Jump to content


Prezentacija Devialet i Sonus Faber Olympica


Aleksandar75

Recommended Posts

Sinoc je u hotelu Falkensteiner odrzana prezentacija pojacala Devialet i zvucnika Sonus Faber Olympica.

Sve pohvale ekipi iz One Hi Fi za organizaciju i gostoprimstvo.

Medju brojnim posetiocima, bilo je vise uglednih clanova ovog foruma, pa je ovo poziv da podele svoje utiske sa sirim auditorijumom.

 

Naslov editovao Infidel

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bio, naravno.

Iznenadjujuce dora dinamika i ocekivana rezolucija.  Saren izbor muzike... 

Meni je nedostajalo malo drive-a a kako i ne bi kad su mi usi naviknute na Krell i Exposure. :)

Sustinski sasvim dobro za moje poimanje hifi.

 

Organizacija izuzetna. U holu posluzenje: pice, kafa i pecivo - francusko kako i prilici prezentaciji francuskog pojacala uz nezaobilazni mus od cokolade i zele od malina sa kremom od vanile. 

 

Na izlazu je svaki posetilac dobio i mal polon. Ja izlazio 3x!  :banana

 

Gosti iz Francuske nasmejani, ljubazni spremni da odgovore na (skoro  :cool: ) sve zelje gostiju.

 

Lepo provedeno subotnje popodne.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

 

 

Na izlazu je svaki posetilac dobio i mal polon. Ja izlazio 3x!  :banana

 

Mene "promaÅ¡ili" s poklonom-malim.ZnaÄi kod tebe je.

 

OdlÄna prezentacija.Sve pohvale gospodi iz One Hi Fi -a i gospodinu iz Francuske.Kao i većina audiofila ne spadam u  ljubitelje "all in one" ureÄ‘aja ali sa sistemom koji nam je juÄe bio prezentiran  rado bih otiÅ¡ao u audiofilsku penziju.Nisam baÅ¡ mogao da ocenim ko je bio veća zvezda veÄeri , Devialet ili Sonusi ? Kao sistem - odliÄni.Bilo je par momenata koji baÅ¡ i nisu bili po mojoj meri ali bih ih  pre pripisao loÅ¡ijoj produkciji ili kvalitetu audio zapisa nego greÅ¡ci sistema.Uz fantastiÄan zvuk ide i sjajna funkcionalnost ureÄ‘aja ,a odsustvo "zmijarnika"  od kablova samo je joÅ¡ jedan plus(sorry Zorane Zu.).TakoÄ‘e , proizvoÄ‘aÄ obećava dva puta godiÅ¡nje  update softwera kojima bi se ureÄ‘aj dodatno unapreÄ‘ivao i usavrÅ¡avao.Na zvuk ne bih troÅ¡io previÅ¡e reÄi , dovoljno je ako kažem : jedan od najboljih sistema koje sam imao prilike da Äujem.Ono Å¡to bi me zanimalo u budućnosti je kako npr.Devialet 110 radi sa nekim jeftinijim zvuÄnicima od SF Olympyka 3 , neÅ¡to npr. u rangu cene od 3.000-5.000 eur. Nadam se da ćemo uskoro i to otkriti.

I na kraju , žao mi je što Disney on Ice nije potrajao još dva - tri sata jer sam oko 17.30 morao da odem sa prezentacije po klince . Da sam znao o kakvom zvuku se radi , kupio bih im karte i za drugu predstavu.

Prisutne ugledne Älanove foruma sa prezentacije pozdravljam (mada nikoga od njih ne poznajem) i  verujem da će neko od prisutnih Älanova foruma izneti svoje struÄno miÅ¡ljenje o onome Å¡to smo sinoć sluÅ¡ali.Ja  sam na kratko po izlasku iz sale, uživao u druÅ¡tvu jednog od "neuglednih"  Älanova koga ovim putem pozdravljam.

Ova prezentacija je ujedno i "lek na ranu" za odsustvo One Hi-Fi -a sa predstojećeg HiFiles show-a narednog vikenda.Za odsustvo AV Impulsa  trebaće "more" 'ladnog piva da nas "umiri" :cheers .Lep pozdrav iz BeÄeja. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nisam baÅ¡ mogao da ocenim ko je bio veća zvezda veÄeri , Devialet ili Sonusi ? Kao sistem - odliÄni.Bilo je par momenata koji baÅ¡ i nisu bili po mojoj meri ali bih ih  pre pripisao loÅ¡ijoj produkciji ili kvalitetu audio zapisa nego greÅ¡ci sistema.
 
