Jump to content


S-fi glavni sistem


SuperFi

Recommended Posts

Ako ti se više sviđa zvuk Squeezelite plejera, a hteo bi da ga kontrolišeš preko UPnP, možeš to preko odgovarajućeg UPnP plugina za LMS, mada mi je to pomalo "protivprirodna" kombinacija, da ne pominjem da to godinama baš i nije radilo kako treba...

Link to comment
Share on other sites

Da podijelim i neko moje iskustvo...

I3 mašina sa 16Gb rama. Dva ssd a. Jedan sa m.2. Muzika na eksternom hardu od 2TB. Ništa specijalno i spektakularno.

Podešavanja biosa skoro i ne dirnuta. Uključen guiet mod i isključen samo jedan usb port. Sve ostalo je ostalo na fabričkim podešavanjima.

Što se tiče podešavanja Snakeoil OSa, malo su mi oprečna iskustva sa gore navedenim što se tuče HPET i TSC clocka.

Kod mene je namunjen MPD plejer i izgleda da njemu više prija HPET od TSC.

Naime, HPET zvuči perfektbo, uravnoteženo, vrlo "sočno" i živo.

TSC ima svojih kkvaliteta, zvuči vazdušasrije i prostornije, ali se izgubi prirodnost. Tonski balans je podignut po čitavom spektru i vrlo fino su odsječene frekvencije oko 50, 60Hz. 

Naime, sve ono što daje život muzici, temelj iz koga se dalje prenose harmonici preko mid basa pa na gore, a što je vrlo fino čujno i raslojeno sa HPET, e toga kod TSC nema. Jednostavno, odsječeno je.

Mogu da kažu koju i @Delija, @sola i @sondek oko zvuka cjelokuonog sistema.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, SuperFi said:

Moj iNUK stiže danas.

Ако остане у систему, и пожелиш линеарно напајање, имам један комад Salas-овог L-Adapter-a склопљен, који чами у фијоци - требало би само трафо набавити.

Ја сам планирао за свој NUC пре него сам га делегирао само за ROCK, тако да никад није ни повезано. Мени је свакако вишак и ако га не искористиш сигурно бих га бацио за неки месец. :)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, InSides said:

Ако остане у систему, и пожелиш линеарно напајање, имам један комад Salas-овог L-Adapter-a склопљен, који чами у фијоци - требало би само трафо набавити.

Ја сам планирао за свој NUC пре него сам га делегирао само за ROCK, тако да никад није ни повезано. Мени је свакако вишак и ако га не искористиш сигурно бих га бацио за неки месец. :)

Marjane gledamo se uskoro u Velesu ;)

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zexx said:

Ako ti se više sviđa zvuk Squeezelite plejera, a hteo bi da ga kontrolišeš preko UPnP, možeš to preko odgovarajućeg UPnP plugina za LMS, mada mi je to pomalo "protivprirodna" kombinacija, da ne pominjem da to godinama baš i nije radilo kako treba...

Znam, prakticno i ne uzimam u obzir bas zbog toga. Rekoh mozda znate alternativu meni do sad nepoznatu. Prezadovoljan sam i ovako, posebno jer je u pitanju stari dell laptop sa svojim ventilatorom itd itd. Ono sto je jako bitno reci, snake radi gotovo bez greske (za razliku od volumio koji je bio default dugo, sa native tidal i ostalim sto nudi), bez ikakvih problema po principu koji sam opisao (kao renderer) nebitno da li se koristi foobar za dlna u lokalu ili mconnect koji onda u pricu uvodi tidal, qobuz... meni recimo preko foobara u 90% vremena se vrti radio paradise i za digitaliju i “otkrivanje” muzike mi je trenutno apsolutni vrh, komforno i iznenadjujuce kvalitetno.

i da, hvala zexx na informacijama, sto sad konkretno na ovu temu,  sto ranije...

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod sleganja utisaka nakon posete @SuperFi , kao i njegovom prijatelju Danielu, po tome kada tek pišem ovaj post neko bi mogao reći da su utisci do sada izbledeli. Ali ne, nisu.

