Jump to content


Laptop/toslink


wwweljko

Recommended Posts

Ja sam negdje proÄitao ovdje na forumu da je neko od forumaÅ¡a baÅ¡ komentarisao ovo o Äemu ti pitaÅ¡ i da postoji mogućnost da se izlaz za sluÅ¡alice u podeÅ¡avanju promjeni u digitalni izlaz , navodno kod većine novijih lap top raÄunara je to izvodljivo ali nemogu da tvrdim jer nisam provao. I mene je zanimala ta varijanta al nikako da odem kod druga u servis da se malo bolje raspitam. Å to kaže Ljuba uputstvo u Å¡ake i... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam negdje proÄitao ovdje na forumu da je neko od forumaÅ¡a baÅ¡ komentarisao ovo o Äemu ti pitaÅ¡ i da postoji mogućnost da se izlaz za sluÅ¡alice u podeÅ¡avanju promjeni u digitalni izlaz , navodno kod većine novijih lap top raÄunara je to izvodljivo ali nemogu da tvrdim jer nisam provao. I mene je zanimala ta varijanta al nikako da odem kod druga u servis da se malo bolje raspitam. Å to kaže Ljuba uputstvo u Å¡ake i... :)

Ne može sa se „promijeni“, il' jeste il' nije. Na stranu što su dva izlaza (naizgled) spakovana u jedan.

Link to comment
Share on other sites

Ne može, zaboravi.

 

SkoncetriÅ¡i se na USB DAC, ako misliÅ¡ da iskoristiÅ¡ laptop kao izvor. Imao sam sliÄne namere sa laptopom, samo Å¡to sam ja već unapred isplanirao da idem na USB. Nisam se pokajao, da ti odmah kažem :D . Ima tu nekoliko bagova koji se javljaju ali može da se sredi, nije frka. Uglavnom, nameravam da "radni" laptop rasteretim posla muziÄkog izvora i da nabavim neki mali netbook, ogolim sistem na njemu maksimalno, napravim ga samo za muziku, nakaÄim na eksterni hard i drajv MiÅ¡ko.

Link to comment
Share on other sites

Ma joÅ¡ bolja ideja je da uzmeÅ¡ Sansa Clip+ ili Fuzz i nekoliko 32 G kartica napakujeÅ¡ muziku i sluÅ¡aÅ¡ kako hoćeÅ¡ ili na sluÅ¡ke ili direktno na pojaÄalo, ne treba ti komjuter ni eksterni hard, sve je veliÄine 3x5 cmm - i stvarno radi.

Link to comment
Share on other sites

Ne može sa se „promijeni“, il' jeste il' nije. Na stranu što su dva izlaza (naizgled) spakovana u jedan.

PokuÅ¡at ću da nadjem taj post uvjeren sam da sam to proÄitao , forumaÅ¡ je baÅ¡ naveo model svog raÄunara( lap top) gdje je to odradio... i to je bio stariji model koliko se sjećam...

Link to comment
Share on other sites

PokuÅ¡at ću da nadjem taj post uvjeren sam da sam to proÄitao , forumaÅ¡ je baÅ¡ naveo model svog raÄunara( lap top) gdje je to odradio... i to je bio stariji model koliko se sjećam...

Govorite li o HW ili SW? Ja sam govorio o HW. M'slim, može i HW da se zameni al'...

Link to comment
Share on other sites

Govorite li o HW ili SW? Ja sam govorio o HW. M'slim, može i HW da se zameni al'...

ÄŒim nadjem postavit ću... stvarno se sad nemogu sjetit u kojoj je to temi uopÅ¡te bilo .. eto taj detalj o promjeni sam dobro upamtio jer sam razmiÅ¡ljao da neÅ¡to sliÄno iskombinujem i povežem sa mojim mini diskom.. ( ajd ga nadji sad junaÄe :) )

Link to comment
Share on other sites

Na Onkiju je prosto -ima HDMI ulaz. Spojis HDMI izlaz laptopa na Onkyo i gotovo. A ja mislim da može neÅ¡to da se napravi i na Yamahi koja nema HDMI ulaz... Preko HDMI izlaza na laptopu da se koristi digitalni audio izlaz. Yamaha ima digitalni audio ulaz. Na podeÅ¡avanjima zvuÄne karte i foobara se izabere SPDIF i trebalo bi da radi. Da li je neko od forumaÅ¡a probao ovako neÅ¡to u kućnoj radinosti? Na netu ima i gotovih proizvoda HDMI audio splitter ali cena im je kao i cena externog USB DACa pa to onda nema smisla...

Link to comment
Share on other sites

Da li mislis Sansa Clip+ direkno na amp bez DACa ili da se kasnije ide i na DAC.

Da direktno sa izlaza za slušalice jer i nema druge mogućnosti da se izvede signal. Kažu da mu je ugrađeni DAC veoma dobar i da ima sasvim mali jitter pa zato lepo svira.

 

 

P.S. Mislio sam i na ovo

http://www.sandisk.com/products/music-video-players/fuze-plus/

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam vec da je Sensa dobar izvor ,ali mi je problem cena .Recimo da sensa kosta 50-60e a dobar netbook(polovan) moze da se nadje za 100e sa HD od 160-320 GB.

 

Plus kod NBook mi je i veci "displey" mogucnos bezzicnog misa i.t.d.

 

P.S. Cenim tvoj predlog ,OK je .Hvala u svakom slucaju. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...