Jump to content


S-fi glavni sistem


SuperFi

Recommended Posts

7 sati ranije, sondek said:

Niko da primeti perverziju od izvora zvuka...

To je neki Naim combo ili što li...

Inace pojacala sjajno izgledaju.

Imao sam od Sound Carriera 2a3 monoblokove na Tannoy Red monitorima,to je bila dobra kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zflazar said:

Superfi,

čestitke na novim izlaznim pojačalima. Izgledaju prelepo. Jedva čekam da se dogovorimo i za slušanje ovih belih lepotana.

 

 

@zflazar,

hvala prijatelju! Kad god pozelis, samo da sam u Srb...na vezi smo.

Link to comment
Share on other sites

Наравно да се сећам, Драганово фоно-предпојачало инспирисано Пас ХС или ХП 25. Они сада имају и два нова модела ХП17 и ХП27 који су исто конципирани и очигледно инспирисани ранијим радовима Џона Курла и Ерно Борбелија..Купили су ,како Нелсон Пас тврди, све преостале количине Тошиба фетова и сада их скупо ''крчме'' преко својих предпојачала.

Са којим си квалитетним фоно предпојачалом вршио упоређивање и у чему су разлике? Намерава ли Драган да продаје празне штампане плоче за тај фоно као што је раније радио за ХОно?

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎28‎.‎5‎.‎2018‎. at 17:57, impuls said:

cd555 + 555PS? Republikanac odmah primeti.

Best cdp for the price of lousy(new) car :D ...opasna makina.:klanjanje

Svi se nesto lozimo na pojačala,komponentu od koje zvuk najmanje zavisi pa rekoh da skrenem malo pozornost na sliku IZVORA u magli...Respect i za gram.

Dobri zvucnici i odlican izvor...će da radi odlicno i sa vintage ampom od 200€.Al' sta ćeš taki smo,i ja sam nagurao 5 kutija u predpojacalo :wacko: Fetiš,pa to ti je.

P.S.Ajd' da priznam, znao sam za CD i pre fotke.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

mali update, Tannoyi su ostali ali se model promenio. 

Kensington GR je zamenio DIY 15ice. 

Blizi se kraju sklapanje sistema. Ostaje jos da se srede police i par sitnica oko rasporeda opreme (ideja je da samo monosi ostave kod zvucnika, da ne gledam uopste u sprave) i da sa duzim interkonektima idem od preampa do monosa (XLR veza naravno).

Trenutno sistem cine: naim CD555 i SME 10A sa Grado SR zvucnicom, Nagard XP phono i BAT VK3iX SE preamp, Amity 2a3 monosi. Tannoy Kensington GR zvucnici. Zice: Goertz Saphire (rca), Kimber KS1136 (XLR), kimber Tak Cu (phono), Silversmith Paladium (zvucnicki), Acrolink, Wireworld i Nagard strujasi. PS Audio Power Plant Premier mi je obavezan u sistemu (iz njega struja ide u monose i preamp). Naim ide direkt u poseban vod koji ide direktno do sata (jedna faza samo za hifu). Ispod svih kompenenti sem Naima stoje Ceraball podloske. Stekeri su Furutech FT SWS NCF (karbonci).

Ostaje jos igra oko usviravanja i pozicioniranja K-tona, tek pre par dana sam po prvi put cuo magiju (drogu, kako kaze moj dragi prijatelj Sale). 

 

rsz_1img_3986.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, golum said:

Ono kao M. Jordan zakucavanje :thumbsup2:D.

Uzivaj!

Pozz.,

G

Thx Golum! Pratim malo tvoje avanture sa DHT lampama, blago si ga vama kad vam je sve to blizu i lako dostupno za probu. EML je izbacio 300B 2.5 koja je kompatibilna sa mojim Amityjima, na momente sam jako znatizeljan ali ipak cu ostati na 2a3. Ako bud eprilike da poslusas te nove 300ke, seti me se pa napisi koju o utiscima vs standard EML 2a3

44 minuta ranije, Majda said:

Opa :)

Uzdravlju da ih se naslušaš.

thx Zoki! Nadam se da se i vidimo uskoro, malci su znatno laksi za pogon uprkos manjoj deklarisanoj osetljivosti. Izgleda da ima nesto i u efikasnosti...

