Jump to content


DVD-Audio izlazi


pigy

Recommended Posts

Moze li neko da mi objasni ,oko audio izlaza,govorim o klasicnom 5.1 sistemu,ne zanima me konekcija ono woofer vezati na ulaz pojacala za woofer,govorim o tome posto imam nameru da napravim pojacivac 5.1 ili t.e. 4-stereo i 2 mono pojacivaca,znam za woofer da se snadjem,ali moze li neko da mi obljasni koje frekvenciije signala idu po svakom izlazu,odnosno koje frekvencije je levi i desni prednji zvucnici,a koje zadnji,koju ima frekvenciju prednji zvucnik i koju woofer-orijentaciono,buduci ima li svrhe staviti trosistemske kutije za levi i desni kanal,za prednje i zadnje zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Skontao sam otprilike sta pitas. Odgovor je: racunaj da ti trebaju SVE frekvencije po svim kanalima, osim za woofer. Drugim recima, samo za subwoofer ide nekakvo filtriranje/odsecanje frekvencija, za sve ostale kanale ide pun opseg frekvencija.

Ako si gledao prodaju stereo zvucnika, sigurno si video da se skoro svi oni uparuju/predvidjaju i za 5.1 zvuk. Jedini kriterijum za zadnje odnosno prednje zvucnike je SNAGA istih: uobicajeno je da su prednji jaci od zadnjih.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

i samo jos jedan mali detalj: obicno je rez za Sub 80 Hz. Moze medjutim da bude i neka druga frekvenca. Najbolje bi bilo kada bi uspeo da napravis da se ta frekvenca moze podesavati - recimo pocevsi od 150 Hz pa sve do 40 Hz (neke tipicne vrednosti).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Boki,

Zavisi. Moze da bude 120Hz, moze manje, moze vise. Zavisi od glavnih zvucnika.

Evo zasto. Da bi se sub i glavni zvucnici lepo uklopili i zajednicki dali dobru reprodukciju basa neophodno je da se bas iz subwoofera i glavne kutije preklapaju za oko pola oktave.

Znaci, ako glavna kutija ide do 60 Hz , filter se na sub-u namesta na 90Hz .Ako glavna kutija ide do 40Hz, sub se namesta na 60Hz itd.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...