. Povlaci za sobom daleko vise napone napajanja pa to onda vuce i vece kondenzatore (ovde nema elektrolita, sve su polipropileni u ulju, jako kabasti), vece trafoe, nove izlazne trafoe,...

45: 4 watta u Push pullu :D Nemam tako osetljive kutije (Tannoy je 98 db) 

PX4, 242, idemo i  na YO 186 (ruske egzote...) Ma jok. Hteo sam bas sa 2a3. Izmedju ostalog i zbog relativno lake nabavke novih lampi. To je kultna lampa i jedna od najboljih ako se obezbede adekvatni zvucnici. Cisto sumnjam da ce prekinuti proizvodnju 2a3 ili 300B lampi ikada. Za PX4 ili 45 vec nisam siguran (45 jesu prekinuli).

Za moju sobu, sa Tannoyima tih 12ak watta (treba da se tacno izmeri uskoro) moze da obezbedi dovoljno SPL-a.

Amp jos ludje izgleda iznutra, point to point rad, boles' :wub:

Link to comment
Share on other sites

Superfi,

čestitke na novim izlaznim pojačalima. Izgledaju prelepo. Jedva čekam da se dogovorimo i za slušanje ovih belih lepotana.

Imao sam 2a3 SE pre mnogo godina, tada uparen sa Lowher i Audio Nirvana visokoosetljivim zvučnicima. Ako lampe mogu da nose atribut muzikalnosti, ove lampe to svakako jesu. Štaviše, više su mi se dopadale od 300B .

2a3 uparena sa adekvatnim visokoosetljivim zvučnicima može biti Put Kojim Se Gyere Ide /Scott Peck na subotički način/ 

...i koji svakako treba probati. Mislim da je Fi sada kompletirao priču dobitka-i-u-pravcu-i-u-krivini sa 2a3 i BAT dvojcem.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SuperFi said:

Ne mora quad, par je dovoljno (po kanalu naravno). Doplata kod JACa za matched quad EML 2a3S je oko 15 eura ako se ne varam. 5 godina garancije i pretpostavljam oko 3000 sati rada. Skupo ali dohvatljivo. Mash se ne preporucuje za push pull, standardne (Solid) su robusnije. Ima i varijanta sa JJ 2a3-40 za puno manje para, te su jos dugotrajnije u ovom rezimu rada pojacala.

300B je osnovna opcija Amity ampa. Povlaci za sobom daleko vise napone napajanja pa to onda vuce i vece kondenzatore (ovde nema elektrolita, sve su polipropileni u ulju, jako kabasti), vece trafoe, nove izlazne trafoe,...

45: 4 watta u Push pullu :D Nemam tako osetljive kutije (Tannoy je 98 db) 

PX4, 242, idemo i  na YO 186 (ruske egzote...) Ma jok. Hteo sam bas sa 2a3. Izmedju ostalog i zbog relativno lake nabavke novih lampi. To je kultna lampa i jedna od najboljih ako se obezbede adekvatni zvucnici. Cisto sumnjam da ce prekinuti proizvodnju 2a3 ili 300B lampi ikada. Za PX4 ili 45 vec nisam siguran (45 jesu prekinuli).

Za moju sobu, sa Tannoyima tih 12ak watta (treba da se tacno izmeri uskoro) moze da obezbedi dovoljno SPL-a.

Amp jos ludje izgleda iznutra, point to point rad, boles' :wub:

Hvala na informacijama! Uzivaj I nadam se da ce u nekom trenutku biti prilike da se cuje cela skalamerija :-) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...