Jump to content


S-fi glavni sistem


SuperFi

Recommended Posts

7 sati ranije, Delija said:

Klon ako se ne varam, ali u svakom slucaju ne mala razlika u odnosu na Tannoy.

Kako sviraju zmajevi?

Колико сам ја скапирао, оригинали су, али нека Игор потврди. После неких сат и по, звук се отворио, басови се повезали са остатком спектра. Приметна је невероватна лакоћа музицирања, један виши ниво детаљности, али који није напоран, а просторност, поготово по дубини је била болесна... 

43 minuta ranije, ab said:

Перфектно, који преамп је у погону 

Преамп је исто она Игорова перверзија коју је раније представљао:

On 16.2.2021. at 21:46, SuperFi said:

Ovako to sada izgleda

20210216_114116.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Filipescu said:

После неких сат и по, звук се отворио, басови се повезали са остатком спектра.

Ovo sam imao prilike da lično posvedočim (doduše u drugom sistemu). Isto tako oko 90min je bilo potrebno da se sistem dozove pameti (usvira). Takođe upaljen 30min pre našeg dolaska...

Čisto konststujem ovo vrlo karakteristično ponašanje, gde je bas nekako vantelesno bio ispred zvučnika, a ostatak zvuka u i delimično iza zvučnika. Svakako treba prethodno pustiti sistem malo da radi ako ništa nije raskačinjano, a ako se nešto prethodno petljalo, obavezno bar 120min dok se sve ne ekvilibriše u sinhronizovanu celinu.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, patason said:

Do tad dajte malo poredjenja sa amity+tannoy. 

Mislim da je sklonio sifonjere da odlozi zimske kapute u njima do sledece zime, pa je stavio na slusanje WA sa tim novim SS cudom...uradio ga je za medalju svakako...a preamp fura onaj Nagard i dalje

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, patason said:

I ja sa kasnjenjem da dodam.... kakva cudna lampa i tannoy. 

Voleo bi to da cujem. 

Do tad dajte malo poredjenja sa amity+tannoy. 

Рекао бих да су лампаши и Таноји експресивнији, са већим колоритом, више органски звук. Езотерија. Уз ову комбинацију бих лагано ишао у хифи пензију и не би ме копкало нешто да поправљам.

Вилсони са овим снагашем звуче динамичније, детаљније у високим, типичнији хифи звук, до душе на јако високом нивоу. Релаксиран звук уз невероватну екстензију на горе, просторност и 3д приказ извођача. Сигуран сам да се након неколико десетина сати систем додатно усвирао и да је све постало још боље. Занимљив утисак ми је био, да кад сам устао да одем, да звучна слика није остала доле, већ је устала самном...

Link to comment
Share on other sites

@Filipescu uvek dragi gost! Da ste mu videli facu kada je usao u sobu...kao u reklami, priceless 😄

Ma ovo je samo letnja varijanta...ali ko zna, mozda ostane i malo duze. U pitanju je drugarov Wilson Watt Puppy V. Pojacalo je UP (upgrade verzija). Morao sam maksimalno da se potrudim da (pokusam bar) dostignem nivo @InSides uradaka, da mi ne odmakne puno 😉 (hvala na motivaciji @ab )

Moja je konstrukcija kutije i ideja. Mnogo su mi pomogli dragi prijatelji Nesha (Shone) i Vlada (Baylag) sa diyaudio foruma. Takodje i Impuls koji je pomogao prilikom nabavke nekih delova, Zoki Leonardo sa kutijom... Vlada je sve majstorski polemio, popeglao, nastelovao...Kompletan projekat cu predstaviti kad mi prodje frka na poslu. Za vikend stavljam BAT pre da vidim kako ce da legne. Ukratko amp je diferencijalne topologije (balansiran), 15W u A klasi na 8oma, skoro 200W u AB/8R...izmereno i provereno radi stabilno i na 2.2R (impendansa Watt Puppy V). Ima opcije da radi sa ili bez global feedbacka, sa Single Ended biasom,...Strasan amp ukratko...Dacu sve od sebe da prednjica bude na nivou ostatka uredjaja. Delovi sve sto sam sanjao: Hladnjaci Fisher, trafoi 4 kom, 2kW ukupno, elkosi Mundorf Mlytic Ag, otpori Dale, PRP i Vishay, Furutech ncf IEC, Furutech FT809 (R) terminal, Toshiba Jfet tranzistori, upareni drajverski i izlazni tranzistori...Sve sem monokristala 

Inace kao sto je Filip i rekao, bukvalno pola sata pre dolaska sam prvi put upalio sistem. Pojacalo je potpuno novo, zvucnici nisu radili 2 godine...Meni se dopada kako rade. Tannoy/Amity ima organskiji zvuk, @golum da mi ne zameri: prirodniji. Takodje je kombinacija koja bira zanrove. Ovo sve guta (kako se bese zove ona teta? Aha, Linda...) ali po cenu da nije toliko zavodljivo i transparentno. Vise utisaka kad nadjem vremena...

Hvala jos jednom Filipu na poseti i slikama...

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Delija said:

:thumbsup2

 

Neki specijalan razlog za menjanje originalnog "tapacirunga" sa prednje strane (zato neiskusno pomislih da je klon :oops:)?

 

Taj ''tapacirung'' kako ga ti zoves je bio na bazi nekog poliuretana. Istrulilo kompletno. Ostalo je jos nesto originalnog praha u bass reflex tubi, i to treba zameniti. Stavljen je filc po uzoru na WP8 

WP8.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SuperFi said:

Taj ''tapacirung'' kako ga ti zoves je bio na bazi nekog poliuretana. Istrulilo kompletno. Ostalo je jos nesto originalnog praha u bass reflex tubi, i to treba zameniti. Stavljen je filc po uzoru na WP8 

WP8.jpg

Чуо сам да је исти добављач као и за Динаудио за причвршћивање драјвера код конфиденс серије?!

Link to comment
Share on other sites

Време лечи све, то је као уобичајена дилема са "кинеским трипером" - треба ли га одсјећи? 
Уобичајени одговор - не треба, сам ће отпасти :D

Link to comment
Share on other sites

Чувај WATT-a још неко време, бар док их не чујем - никад нисам имао прилике чути WATT/Puppy, мада јесам слушао Александрије - W/P ми је веома занимљив модел.

Што се тиче израде, верујем да је ниво финиша супериорнији. Ја муку мучим са елоксажом док не добијем приближно жељама. :(

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Father said:

Ovo sam imao prilike da lično posvedočim (doduše u drugom sistemu). Isto tako oko 90min je bilo potrebno da se sistem dozove pameti (usvira). Takođe upaljen 30min pre našeg dolaska...

Ne znam kako da rešim taj problem, verovatno nikako. Ne nervira me puno, obično upalim sve odmah kad dođem sa posla, da se malo podgreje dok krene slušanje. Bez obzira na to, opet treba još malo vremena da prosvira punim sjajem. Zanimljivo je zagrevanje DAC-a koje traje barem sat vremena, pri čemu se zvuk dosta menja, od oštrog do tunjavog pa na kraju onog pravog.  Isti efekat primećen na Wolandovom DAC-u koji je vrlo sličan konstruktivno. Kako, zašto, pitanje je?  Pretpostavljam da se radi o velikoj količini elektrolitskih kondenzatora u napajanju svih uređaja i lampama u preampu. Usput na sve to sistem je jako osetljiv na promenu bilo kog kabla, znači redom USB kabla, IC kablova, napojnih. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...