@patason a zatim @Zexx su prethodno bili vrlo iscrpni oko svih zvučnih ugođaja koje nam je @SuperFi priredio (a kome smo nas trojica malo i kumovali sa iNuc-om i AI ampom na bazi IcePower-a :) ), kao i tehničkih detalja.  Ja ću zato pokušati da izveštaj sa ovog druženja pokrijem sa još nekom temom koja nije pomenuta.

Ako bih u zbiru nešto rekao o ovoj poseti, to je, pre svega, da smo imali priliku da vidimo i čujemo veliki izbor izuzetnih uređaja iz analognog i digitalnog sveta. Zapravo, vremena nije ni bilo dovoljno da zaista sve uređaje i čujemo.

@SuperFi BAT nisam imao priliku da vidim na delu prilikom prethodne moje posete. Sasvim sigurno BAT je izuzetan uređaj. Kod svih promena u sistemu koje je @patason opisao, BAT je nenametljivo "kontrolisao situaciju".

Tannoy dual concentric može da bude za sve potrebe i muzičke žanrove, proverili smo to (npr i sam Dado Topić bi se iznenadio da tako dobro ume da zvuči sa snimkom od pre 40-tak godina ;) ). Nema žanra u kojem nismo uživali, a povremeno se i "kožila ježa" :) 

Lampi Baltic3 - znao sam već šta će pokazati :) s obzirom da od nedavno se družim sa istim, ali "albino duracell" spoljašnosti :)  ( @golum podržao ovu moju estetsku odluku, ali to je za drugu temu na koju ću uskoro napisati poseban post).

Svi uređaji koje je @SuperFi pravio su izuzetno kvalitetno izrađeni. Svaka čast na izboru svih onih saradnika, majstora svojih zanata, koji su bili angažovani na izradi pomenutih Kairos i Kryl zvučnika, preampa i ampa.

@SuperFi još jednom, i s moje strane, hvala na gostoprimstvu, puno informacija koje si nam podelio o svojim iskustvima u pređašnjim projektima i iteracijama razvoja sistema, o lampama, omiljenim jazz pločama (kolekcija vinila je verovatno tema za sebe), dekovima...

Za uzvratno druženje u Bgd sve je spremno !

 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Do-re-mi said:

Kad smo kod sleganja utisaka nakon posete @SuperFi , kao i njegovom prijatelju Danielu, po tome kada tek pišem ovaj post neko bi mogao reći da su utisci do sada izbledeli. Ali ne, nisu.

@patason a zatim @Zexx su prethodno bili vrlo iscrpni oko svih zvučnih ugođaja koje nam je @SuperFi priredio (a kome smo nas trojica malo i kumovali sa iNuc-om i AI ampom na bazi IcePower-a :) ), kao i tehničkih detalja.  Ja ću zato pokušati da izveštaj sa ovog druženja pokrijem sa još nekom temom koja nije pomenuta.

Ako bih u zbiru nešto rekao o ovoj poseti, to je, pre svega, da smo imali priliku da vidimo i čujemo veliki izbor izuzetnih uređaja iz analognog i digitalnog sveta. Zapravo, vremena nije ni bilo dovoljno da zaista sve uređaje i čujemo.

@SuperFi BAT nisam imao priliku da vidim na delu prilikom prethodne moje posete. Sasvim sigurno BAT je izuzetan uređaj. Kod svih promena u sistemu koje je @patason opisao, BAT je nenametljivo "kontrolisao situaciju".

Tannoy dual concentric može da bude za sve potrebe i muzičke žanrove, proverili smo to (npr i sam Dado Topić bi se iznenadio da tako dobro ume da zvuči sa snimkom od pre 40-tak godina ;) ). Nema žanra u kojem nismo uživali, a povremeno se i "kožila ježa" :) 

Lampi Baltic3 - znao sam već šta će pokazati :) s obzirom da od nedavno se družim sa istim, ali "albino duracell" spoljašnosti :)  ( @golum podržao ovu moju estetsku odluku, ali to je za drugu temu na koju ću uskoro napisati poseban post).

Svi uređaji koje je @SuperFi pravio su izuzetno kvalitetno izrađeni. Svaka čast na izboru svih onih saradnika, majstora svojih zanata, koji su bili angažovani na izradi pomenutih Kairos i Kryl zvučnika, preampa i ampa.

