Jump to content


Prezentacija Devialet i Sonus Faber Olympica


Aleksandar75

Recommended Posts

Da, pomislio...

Quad

The QSP Amplifier (ali i model 405 i jos neki) incorporates QUAD's patented current dumping technology… it is essentially a combination of two amplifiers to give the best of both in each channel. The current dumping circuit… consists of a very high quality class A low-power amp which provides the details of the signal, while a high-power current dumping section provides the grip to keep the speakers under control. These two amplifier circuits are combined with a precision network to perfectly impose the finesse of the class A output onto the power of the current dumper… The reproduced quality is solely dependent on the small amplifier which, because of its low power, can be made very good indeed.

Devialet

The exclusive ADH® technology combines the extreme fidelity of a class A amp with the power of a class D amp, providing the best performances ever achieved to date.

Ergo, Vi zakljuÄujete da je znaÄajna sliÄnost izmeÄ‘u ta dva...?

U kom smislu, topology, idea, ...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 Po toj logici tako radi i vecina integralaca, jer pocinje sa pretpojacalom u A klasi. :)

 

 Taj Devialet, koliko ja kapiram, gura izlaz iz DAC-a direktno u pojacalo, tako je bar onaj lik objasnio. Samim tim, mora da ima prvo neki, ajde, driver stage - koji radi u A klasi, a onda izlazno pojacalo u D klasi. Princip rada je, zapravo, sasvim normalan - inventivan deo je sto je sve tako blizu cime je preskoceno nekoliko dodatnih stepena koji nisu neophodni.

Link to comment
Share on other sites

Ergo, Vi zakljuÄujete da je znaÄajna sliÄnost izmeÄ‘u ta dva...?

U kom smislu, topology, idea, ...?

 

Ne. Zapravo o Devialetovom pojacavackom delu ne znam ista vise od onoga sto sam citirao. Ni predstavnik firme nije ulazio u tehnicke detalje kada sam ja ga slusao, a na njihovom sajtu ih jos nisam potrazio. Zato i napisah da je slicnost formalna, a 'razlog­' subjektivan. Za poreklo ideje treba pitati Devialet.

Link to comment
Share on other sites

... od prijatelja koji su me pozvali na prezentaciju naknadno sam saznao da su tom prilikom korisceni zvucnicki kablovi cene 1 €/m.

 

Ako nije tajna, koji kablovi? Valjda ne neki preseka 2x0.75mm2 ili slicno? Nisam ni znao da ima tako nesto (osim na buvljaku :))

 

Pozz 

Link to comment
Share on other sites

Ako nije tajna, koji kablovi? Valjda ne neki preseka 2x0.75mm2 ili slicno? Nisam ni znao da ima tako nesto (osim na buvljaku :))

 

Pozz 

 

Sto se mene tice, nije tajna, ali ja ne znam o kojim se tacno kablovima radi. Po zavrsetku prezentacije neko drugi je pitao predstavnika firme za njihovu cenu. Neka budu i 3 evra po metru - ne menja stvar. Na kvalitet zvuka cena svakako ne utice, ali moze na percepciju. Bitno je to da li se, u zavisnosti i od uredjaja, i jednostavan (sto moze da znaci i jeftin) kabl moze pokazati dobro. Ja takvo iskustvo imam s nekim drugim jednostavnim i jeftinim kablovima, i to sa po nekoliko modela dobrih pojacala i zvucnika. Ima slucajeva da se takvi jednostavni i jeftini kablovi jednostavno, ali skupo 'prepakuju' - i da su njihovi vlasnici mnogo zadovoljniji nego kada imaju neke proste zice.

 

Na prezentaciji koriscen zvucnjacki kabl Chord Odyssey 2  - /27e /m/.Pozdrav ,Kiki

 

OK. Hvala. Izvinjenje zbog dezinformacije.

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što nisam modao da dođem na prezentaciju Devialeta, verujem da je zvuk bio izuzetan kakav ga je opisala većina na ovoj temi.
 
Igrom sluÄaja, imao sam prilike da pre 6 meseci u svom prethodnom sistemu (sa zvuÄnicima B&W 802 Nautilus) probam Devialet D-Premier, tj. ne ovaj konkretni 170 već njihov najbolji model sa kompletno hromiranim kućiÅ¡tem i najvećom deklarisanom snagom i mogućnošću bridžovanja tj. rada u mono režimu (trenutno top model 240).
 
