Jump to content


S-fi glavni sistem


SuperFi

Recommended Posts

Thx...

 

Glave su resene izgleda: Benz Micro Ace SL i Linn Troika (treba proveriti stanje). Za pocetak ce ici neki MC trafo ali imam nesto drugo u planu...Impuls vredno radi, obecao je svasta :-)

 

Rucka ce ostati ova, kazu poznavaoci da nije lako (jeftino) upgrade-ovati Ittok (Ekos mi je izvan domasaja).

 

Danas nabavio i zidni Sound Organisation stalak...da se pokusa iskopirati. Imam vec SO obican, ''podni''.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Malo novina:

 

Kimber KS1136 izmedju preampa i snagasa i zvucnicki KS3033 :xmas

 

slika u attacmentu je najnoviji projekat za drugi sistem: minimonitori sa Seas Excell basom i Morel MDT33 visokim...Naravno nisu zavrsene, ostaje furniranje.

 

Slikano je kod drugara, ono besno sa strane su Sonusi :facehearts

post-8816-0-29438300-1392589406_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Boki,

 

Drugar bi bio najsretniji da moze izvuci za 1k eura ono sto je platio nekoliko 000 eura...No nece to bas tako lako... :plakanje

 

SF guarneri memento je jedna opaka kutija sa brutalnim AT drajverom kojem ovaj Seas jednostavno nije dorastao...Ali budi 100% uveren da ako cuje nesto bolje a jeftinije nece oklevati da i menja...

Link to comment
Share on other sites

Danas su nove male kutijice napokon prosvirale...Nema toliko reci o usviravanju koliko o pravilnom polozaju kutija.

 

Naime, drugar slusa guarneri na pola sobe. U ovom slucaju to jednostavno ne radi...onog momenta kad sam raskrcio nered (sklonio Ekte g) i primakao blize zidu excell-monitore sve je leglo na svoje - zvuk je postao super zabavan, izbalansiraniji  i po prvi put mogu da toplo preporucim ovaj projekat!

 

Uz ogradu da zateva monstrum od ampa :order  Beta se panji do yaya da potera malce --> Ekte g su super efikasne za razliku od ovih malisana. A beta je monstrum amp! Sto je zapravo i mana excell minimonitora - traze xtra amp da pokazu sta su u stanju (sa 845 lampama to nije bilo za pamcenje)

 

Uskoro nadam se super fotke novih kutijica ali zavrsenih. A onda i predstavljanje sincicevog sistema :facehearts  za koji su namenjene.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Bolje ikad nego nikad!

 

Bice tesko vratiti se na CD posle ovoga...

 

Nabavilo se svasta nesto: zidna polica (Sound Organisation), korektan fono kabel (Kimber Tak CU), xono i naravno LP12 + Benz Ace SL...Ploce su vecinom sve nove. Kupljene u One hifi ili u Media Marktu. Vise nove CDe ne kupujem...Imam oko 100 Taiyo Yuden prazni cd-r i to je to...narezace se nesto po potrebi. Ni u opremu vise lovu ne ulazem...samo u ploce. Tj da pozavrsavam ovo sto sam zapoceo i to je to :-)

 

Upravo pijuckam vino i posle duzeg vremena slusam cele albume umesto da preskacem sa numere na numeru.

 

Nov sam u ovome i da budem iskren dosta dobrih saveta sam pokupio od forumasa.

 

Nisam se jos igrao sa podesavanjima xona. Na netu ima svega. Meni i ovako podeseno (Impuls i ja smo se drzali preporuke Benza) svira fenomenalno.

LP je podesio samo privremeno Djeva. Ceka se dolazak strucnjaka za LP12  iz NS pa da se sve podesi sto je moguce bolje.

