Jump to content


Blackmores night- magija muzike ili muzika magije...


Ultravox

Recommended Posts

22 sati ranije, perodeformero said:

Danas sve može, govorim o periodu kada to očigledno nije moglo.Posebno se nije moglo, sve sedeći u Kragujevcu, Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Novom Sadu.

Hm , 81 ve sam ljetovao u kampu s "anglosaksoncima" , doslovno su mi  "oteli " sve snimke ( onda na kazetama) našeg novog vala (mislim na celu bivšu Yugu) , nisu mogli vjerovat da se to ovde svira . !

 

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, perodeformero said:

I ja sam letovao diljem Yuge i puštao strancima domaću muziku.U čemu je poenta?

Pisao sam o USPEŠNIM izlascima domaćih grupa i autora na inostrano tržiše a ne o pojedinačnim oduševljenjima nekih stranih turista, nekom domaćom grupom.

Poanta je da "prezasičeni" anglosaksonci prepoznaju glazbu .Što se tiče uspješnosti ? to je relativan pojam ? - u očima je promatrača ( što on smatra međunarodnim uspjehom) . Bregović , Pogorelić , Libah, Šutej , Stefanofski i nemrem se setit :rolleyes: njegov kompič , B. Petrović ...   ima cijela plejada , sam kak se veli niko nije prorok u svom selu ? . Ima na "ovim prostorima" divnih prepoznatih glazbenika sam mi volemo po "našim" pljuckat jer su kao naši B)

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, zeljko1974 said:

Slicno kao i velika podela na one koji vole Beatlese, i drugi tabor Rollingstonse....

Ajte ljudi, smirite tenzije please, hajte da ne licimo na ove odvratne politicare.... Ipak je muzika jedna plemenita umetnost, da zadrzimo osnovne elemente civilizovanog drustva. 

Super je to što nas izjednačavaš, a kad baš pominješ politiku, svodiš nas na "svi su isti".

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Zexx said:

Površan si, bezobrazan, imaš nakaradno razumevanje napisanog i ljudima spočitavaš stvari koje uopšte nisu rekli, nejasno je samo da li je uzrok to što si prirodno tupav i neznalica, ili si prosto zli trol koji samo traži povod za kavgu. Da si se iole potrudio, očas posla bi pronašao da Rolingstounov "žiri" na osnovu čijih glasova je formirana lista najboljih gitarista, čine u najvećoj meri upravo ti isti gitaristi, uključujući i samog Ričija Blekmora koga tako zdušno braniš, a koga zapravo niko i nije napadao, a kamoli poredio sa bilo kim s te liste. I slažem se, svako ima pravo na sopstveno mišljenje i niko ne može da ti zabrani da budeš glup, niti da to zdušno reklamiraš i braniš na svakoj temi na kojoj se pojaviš...

Tvoje, i bilo cije drugo forumsko, misljenje o meni me apsolutno ne zanima. 

Virtuelni likovi koje nikad necu sresti u zivotu, mosh misliti koliko ste mi bitni. Likovi koji nemaju osnovno kucno vaspitanje, agresivni forumski Kim Dzong Unovi koji bi da budu moderacija umesto moderacije, patetika ziva. 

To sto sam 7 godina na forumu a nijednom cak ni privremeni ban nisam popio govori da li sam trol ili nisam. 

Sto se tice tog glasanja za Rolingstone izgleda da tebi fali malo IQ-a pa da shvatis da su i gitaristi ljudi, pristrasni kao bilo ko drugi a apsolutni majoritet tog panela (u kom nisu bili samo gitaristi) cine Ameri koji i Inace paté od tog kompleksa zvanog USA =World. 

I nemoj vise da me gnjavis, kad opet osetis potrebu da lupetas obrati se zeni ili kucnom ljubimcu. 

 

5 sati ranije, zflazar said:

Imaš pesmu Mihajla Obrenovića (koji se samo knez) Što se bore misli moje. 

...

Al' nama je tuđe uvek slađe, zar ne?

Nisam ni rekao da ne postoji vec da je izuzetno, izuzetno retko. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

Poanta je da "prezasičeni" anglosaksonci prepoznaju glazbu .Što se tiče uspješnosti ? to je relativan pojam ? - u očima je promatrača ( što on smatra međunarodnim uspjehom) . Bregović , Pogorelić , Libah, Šutej , Stefanofski i nemrem se setit :rolleyes: njegov kompič , B. Petrović ...   ima cijela plejada , sam kak se veli niko nije prorok u svom selu ? . Ima na "ovim prostorima" divnih prepoznatih glazbenika sam mi volemo po "našim" pljuckat jer su kao naši B)

Glas razuma na ovom forumu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, perodeformero said:

Super je to što nas izjednačavaš, a kad baš pominješ politiku, svodiš nas na "svi su isti".

Naravno da to nisam mislio i nije mi bila zelja i ideja da nekog sa nekim izjednacavam.

Demos kratos. 

Evo ja iskreno ne kuzim potrebu ljudi da na ovakvim virtuelnim mestima pokusavaju nekoga da opamete.... Perodeformero, koja je svrha toga osim lupanja u prazne lonce. Cemu trositi tastaturu i svoje vreme. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tako je, idite i ne kvarite teme. Ja cu pisati i dalje i mozda to prokomentarise neko ko je ovde opusten lik, black café, Zeljko, Ketklou... Niste vi sve i svja na ovom forumu. A ako i ne prokomentarisu nikom nista, tema ce se ugasiti jer necu pricati sam sa sobom. 

I zivot idé dalje. 

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm, neko je na ovoj temi zbog opustenog caskanja o istoj a ne da leci svoje frustracije i hrani svoju sujetu. Moram sad da se naviknem.:D

Slazem se i valjda je zbog tog svraba i reaktivirao Rainbow. Po mom misljenju je stvar dvostruko diskutabilna jer to vise nije to sa Rainbow, clanovi se smenjuju kao na pokretnoj traci a istovremeno je zanemario Blackmores Night, jos malo pa 5 godina od njihovog zadnjeg albuma. 

Ne znam dal se slazes sa mnom. 

 

Link to comment
Share on other sites

Licno mislim da matorom nije trebalo ovo sa Rainbow. Mali je sjajan pevac, ali sve to naprosto nije TO. 

Ne bi mi bilo krivo da B's Night ostanu na ovome sto su do sada uradili. Ako i izdaju neki novi album, bojm se da ce tu biti malo cega novog. Mada, prijatna iznenadjenja poput  Carry On Jon i Darker Shade uvek prijaju. Usput,  ovaj omaz u ogledalu na Procol Harum (ustvari na Baha) sjajno zvuci na vinilu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...