Zaista se radi o izuzetnoj "spravi", kažem spravi jer ga teÅ¡ko možemo nazvati pojaÄalom, viÅ¡e mu priliÄi ime PowerDac.
Tokom wifi prenosa sa MacBook Pro zvuk je bio izvanredan, a za "žiÄnu" vezu ne mogu niÅ¡ta da kažem jer nisam stigao da je isprobam.
 
NajviÅ¡e mi se dopao dinamiÄan, fluidan i prirodan zvuk Devialeta, ali ni snage nije nedostajalo iako sam imao osećaj da je na raspolaganju snaga manja od deklarisane.
Prostor, scena, odliÄan bas, protoÄnost zvuka, prirodnost - sve je bilo tu. Možda malo viÅ¡e preferira finije žanrove i pomalo mu nedostaje energije u bas podruÄju (za moj ukus).
Mislim da se ne može reći da je potpuni žanrovski all-rounder, neka me neko ispravi ako greÅ¡im. 
 
Vidim da je @Estaticar prokomentarisao da je zvuku nedostajalo prirodnosti. S obzirom da sam Devialet slušao nekoliko dana što je mislim dovoljno za opšti utisak, siguran sam da je na navedenoj prezentaciji za "neprirodnost" bila odgovorna neka druga karika u lancu.
 
Iako sam na kraju izabrao pojaÄalo klasiÄne, u ovom sluÄaju dijametralno drugaÄije koncepcije (Plinius pre/power), bio sam vrlo zagrejan za Devialet. Ali me je odbijala je visoka cena i potenciranje wi-fi veze i korišćenje kompjutera kao glavnog izvora Å¡to meni makar trenutno nije blisko. I dalje najviÅ¡e sluÅ¡am muziku preko CD plejera.
 
TakoÄ‘e, kvalitet plejera i DAC-a u mom CD/DAC plejeru je, mislim, u najmanju ruku u klasi ovoga u Devialetu. Plus ulazak u "one-box" reÅ¡enje je problematiÄno u sluÄaju neke buduće zamene radi traženja drugaÄijeg zvuka, gubitka vrednosti prilikom prodaje itd… I na kraju Å¡to je možda i bilo presudno - nije bilo uslova da ga Äujem kako radi sa novim zvuÄnicima Avalon, jer nisam želeo da rizikujem. DoduÅ¡e, nije bio u pitanju One-HiFi koji u tom momentu nije imao Devialet u ponudi.
 
Za ljude koji traže minimalizam i slušaju muziku sa hd-a, sigurno da je Devialet revolucionarno rešenje, makar do pre par godina kada se pojavio na tržištu.

Organizatoru respect za organizaciju i napor da se ovako neÅ¡to organizuje  :thumbsup2 .
Verujem da će godine koje dolaze pokazati da se ovakve akcije isplate, pa Äak i na malom tržiÅ¡tu kakvo je Srbija.
Link to comment
Share on other sites

 Po toj logici tako radi i vecina integralaca, jer pocinje sa pretpojacalom u A klasi. :)

 

 Taj Devialet, koliko ja kapiram, gura izlaz iz DAC-a direktno u pojacalo, tako je bar onaj lik objasnio. Samim tim, mora da ima prvo neki, ajde, driver stage - koji radi u A klasi, a onda izlazno pojacalo u D klasi. Princip rada je, zapravo, sasvim normalan - inventivan deo je sto je sve tako blizu cime je preskoceno nekoliko dodatnih stepena koji nisu neophodni.

Upravo tako, novelty je u sasvim drugim detaljima...

Link to comment
Share on other sites

Na prezentaciji koriscen zvucnjacki kabl Chord Odyssey 2  - /27e /m/.Pozdrav ,Kiki

 