Kada bih morao u par reci da opisem zvuk (nazalost nemoguce je izbeci uobicajene fraze) rekao bih da je na mene ostavio utisak velicine. Posebno bih pohvalio dinamiku, dubinu basa i tranzijente... I zaista u jednom trenutku sam se zapitao isto sto i ti. Mislim da ne treba zanemariti zvucnike sa kojima je Devialet svirao !
E sad, sto se tice tvoje druge citirane recenice, kao sto rekoh jednom kolegi na izlazu, sto sam duze slusao izvedba pojedinih numera me je malo zbunila...
Radi se o tome da sam kod nekih numera stekao utisak da je identicna sekvenca sa pocetka numere malo drugacije zvucala na kraju numere. Kao da je na pocetku numere sistem zvucao ''tamnije'' a na kraju ''svetlije''.  Napominjem da se ne radi o kvalitativnoj promeni vec o karakteru zvuka, znaci ni u jednom trenutku to nije zvucalo lose vec samo drugacije.
Sem eventualno wi fi veze, ne vidim sta bi uopste moglo da prouzrokuje takvu promenu, tako da najiskrenije, nije iskljuceno da se radi o potpuno subjektivnom utisku...
Link to comment
Share on other sites

Medju brojnim posetiocima, bilo je vise uglednih clanova ovog foruma...

 

Nekom greskom tamo su se zadesila i cetiri bahata gospodina starije i srednje generacije. Njihovo nezaustavljivo blebetanje ometalo je slusanje muzike, a jos vise pracenje izlaganja predstavnika firme, koji je ovaj farmerski prostakluk aristokratski ignorisao. Dvojica su sedela u sredini, a dvojica su stajala blizu vrata. Ako (znaju da) citaju, nadam se da ce se prepoznati.      

 

Sprava je, u tehnickom pogledu, veoma privlacna, a zvucno, u najmanju ruku, dobra. Uz to je relativno jeftina. Ali – ako smem da budem siguran gde je slaba tacka - ne mogu isto to da kazem za zvucnike. Uz sve obilje detalja i odlicnu dinamiku, zvuk sistema je bio ‘briljantan‘, sa nekakvim falinkama u donjem podrucju, i umereno zamoran. Medjutim, u novije doba nisam cuo jos neki audio novitet koji bi mi izgledao kao ozbiljan napredak (u dobrom pravcu).

Link to comment
Share on other sites

 

 Kao da je na pocetku numere sistem zvucao ''tamnije'' a na kraju ''svetlije''.  Napominjem da se ne radi o kvalitativnoj promeni vec o karakteru zvuka, znaci ni u jednom trenutku to nije zvucalo lose vec samo drugacije.

 

 

BaÅ¡ taj "tamniji" poÄetak u nekim numerama mi je bio pomalo "sumnjiv" ali zato oni pucnjevi piÅ¡tolja kod J.Strauss-a - kao da su nam zaista meci fijuknuli pored glava.Å arenilo muziÄkog  materijala na prezentaciji mi je Äak prijalo jer je pokazalo vrhunske domete sistema kroz razne muziÄke pravce.

 

Å to se tiÄe wi-fi-a - interesantno je da ga Devialet smatra superiornijim od ethernet i USB veze u gami svojih ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

Bio i ja. Å ta reći, impresivno, na momente brutalno dobro. Sinergija izmeÄ‘u Devialeta i Sonusa je bila izvanredna (Äak i ona cenovna).

U svakom sluÄaju pokazan je pravac u kom će se ubuduće kretati hi-fi, za mene je to nesumnjivo.

Organizatoru Äista 10-ka.

 

PS. PriliÄno sam bio neprijatno iznenaÄ‘en nekulturom brojnih prisutnih koji su bez blama sve vreme priliÄno glasno i bahato blebetali, toliko da me je bilo sramota od Francuza koji je vodio prezentaciju. Sledeći put obavezno da Kiki zavodi red i izbacuje dotiÄne.

Link to comment
Share on other sites

Bio, naravno.

Iznenadjujuce dora dinamika i ocekivana rezolucija.  Saren izbor muzike... 

Meni je nedostajalo malo drive-a a kako i ne bi kad su mi usi naviknute na Krell i Exposure. :)

Sustinski sasvim dobro za moje poimanje hifi.