@SuperFi još jednom, i s moje strane, hvala na gostoprimstvu, puno informacija koje si nam podelio o svojim iskustvima u pređašnjim projektima i iteracijama razvoja sistema, o lampama, omiljenim jazz pločama (kolekcija vinila je verovatno tema za sebe), dekovima...

Za uzvratno druženje u Bgd sve je spremno !

 

@Do-re-mi hvala puno, zaista je bilo lepo druženje. Nadam se da se uskoro vidimo (verovatno već za predstojeći vikend ako ti odgovara)

PS dobri su ti zvučnički kablovi :) Odlično je to zvučalo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mnogo je Dunava i Tise proteklo od kada smo poceli da se dogovaramo oko vidjanja i slusanja sistema kako u Svici tako i na domacem terenu i konacno smo uspeli da realizujemo dogovor juce u ovoj usranoj C19 godini koja nam nije osujetila planove u ovom izvlacenju. 

Krenusmo put Subotice moja nistavnost, Patason i Do-Re-Mi (da covek peva kao slavuj;)) i sto se mene tice cilj i zelja mi je bila iskljucivo druzenje sa drugarima koje sam zaista zeleo da vidim uzivo jako dug period, a slusanje sistema i muzike je bilo na listi prioriteta na 258mom mestu.

O divnoj SU ekipi (Igor & Daniel) zaista nemam mnogo toga da dodam na ono sto je vec napisano na prethodnim stranama, osim da sam neizmerno srecan sto ih poznajem i sto sam u prilici da se druzim sa njima jer su apsolutne LJUDINE i drugarcine pa je juce dan bio ekstremno prekratak za sve price, izvrsnu klopu & pice i na kraju slusanje muzike.

Sistem(i) - prosto izvrsni sa mnogo truda, ljubavi i znanja pa i novca koji je ulozen u njih, gde nemam ni trunku nedoumice da mogu da se mere sa mnogim sistemima u inostranstvu, cak verovatno i visestruko skupljim, pa nemam nameru da nesto seckam te ovo mi se svidja vise, a ovo manje. Celina je bitna, a celina je sjajna i to je to.

Bice tu jos nekog igranja i kod Igora i Daniela ali otom potom. 

Drugari hvala svima od srca za jucerasnji dan i vec se radujem nekom buducem vidjanju kako ovde tako i kod mene, da malo padne zajebancije na moju "mini liniju" kako je naziva moja lepsa polovina:D.

Puno poz.,

G

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je što ste lepo proveli, bio sam sprečen da vam uveličam zabavu sa svojim prisustvom- možda ste se upravo zato i lepo proveli!

Koliko čujem, @golum je u petak predao u elektronskoj formi molbu za turističku vizu za Srednji Banat u mesnoj kancelariji u Novom Miloševu.

Ako mu se molba pozitivno reši, biće mi dragi gost na leto.

Vidimo se dragi moj prijatelju!

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zflazar said:

Drago mi je što ste lepo proveli, bio sam sprečen da vam uveličam zabavu sa svojim prisustvom- možda ste se upravo zato i lepo proveli!

Koliko čujem, @golum je u petak predao u elektronskoj formi molbu za turističku vizu za Srednji Banat u mesnoj kancelariji u Novom Miloševu.

Ako mu se molba pozitivno reši, biće mi dragi gost na leto.

Vidimo se dragi moj prijatelju!

Bas bas steta sto nisi mogao da dodjes ali overeno pozivno pismo je mnogo jako pa nema razloga da viza ne bude izdata u CH konzulatu Srednjeg Banata koji je BTW na odlicnoj lokaciji u centru Zeneve pa mi je zgodno da skoknem posle nocne smene da preuzmem vizirani pasos.

Cujemo se svakako druze, a u Julu pada vidjenje. Eto imas i vremena da zavrsis novi projekat:D^_^

Puno pozdrava,

G

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovaj post moze da se adresira na različite adrese (Lampizator DAC, šta sam nabavio ovih dana...) a na kraju mislim da je ipak najprikladnije da bude u temi o mom sistemu.