I mali dodatak... Cena od jednog evra se moze uzeti i kao stilska figura gospodina iz Francuske, ali je, posle prezentacije, i neko iz firme One Hi Fi u jednom privatnom razgovoru rekao da kablovi kostaju evro po metru... (Sto ne znaci da ovakve stvari treba nekriticki prenositi - ili da se ne radi o 'kineskoj' poslovnoj tajni.)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

samo se ti nadaj i popricaj malo sa kolegama iz biznisa spolja. velika je panika, devialet ima odlicnu prodaju koja samo raste. mnogim ljudima dokurci smaranje sa kablovima, konektorima, USB i slicnim sranjima i penzionisu se sa one-stop resenjem. pored toga, kod devialeta se samo menja nacin igrarije, konfigurabilnost sistema je takva da ko hoce da se zajebava ima sa cime do kraja zivota. ovo sto se prodaje za oko 7000e nema sanse da se dobije sa razdvojenim komponentama da tako svira. vidim da ima pokusaja da se sve to dezavuise pricom ma to vam je kao malo bolja mini linija ali je to toliko glupo da nije vredno komentara.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja potrebu da se nadam jer dobro poznajem psihologiju hifi konzumenata. Sa druge strane, Devialet je odlicno osmisljen koncept i u praksi se dobro pokazao. Za spravu tog tipa jos kako ima mesta na trzistu. Ja nisdm na stanovistu da je to tek malo bolja mini linija.

Ti si vidim vec presao na Devialet.

Link to comment
Share on other sites

Nisam niti cu bar jos 10-tak godina... Ali da je dobro i da je pomerilo granice, jeste. Za to treba imati postovanja u industriji koja se uglavnom bavi presipanjem supljeg u prazno i kvalitetnim marketingom magle. Verujem da ce povuci jos proizvodjaca na slicnu stranu, pod uslovom da vec nisu stavili nogu u vrata tog trzista.

 

Sto se psihologije konzumenata tice, pre ce biti da Srbija nije neko trziste za to. Sirotinja ce ovde tesko da skapira da ako ako rastavis Devialet na komponente takvog kalibra, to ce ispasti mnogo skuplje, ali nema veze. Nek se placa na mostu ako ne na cupriji.

Link to comment
Share on other sites

Upravo zemlje poput srbije su meka za skup hifi.Mali broj ekstremno bogatih koji ne zna Å¡ta će s parama do kojih je lako doÅ¡la i razmiÅ¡lja po sistemu "kako doÅ¡lo,tako otiÅ¡lo" ,"jednom se živi" ,mentalitet koji voli pokazivanje,dal' je auto ili skupa sprava svejedno...BaÅ¡ sasvim sluÄajno nas obilaze vlasnici Griphona,Audio Note,Nordosta...Izbor skupe hife je neverovatan za ovakvu državicu.Od jednog sam high end proizvoÄ‘aÄa Äuo da najbolje u EU prodaja ide u Portugalu i GrÄkoj i naravno na istoku...E sad Å¡to oni Å¡to kod nas Å¡temaju zidove i postavljaju najskuplje Nordoste za strujnu instalaciju za hifi ne slikaju to i ne uÄestvuju u radu foruma ne znaÄi da ih nema.

Link to comment
Share on other sites

Hm,kad razmislim Devialet možda bude malo jeftin za neke,al dobar im je za ofis.Btw.meni je baÅ¡ gotivan i jeste za paniku,sliÄno sam već video kad su uporedili jednu linn kutijicu sa aktivnim zvucnicima i sistem od 10-15 naim kutija u istu svrhu sa porukom da je napolju 21.vek.

Editovao sam malo poruku da neko ne pomisli da mi se nesvidja Devialet.

Link to comment
Share on other sites

Kako ne zanima? Cane Subotić onomad kupio četiri Nautilusa Ä‘uture, i to preko sekretarice, valjda za svaki ćoÅ¡ak po jedan, Å¡ta li. E sad, ako su lagali mene, i ja lažem vas.  :nerd

 

Možda Srbija nije baš Meka za skup haj-faj (mada, da se ne lažemo, Meku zanima haj-faj koliko i lanjski pesak), ali postoji solidan broj lovatora koje je neko ubedio da je sega-mega skup HF neizostavan deo show-room iskustva kada im neko bane na gajbu, pa se samim tim i trude da uklope dotične komponente sa ostatkom stolarije sa Bliskog istoka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Видео Ñам... имају цео 7.1 ÑиÑтем од B&W Diamond Ñерије Ñа Classe  компонентама. РаÑпоред је катаÑтрофа, предњи и они Ñа Ñтране у ћошковима, иза троÑеда, иÑпод Ñтепеништа, центар превиÑоко изнад тв а задњи негде позади иза Ñтола и Ñтолица. Доказ да новац и знање, ÑƒÐºÑƒÑ Ð½Ðµ иду увек заједно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...