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SuperFi said:

thx Zoki! Nadam se da se i vidimo uskoro, malci su znatno laksi za pogon uprkos manjoj deklarisanoj osetljivosti. Izgleda da ima nesto i u efikasnosti...

sigurno :)

Ima verovatno nesto i sa skretnicom u odnosu na prethodne...

Kako sada rade ampovi pošto su malo vise radili?

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, SuperFi said:

Thx Golum! Pratim malo tvoje avanture sa DHT lampama, blago si ga vama kad vam je sve to blizu i lako dostupno za probu. EML je izbacio 300B 2.5 koja je kompatibilna sa mojim Amityjima, na momente sam jako znatizeljan ali ipak cu ostati na 2a3. Ako bud eprilike da poslusas te nove 300ke, seti me se pa napisi koju o utiscima vs standard EML 2a3

Avantura sa lampama nikada dosta :-). Bas mi juce stigao par KR PX25 koje sa mojim DAC-om sljakaju fantazija. Iskreno cela ova ekipa iz brda slusanja koje smo imali pa samim tim I iskustva sa lampama nekako ne prefeririamo EML u odnosu na KR. Ako ikako mogu da generalizujem - zvuk KRa je utegnutiji, dinamicniji dok je EML nekako premekan/nedefinisan. Tu bih izdvojio samo EML45 Mash Globe Anniversary edition koja je sjajna lampa ali ima ogroman nedostatak, a to je sto je nenabavljiva ^_^. Napravise 100-200 pari I dovidjenja. 2a3 na zalost ne mozemo da probamo jer je Lampi DACovi zbog spec sheeta, ne vare na zalost. Imam drugara u NYC kome je Fikus specijalno napravio DAC za 2a3 I on se kune u taj kombo. No I ovako je izbor pregolem pa dosade nema :-) .

Ako te ne mrzi da citas imali smo poveliki "shootout" lampi pre dva vikenda I sve je u principu zabelezeno ovde: https://www.whatsbestforum.com/threads/lampizator-valve-tube-rolling-review-thread.26478/.

Tebi trebaju quad-ovi? Imam NOS quad National Union 45ca iz WW2 ere ako te zanima da cujes (ako ti ih amp vari)...ostalo imam uglavnom parove…

Puno pozdrava.,

G

P.S. Ne znam jesi li imao prilike da cujes kod sebe neki Lampi DAC ali sam prilicno siguran da bi pao na "pozadinu" kada bi cuo... 

Link to comment
Share on other sites

@golum

Mnogo hvala za info's! Rekoh vec, blago vama :-) Delujete mi kao lepa i slozna ekipa, bravo! 

Sto se tice mog ampa, mogao sam da biram bilo koju lampu ali sam nekako imao feeling da je 2a3 pravi put. Naravno, unapred podrazumevajuci da cu da zivim sa nekim sifonjerom tipa Tannoy, Altek ili tako nesto (RCA LC1 :D)

Mislim da se uopste nisam zeznuo iz nekoliko razloga. Jedan od njih je i taj sto sam imao dva para 2a3 (NOS, 50te, do skora su bile prilicno jeftine). Drugo, PP 2a3 ampova ima daleko manje (ekskluzivniji su). Trece, Tibor Sindric mi je preporucio 2a3 a ne 300B pricajuci mi o sonicnoj superiornosti prve,...45 je otpala u startu zbog male snage cak i u PP konfiguraciji. Sad kad gledam EML sajt, mogao bih da prepravim amp na AD1, sto bi bila tek ezoterija...Cenovno su tu negde...

Citajuci WB forum vidim da su KR lampe nepouzdane. Ne zelim da prolazim tu torturu i strah da mi 1200 eura u lampama crkne svaki cas. EML daje 5 godina garancije i njihova 2a3S je vece disipacije od originalne RCA (iako su istih el karakteristika --> ocekujem prilicno dug vek eksploatacije sto je za moj dzep veoma bitan parametar). Tako da mi je 2a3S no brainer...Kad smo vec kod KR-a, najavljen je izlazak njihove verzije 6N30P lampe. Ti ih rabis u AR uredjajima ako se ne varam. Imas mozda vise informacija o tome? Ja sam se obezbedio sa 6N6P ali raspolozen sam da se igram. 

