Jump to content


S-fi glavni sistem


SuperFi

Recommended Posts

3 hours ago, SuperFi said:

Kad pazljivije citam onda i nadjem. @Majda vidim da pises da izradjuje po porudzbini. Pa kontaktiracu ga :thumbsup2

Semu XO imamo...a velicina nije problem :D

Tako je.

Mada nije to toliko "custom" sigurno je W. J. vec mnogo puta radio skretnice za razlicite Tan. kabinete. Ima mnogo korisnika koji su od njega porucivali. Pa smo se tako slatko nasmejali kada je na jednom forumu neko rekao "Werner friend in need..." Tan. Skretnice su vec neka vrsta standarda. :) A i ne razlikuje se dramaticno po topologiji od ostalih colekcionarskih vintage kabinet skretnica.

On covek ima velike kolicine odgovarajucih jezgara za "iron" elemente kao i puno novih i neupotrebljavanih kvalitetnih kondenzatora visokog napona ocigledno (ogromni su...) PiO. U tom smislu su, imajuci u vidu cene takvih komponenti pojedinacno danas na trzistu, Wernerovi produkti i nesto nize cene? Barem se meni tako cini? A obaska to sto on sigurno ali sigurno prethodno proveri svaki element pre ugradnje. Ti autotrafo-atenuatori jednostavno ne mogu da se urade na bilo kakvim jezgrima. A sa toliko izvoda i to preciznih 1db narocito...

Ono sto mogu da tvrdim je da ces biti vise nego zadovoljan :P

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zflazar said:

@Majda, prelepo izrađene skretnice i sa obzirom na kvalitet ugrađenih delova sasvim razumno cenovno pozicionirane. Ja bih išao na koncept kupovine cele umesto na uzimanje samo autotrafoa. Što kažeš, 15 minuta posla zamene fabričke uz nečačkanje iste što doprinosi nenarušavanju originalne.

Pa zar ne?

Nije sigurno problem ni da se nabave svi potrebni elementi fabrickih vrednosti pa da se sklopi "nova" skretnica sa W.J. atenuatorom to Mican @simplicisius poveze za jedno pre podne :) Ali sto kazes vo je sve "komplet" i to vintage style a vise nego pristpacno po ceni?

(Nikakvo "budzenje" originalne fabricke skretnice to se podrazumeva. Mora da ostane u izvornom stanju - upotrebljavala se ili ne. :) )

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SuperFi said:

Cekamo odgovor Mr Wernera ;)

Ako dodje do ovoga, napravicu spoljasnju kutiju da izgleda kao da je fabricka. Isti materijal (Orah), dizajn...

Pa da. Veruj mi da ce kutija lepo napravljena i od odgovarajucih materijala da se priblizi ceni skretnica... :) Uostalom porucivao si milon puta da ti se nesto tako lepo izradi pa znas bolje nego ja...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, SuperFi said:

Svakako ne bih bio prvi koji je izbacio XO

123-WRSE-with-Duelund-XOs1.jpg

Da super su to izveli i to bogami odavno... To je mislim jedan od legendarnih audio "poduhvata". Nadam se da su u medjuvremenu zamenili originalni atenuataor, mislim da u to vreme kada je to radjeno W.J. nije ni pravio ove elemente... :)

https://positive-feedback.com/Issue70/duelund.htm

Link to comment
Share on other sites

Прво да се још једном захвалим домаћину на гостопримству и пријатном дружењу синоћ :thumbsup2.

За мене свакако занимљиво искуство, а имам и личну корист од истог.

Као прво, никад до сада нисам чуо ништа од већих Таноја, иако је ово један од мањих :D. Такође, нисам до сада чуо неки Лампи дак...

Систем изгледа сјајно, Таноји су прелепи, снагаши изгледају још боље уживо.

Прво смо слушали дигитални део система. Иако је компјутер као транспорт привремено решење и биће по Игоровим речима ускоро замењен решењем адекватним остатку система, систем свира одлично. Полетно, музикално, отворено, изузетно транспарентно. Звук неусиљен, релаксиран, а опет се увлачи под кожу. Систем какав се може слушати без оптерећивања аудиофилским бесмислицама и препустити се уживању. Пошто ми је ово прво слушање система и немам искуство са појединачним компонентама, тешко ми је одредити која справа је одговорна за који део магије. Али верујем да и звучници и дак и снагаши равноправно учествују, сваки у свом домену. Звук за умрети.

А онда смо почели са грамофоном... И мени, за моје уши, грам је за копље испред дигиталије. Игор се такође слаже са овим утиском. Просто, кад се пусти добар грам, сваки дигитални извор звучи дигитално, ма колико аналогно звучао. Провртели смо 10ак плоча, и изнова се понављао утисак непоновљивости грамофона као извора. Просто сам се истопио удобно заваљен у двосед. Могао бих овај систем да слушам до пензије.

И овде долази до моје директне користи од синоћњег слушања. Како тренутно немам никакав дак (добро имам аудиоквест дрегон флај блек :oops:), а како сам рецимо пре неки дан замало пазарио Денафрипс Терминатор (од чега ме је одагнала промена услова плаћања пејпела), схватио сам да мени дак ни не треба. Ако врхунски дак као Лампизатор Балтик за моје уши не звучи боље од одличне грамофонске секције (СМЕ 10а, СМЕ 5009, Бенц Руби звучница), мени трошење новца на дак не пада на памет. Остајем у аналогним водама, ионако немам толико времена за слушање, да би слушање дигиталије имало смисла.