 

Pozz,

 

Sfi

Link to comment
Share on other sites

Sistem se kreće u najboljem smeru uz velik broj mogućih apgrejda na gramofonu,napajanja,baze ,subsasije,novog tipa ležaja,motora...Ja sam na istoj verziji ali planiram na njoj i da ostanem(nisam usamljen sluÄaj) mada bih strasno voleo Äuti kod sebe lingo napajanje.Svojevremeno mi je to demonstrirano kod dilera u inostranstvu i dobija se zvuÄno dosta.To ti ujedno stavljam kao sledeći DIY izazov,verujem da tu semu nije nemoguće pronaci.Naim armagedon sam takoÄ‘e video u DIY varijanti,dosta je jednostavno kao i većina njihovih napajanja.Sta bi sa Troikom,skupa reparacija?Bio bih zainteresovan da te reÅ¡im te bede,ne valja to nista al ja sam skroman,inaÄe žena ne zna kako da mi reÅ¡i roÄ‘endanski poklon-mogu da vas povezem :smile:

Link to comment
Share on other sites

Sondek,

 

:-)

 

citas mi misli

 

Umesto Valhalle uskoro dolazi ultra hi tec napajanje. Da sam prvo cuo kako radi Valhalla pitanje da li bi se uopste upustao u sve to...ovako je vec gotovo. Mislim, ja nemam nikakvih prigovora na zvuk LP12 ovakav kakav je sad.

 

Sto se tice sub sasije...opet djavo nije dao mira i citao sam sve forume...dok nisam procitao da je ivor bio strogo protiv koristenja aluminijuma u LP12 :-)

 

Sto se tice Troike, e to ce ipak da bidne :-) ali ne u ESComp nego kod najboljeg a to je Dominic harper. Moja troika je jos uvek slusljiva ali ne na duze staze. Uskoro se salje u UK na procenu. Ipak je Troika nekako deo komba LP12/Ittok...zar ne?

 

 

Imas poziv da dodjes kod mene kad mi stigne napajanje...Valhalla vs Nagard :-)

 

Pozz,

 

Sfi

Link to comment
Share on other sites

Napajanje moze da bude velik apgrejd,i ta valhala je uostalom u odnosu na prvobitno bazicno napajanje.Donela je cistiji i precizniji bass koji je nekima smetao,a neki su ga obozavali jer je super legao na neke jasne,precizne u bass-u kompresione kutije(i Linnove) iz tih vremena -cuveni linn/naim zvuk 70-tih.To sa velikim napredkom oko napajanja mi je jednom potvrdio i Karan kad je nekom napravio kako on kaze "ljudski napravljeno napajanje" nekom kome je crklo originalno ispalo je da je to velik apgrejd za gram.Ima ih iz tog razloga dosta i za sondek i za ostale.Nemacki diler je toliko bio odusevljen njime i tvrdio je da sondek sa obicnom MM glavom bolje radi nego sa nekoliko puta skupljim MC ako mu se ugradi Lingo.Tako je to i prezentovao i jeste zvucao bolje sondek sa losijom glavom kod njega.Inace Linn je za razliku od drugih gramofon(bazu) stavio kao uticajniju komponentu na zvuk od glave.To je nekom ko nije slusao LP12 naspram nize klase gramofona direktno jako tesko da poveruje.Uostalom prodaja iskljucivo prezentacijom i savet da se gramofon iskljucivo prodaje direktnim poredjenjem sa svojim dotadasnjim je izgradila ugled tog gramofona.

Sto se tice Troike bar sam probao, izgleda cu ipak da zavrsim sa kosuljom...mislim...ne zna ni koju plocu,sto se tice zena imamo ih iovako sve-uvek im puno ploca i malo cipela u zivotu.

Jedan mali dobronamerni savet za kolekciju : Obrati paznju na stare ploce ,USA izdanja iz 60-70-tih uglavnom su superiorna zvucno ,a cesto i produkcijski u odnosu na nove ploce mada ima odlicnih novih,kao i djubreta medju starim plocama.Suprotno logicnim ocekivanjima nove su ploce cak i gore za igle.Preporucujem ti ako slusas dosta novih ploca Clear audio "Elixir of sound" tecnost za negu tj. ciscenje igle i probaj ga na Troiku,ko zna cega se sve natalozilo na njoj.Deluje skupo,ali racunaj da imas par godina ciscenja igle za cenu jedne ploce.

Cheers,za oprostaj od CD-a :cheers  ,ja svoj nisam ukljucivao 6-7 meseci kad mi je stigao LP12 ponovo u kucu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ekte stigle sa finalnog lakiranja :smile:

 

U medjuvremenu se sredjuje i kutija za XOno pa sam u nedostatku fona slusao malo DAC. Buffalo II (ESS9018) izradjen beskompromisno, tu kod nas, u NS. USB na I2S koristim XMOS od Luciana pod nazivom WAVE IO. JRiver nisam uopste imao kad da podesavam, sve proradilo iz prve i ostavio sam tako. Drugar ima Auralic Vegu dac i on mi je sve to spojio...