Sro se tice testa ispravljacica, sretan sam sto imam TV damper diode u napajanju koje em sto su po tvorcu mog ampa najbolje, em su skoro dzabe. Toliko o ekskluzivi Amityja :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

@SuperFi

Citajuci tvoje postove uvek se nekako odusevim racionalnom i detaljnom prilazu svemu :-) - samo napred!

Da, ekipa koja se okupila je realno planetarna i non stop smo u dosluhu/razmeni ideja, isprobavanju svega i svacega, uredjaji, lampe, kablovi, etc. - a uz to su likovi fantasticni u svakom smislu - pa zabave nikada kraja. Ima nas par u relativnoj blizini pa se organizujemo kada god mozemo za neke ludarije kao sto je bio pomenuti shootout lampi :-) - a nakon toga i nabavci pobednickih lampi :D.

Za 2a3 mi je jos Gidjga pricao da mu je apsolutno omiljena trioda tako da mi je sve jasno i po pitanju tvog izbora. AD1 je bas Fikus uzeo da testira prosle nedelje kod njega u DACovima pa me bas zanima kakav ce mu utisak biti, jer je jedan od likova sa WBF foruma isprobao i kune se u tu kombinaciju.

Za KR lampe ne bih mogao reci da su nepouzdane - ima trenutno reklamacija za RK 300b iz prve serije koje su radjene iskljucivo za Fikusa ali koliko znam sve se zamene bez problema i druga serija nema problema. PX25 je stigla od pomenutog drugara iz NYC posto je imao dva nova para PX25, a koristi u DACu 2a3 pa je iz altruistickih pobuda bio spreman da ih se odrekne. Pogledah onu novu 300b - 2.5 i to mi deluje za tebe bas zanimljivo - blend 300b i 2a3 (niiiiiceeee).

Moji ARCovi rabe 6n30P lampe ali nisam znao da KR planira da ih radi - svakako sjajna vest i videcu da se raspitam. Video sam da su poceli da rade KT150 ali je nekih nenormalnih dimenzija pa nema teorije da mi udje u amp :huh:.

 

Link to comment
Share on other sites

Golum, hvala na linku sa fotografijama i ostalim informacijama.

Jedno pitanje u vezi lampi u dacovima. Da li su tu elektronske cevi u funkciji pojacavanja signala ili kao bufferi sa jediničnim pojacanjem?

(Secam se vremena kada je bilo moguce naci originalne 2A3 FIVRE Monoplate za ispod 100dem kom. Pa cak i, ali malo redje, RCA monoplate verziju iz 1943 koja je napravljena u par hiljada komada (ako ne i manje). :) Sada ih je nemoguce naci...

Ali ljudi prijavljuju da i recentne replike "na stereoidima" odlicno rade i zvuce.)

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam zbog toga sto nema skoro nikakvih relevantnih informacija na sajtu. Ni koji dac chipovi su upotrebljeni ni koja je zamisao sa cevima.

Ako se cevi koriste u funkciji pojacanja onda to pojacanje nije veliko. Krece se od oko 6X za recimo 2A3 do 8X 300B itd. PX25 i AD1 su tu negde trebalo bi pogledati u podacima...

Unutra su sigurno neki vec postojeci dac chipovi. Posto bi diskretna DAC skalamerija bila uocljivija a i sigurno bi bio pšodatak koji bi se rado objavio... Ti dac chipovi u poslednje vreme imaju Voltage izlaze, koji su vec jako visoki reda 2-3V p/p signal. Pa ako je tu koriscena cev kao pojacavac onda su izlazi jos viseg naponskog swinga. Tako da se ako je to slucaj najverovatnije koristi neki step down transformator da ipak koliko toliko primeri nivo signala koji se isporucuje dalje na preamp ili u amp. Maybe...

Ima medjutim dacova koji su savremenije proizvodnje a imaju strujni izlaz. Oni zahtevaju manje vrednosti offseta pa se koriste IV konverteri koji daju mali naponski izlaz. U tom slucaju ta pojacanja cevi su nedovoljna. I cak u kaskadi se ne dobija dovoljan nivo. Ako je ovo slucaj onda se koriste step up interstage trafoi...

Malo mi je cudno da sada kada postoje komercijalni modeli skoro da nema informacija, a ranije kada je bilo diy, informacija je bilo na pretek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...