Jump to content


Musical Fidelity A1


surferlola

Recommended Posts

drugar moj trazi servisera u Novom Sadu za dotiÄno pojaÄalo. trebao bi mu neko ko se razume i dobro poznaje ovu spravu, Äitaj: voli, radi kompletnog servisa i osveženja. (pojaÄalo je crkavalo par puta, menjani su neki delovi.. pa bi hteo da ga skocka za svoju duÅ¡u. ne radi prodaje).

eto, ako znate nekog preporuÄujte, u krajnjoj varijatni može i Bgd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zar vam nije lakse da jednostavno pokazete ovu stranicu nekom serviseru od poverenja?

http://www.mhennessy.f9.co.uk/mf_a1/introduction.htm

Covek je bas usao u materiju,a na kraju je pricao i sa paravancinijem oko pojacala,blize od toga ne moze.

Imao sam od Mark Hennessya kombinaciju A1 u dual mono konfiguraciji....ufff radio je odlicno!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

da ne pocinjem novu temu, problematika je slicna

 

u pitanju je musical fidelity a 100. odneo sam ga, na preporuku, kod majstora koji dobro poznaje ove uredjaje. on ga je popravio, kaze da je pregorela neka dioda na napajanju. stavio je novu vece vrednosti.

 

kada sam ga prikljucio pojavila su se 2 problema:

.potenciometar mora da se pojaca duplo vise (u odnosu na ranija slusanja) da bi se dobila zeljena glasnoca

.nema vise one ubojitosti u zvuku i kao da manjka u detaljima, ali za ovo poslednje nisam 100% siguran

 

sta bi to moglo da bude? 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sigurno nije razlog. Ako je pravilno naneta, pasta pomaže prenos toplote sa tranzistora na hladnjak. Prema tome, trebalo bi da se spoljašnjost greje isto.

na ploci, ispod paste se bas dobro greje. a slabije se greje gde ispod nema paste. a koliko se secam, ranije je citava ploca bila topla.

Link to comment
Share on other sites

Ма нешто не ваља, ноÑи на дораду код кога је и био појачавач. Ðемој Ñам покушавати.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...