Danas sam dobio svoj primerak CD transporta, uradjen od Ecija aka Ferenca Lazara. U pitanju je uredjaj baziran na Sanyo mehanici-laseru. Svetsku slavu ovaj sklop je stekao nakon primene od strane japanske firme 47 labs u njihovom kultnom transportu Shigaraki. Otuda i naziv Shigaclone mog uređaja. 

Imao sam od ranije iskustva sa ovim CD transportom ali nikada do kraja uradjenim. Sviralo je to u mojoj režiji na daskama, nedovršeno...ali i tada se naslućivao potencijal. Nakon što sam video skutijane uređaje Ecija, dileme nije bilo. Naručio sam svoj primerak nakon nabavke Lampizator Baltic 3 daca. Svojstveno meni (:wacko:) tražio sam da se finiš odradi u prelepom wenge finišu. Standardno ide orah. 

 Sam transport je kompaktnih dimenzija, top loading. Klamp je magnetni. Po meni, nakon mnogo gorkih iskustava sa skupim transportom gde se fioka zaglavljivala jednom nedeljno, ovo je mnogo bolje i pouzdanije. Izrada je fenomenalna, upotrebljeni delovi odlični (gore spomenuta Sanyo mehanika, WBT digital out činč, low ESR kondovi u napajanju, diskretni clock...) 

Sam transport je nečujan, učitava diskove u sekundi i čita sve od reda, uključujici prilično izgrebane. Sjajno...Daljinac reaguje i iz komšiluka :D

Najbitnije: zvuk. Do sada najbolja opcija za Baltic 3 DAC. CD je meni primarni izbor, skupljam ih godinama. Sa Shigom i Baltic 3 sam za duže vreme završio pitanje digitalnog izvora. U odnosu na fajlove koje imam, ovo zvuči dinamičnije, sa preciznijom scenom. Prirodnije (još manje digitalno). Naravno da poredim babe i žabe ali danas sam ga dobio i trpam CDe koji mi se slušaju. Kad budem imao vremena pokušaću da uporedim isti materijal na disku i fajlu.

Sutra malo više utisaka...

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, SuperFi said:

Svojstveno meni (:wacko:) tražio sam da se finiš odradi u prelepom wenge finišu...

Cek zaboravih da se osvrnem na ovo...svojstveno tebi finish je trebao biti u nekoj karakteristicnoj Forma Ideale boji - nije mi bash jasno kako si "omasio" ovako sa ovim wenge finisom:D

Link to comment
Share on other sites

Par slika u orahovom finišu
IMG-1601d6c9dd8ed15839429734eaddff60-V.thumb.jpg.4269d3ef31c40a3d72dd4519963d25da.jpg
IMG-df676a1e6564b681450bcb05da554bf3-V.thumb.jpg.48edb38c4319ef534e9babb73299f21a.jpg
Meni je verzija u tamnom orahu vizuelno najlepsa. Vazi i za Garard plint. Nisam slusao tu verziju transporta ali jesam od Zokija Dimovskog. To je sviralo bas dobro. Verujem da je i ovde to slucaj. Malo toga moze da prevazidje taj transport. Ovo je radilo bolje od Esoteric combo-a ranga 15+k eur. Ko slusa CD sasvim dovoljan kvalitet. Bilo mi zao sto sam rasturio CD kolekciju.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Бејах у краткој посети отаџбини, па у петак наврнух до Игора, да оперем уши лампама и танојем. Извињавам се на касном извештају:oops:. Морам признати да је звук овог пута био скроз другачији...

 

20210625_141946.jpg

IMG-913755b5b04ea53201df3186e952bec2-V.jpg

IMG-1b76af2fdcc26e889d4932cff16974c1-V.thumb.jpg.4c78ccbcfe3c9ecc5af07bee13f0d8b8.jpgIMG-32cfdff9ae1e93eadea7d168b0e7bdcc-V.thumb.jpg.23828afdf8539dc5f77ff7f8de4d78aa.jpg

Wilson Watt Puppy, а снагаш опет нека Игорова перверзија...

Игор је све повезао неких пола сата пре мог доласка, па је требало времена да све проради, али негде при крају дружења звук је био бомба...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...