Још једном велико хвала Игору и надам се да се ускоро опет видимо!

Link to comment
Share on other sites

Свестан сам тога потпуно, а олако се често заборави да се то све сабере кад се пореди. Ако још у то урачунамо и фоно-преамп, каблове, па онда и цену винила, долазимо до далеко веће цифре. Како год, некако ми лова радије оде у аналогију :).

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Filipescu said:

Прво да се још једном захвалим домаћину на гостопримству и пријатном дружењу синоћ :thumbsup2.

За мене свакако занимљиво искуство, а имам и личну корист од истог.

Као прво, никад до сада нисам чуо ништа од већих Таноја, иако је ово један од мањих :D. Такође, нисам до сада чуо неки Лампи дак...

Систем изгледа сјајно, Таноји су прелепи, снагаши изгледају још боље уживо.

Прво смо слушали дигитални део система. Иако је компјутер као транспорт привремено решење и биће по Игоровим речима ускоро замењен решењем адекватним остатку система, систем свира одлично. Полетно, музикално, отворено, изузетно транспарентно. Звук неусиљен, релаксиран, а опет се увлачи под кожу. Систем какав се може слушати без оптерећивања аудиофилским бесмислицама и препустити се уживању. Пошто ми је ово прво слушање система и немам искуство са појединачним компонентама, тешко ми је одредити која справа је одговорна за који део магије. Али верујем да и звучници и дак и снагаши равноправно учествују, сваки у свом домену. Звук за умрети.

А онда смо почели са грамофоном... И мени, за моје уши, грам је за копље испред дигиталије. Игор се такође слаже са овим утиском. Просто, кад се пусти добар грам, сваки дигитални извор звучи дигитално, ма колико аналогно звучао. Провртели смо 10ак плоча, и изнова се понављао утисак непоновљивости грамофона као извора. Просто сам се истопио удобно заваљен у двосед. Могао бих овај систем да слушам до пензије.

И овде долази до моје директне користи од синоћњег слушања. Како тренутно немам никакав дак (добро имам аудиоквест дрегон флај блек :oops:), а како сам рецимо пре неки дан замало пазарио Денафрипс Терминатор (од чега ме је одагнала промена услова плаћања пејпела), схватио сам да мени дак ни не треба. Ако врхунски дак као Лампизатор Балтик за моје уши не звучи боље од одличне грамофонске секције (СМЕ 10а, СМЕ 5009, Бенц Руби звучница), мени трошење новца на дак не пада на памет. Остајем у аналогним водама, ионако немам толико времена за слушање, да би слушање дигиталије имало смисла.

Још једном велико хвала Игору и надам се да се ускоро опет видимо!

@Filipescu sjajno vece i bas mi je drago sto si dosao. Sledeci put cemo morati i koju partiju stonog da odigramo. Kad god te put nanese uvek si dobrodosao.  

Uskoro kompletiram digitalne izvore: cd transport i komp. Svirace Baltic (3) fenomenalno, nemam sumnje. Da li na nivou analogije ne znam ali sasvim sigurno dovoljno dobro da uzivamo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Zexx said:

Ta SME baza, ručica i Benz su koštali 12k USD, samo još fali da ne svira dobro...:rolleyes:

odlican je SME. Kompaktan sto meni jako odgovara. Ima svoju zidnu policu (The Sound Organizer) i stavio sam ga na ceraball podloske. Bolje mi tako radi nego na onim silikonskim, fabrickim. Daleko je od najboljeg ali dovoljno dobar. 

Zameraju SME da je neuzbudljiv, previse neutralan...Ne znam kako sprava moze biti previse neutralna? Kao suvise lepa zena? Ili previse zdrav covek? Drugar je zamenio svoju 20/II za Kuzmu Stabi S i presretan je. Ja sam jako zadovoljan kako mi radi analogija i jedino sto me nervira su ploce koje nemam :D No, za to postoji resenje.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, patason said:

kad 2-ojka predje u 3-ojku bice to kao gram :D

 

you all know what I mean.

Хоћеш рећи да ће 3 грама блатика коначно бити једнако добро као 1 грам грама? :D

3 sati ranije, SuperFi said:

@Filipescu sjajno vece i bas mi je drago sto si dosao. Sledeci put cemo morati i koju partiju stonog da odigramo. Kad god te put nanese uvek si dobrodosao.  

Uskoro kompletiram digitalne izvore: cd transport i komp. Svirace Baltic (3) fenomenalno, nemam sumnje. Da li na nivou analogije ne znam ali sasvim sigurno dovoljno dobro da uzivamo. 

Нисам играо стони 8 година, од Бг лиге, али увек радо. Можда да ме усвојиш као ванбрачно дете. Имаш све у домаћинству што би ми требало за дуг и срећан живот :D. Како сам овде заглавио, можда се видимо још једном ;).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ovo su definitivno najcudnije lampe koje sam ikada video. U pitanju je 6sn7 globe. Unutrasnja konstrukcija je specificna, po uzoru na stare globe lampe: nema gornjih liskuna koji sluze za fiksiranje mehanizma lampe. 

@golum i @patason su mi sugerisali da ih obavezno uzmem. Navodno su jedne od najboljih iz nove produkcije. 

Lampe definitivno nisu problem. Imam u steku Sylvania angle plate 7N7, GE 6SN7GTB, Raytheon 6SN7...

Male lampe su JJ ECC802 Gold pin. I tu su spremne Sylvania 5963.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...