 

Organizacija izuzetna. U holu posluzenje: pice, kafa i pecivo - francusko kako i prilici prezentaciji francuskog pojacala uz nezaobilazni mus od cokolade i zele od malina sa kremom od vanile. 

 

Na izlazu je svaki posetilac dobio i mal polon. Ja izlazio 3x!  :banana

 

Gosti iz Francuske nasmejani, ljubazni spremni da odgovore na (skoro  :cool: ) sve zelje gostiju.

 

Lepo provedeno subotnje popodne.  :thumbsup2

 

Ako taki mani bude i na sajmu bi ce bas super (y), za mene jedne jagode sa slagom nam-nam!!!! :banana

Link to comment
Share on other sites

Organizacija je bila stvarno odliÄna  u svakom pogledu , ljubazni,interesantni i veoma tehiÄki potkovani Francuz  je odgovarao na sva pitanja u vezi Devialeta i pokazao se kao odliÄan DJ :listen . Definitivno  je Devialet  zadao domaći zadatak proizvoÄ‘aÄima hifija i odliÄno kaže kolega Djenka "pokazan je pravac u kom će se ubuduće kretati hi-fi". Zvuk i sinergija je po mom ukusu i vrlo rado bih imao ovaj "sistemÄić" kod kuće, a prednosti all-in-one ureÄ‘aja sa ovakvim kvalitetom je ogromna u odnosu na klasiÄnu hifi postavku...prvenstveno moju hifi postavku...

U svakom sluÄaju, okruženje hi fi zaljubljenika  na ovakvim dogodiÅ¡ima je uvek dobro doÅ¡lo!!!

Link to comment
Share on other sites

Pre svega cestitam organizatoru na maestralno organizovanoj prezentaciji.

 

Zvuku bih mogao da zamerim blag nedostatak autoriteta u najnizem registru i blagu povucenost srednjetonskog spektra (ne u svim numerama) zbog cega je sistem povremeno imao pomalo laid back sound.

 

Ocena, imajuci u vidu i cenu od kako rekose oko 20000e jakih 9,5 od mogucih 20.

Link to comment
Share on other sites

Hm.... ;)

 

Gledam sliku sto je postavio vladac, pretpostavljam da je to upravo sa prezentacije? Ako DA, pitam se sta ste zapravo slusali :), uz onoliki GOLI zid iza sistema. U mom starom stanu sam se bezuspesno borio sa takvim zidovima (sirok & visok), cak ni zavesa ne pomaze sasvim. Da li je bilo nekih bass absorbera ili slicno za korekciju zvuka prostorije..?

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

 Da li je bilo nekih bass absorbera ili slicno za korekciju zvuka prostorije..?

 

Ne. Osim toga, od prijatelja koji su me pozvali na prezentaciju naknadno sam saznao da su tom prilikom korisceni zvucnicki kablovi cene 1 €/m. Ovo podize moje poverenje u firmu Devialet (ne zbog toga sto bih mislio da bi sa skupim kablovima bilo bolje) i predstavlja jos jedan momenat zbog kojeg zelim da poverujem da se ovde, najzad, ne radi o novom radi novog, nego o ozbiljnom koraku u minijaturizaciju – koji pruza pristojan zvuk, u nekim aspektima i odlican. I jedan sasvim subjektivan razlog za takvo ocekivanje: formalna slicnost sa ‘current dumping’-om Pitera Vokera - samo sto je sada A i D, umesto A i B. Bilo bi mi zanimljivo da sledecom prilikom istu spravu cujem sa drugim zvucnicima – mozda nekim harbethima. Do tada cu drzati da je za ne bas narocito ‘prirodan’ zvuk predstavljenog sistema odgovorniji SF nego Devialet.

Link to comment
Share on other sites

... Å¡ta ste ovim ovde (po)mislili...

 

Da, pomislio...

Quad

The QSP Amplifier (ali i model 405 i jos neki) incorporates QUAD's patented current dumping technology… it is essentially a combination of two amplifiers to give the best of both in each channel. The current dumping circuit… consists of a very high quality class A low-power amp which provides the details of the signal, while a high-power current dumping section provides the grip to keep the speakers under control. These two amplifier circuits are combined with a precision network to perfectly impose the finesse of the class A output onto the power of the current dumper… The reproduced quality is solely dependent on the small amplifier which, because of its low power, can be made very good indeed.

Devialet

The exclusive ADH® technology combines the extreme fidelity of a class A amp with the power of a class D amp, providing the best performances ever achieved to date.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...