 

DAC ima diskretan IV stepen, bez povratne sprege. Prilicno je specifican, nekompatibilan sa mnogim ampovima (vecinom njih) ali Beta 24 je jedan od onih koji moze da se prikljuci direktno. Balansirani interkonekt pri tom koristen je Kimber KS1136.

 

Zvucnici koji su menjali Ekte su modifikovani Dynaudio Audience 42. Zadrzana je topologija skretnice, sirina prednje ploce, medjusobni polozaj drajvera i unutrasnja zapremina kutije. Promenjeni su elementi tj napravljena je nova skretnica sa jako kvalitetnim delovima, promenjeno ozicenje (Mundorf bakarna folija), promenjen damp materijal (trosim poslednje zalihe Twarona) i kutija je napravljena od bukvinog spera pa dampirana iznutra bitumenom i plastobitom. Terminali promenjeni u WBT. Misljenje nas nekolicine koji smo imali prilike poslusati ih pre i nakon modifikacije je da je ovo sada ozbiljan zvucnik, sa kojim se moze ziveti i u ne bas malim sobama.

 

 

 

post-8816-0-62328700-1408634616_thumb.jp

post-8816-0-25528700-1408634665_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

 

Imas poziv da dodjes kod mene kad mi stigne napajanje...Valhalla vs Nagard :smile:

 

Tako si me samo napalio na upgrade napajanja,da sad moram da priznam da i kod ovakvih "konzervi" kao sto sam ja postoji crv.Porucio sam maltene jedan Heed Orbit 2 power suply,al valjda u svima nama cuci neka cvala koja voli da se cenka makar simbolicno pa mi to dodje glave.Popih banderu zbog 10 funti i ode mi ispred nosa.Sad vec znam da ce da me to kosta 50 vise u sledecoj turi,tako to ide.Nadam se da ce taj nagard da ne bude "nagrd" i voleo bih da ga probam jednom i kod sebe.

Evo jedan link za cituckanje i gledanje prema onom sto propustih,zasad.Moze da bude interesantno i Rega fanovima i jos po nekom http://www.heedaudio.hu/products/modular-line/orbit?lang=en-GB

Link to comment
Share on other sites

WoW, 45 rpm koja tehnolodzija.Smem li tako brzo,bojim se da ne ispadnem iz koloseka  :D

 Ne znam tacno kad se vidimo ,ali ako neki sistem zelim da cujem i vidim(zbog zvucnika) uzivo tvoj je taj.Kad stigne powersuply svakako.Nadam se da je powersuply plug and play i da cemo mozda moci i da cujemo direktno poredjenje sa valhalom.To ce cudo morati da ima vezu sa PC,ne mogu da verujem kakav spoj tehnologija.Heed mi je bio zanimljiv pre svega kao dobar upgrade u pola cene od Linga.Kostao je plovan 180gbp,a ocekivao sam mnogo.

P.S.Hteo sam da crknem od muke kad sam porucio Melody Gardot sa amazona,a ono stigla ploca na 45 obrtaja.Kalimero mi nije bio ravan.Svi imaju dve brzine na na gramofonu osim mene-Nepravda pa to ti je.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Prosla je skoro cela godina od mog zadnjeg posta u ovoj temi a sto sta se promenilo u sistemu :smile:

 

Linn LP12 je zamenjen sa SME 10A, zvucnica je ostala Benz Ace SL...

 

Ekte su otisle u mirovinu a na njihovo mesto dosli su B^W 800D2...

 

Na slici su phono i odgovarajuce napajanje... (Nagard) sto ce reci da je primarni izvor phono...

post-8816-0-48575700-1440019080_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

@ Suca: nije 802, nemoj da me downgrade-ujes ;-)  Full 800D2

 

@ Robespierre: Ekte G su otisle drugaru...silom prilika...i kod njega sa VTL amplifikacijom rade sjajno! Pune bez problema prostor od 50 kvadrata. Nekako, ovi bowersi su mnogo manje kriticni za smestaj...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...