Jump to content


koji mIni disc


parabolis

Recommended Posts

...............se isplati uzeti:

1. Sony mini disc deck MDS-JE330,

2. Onkyo MD 2321 Mini Disc Recorder,

3. Sony MDS-S41 .

 

 

 

 

, koristio bih ga kao externi dac, treba mi sto vise vasih saveta, namerno nisam cene stavio zbog korektnosti.....ali je  treci m disc po redu duplo jeftiniji od prva dva.....sistem je sledeci: sa kompa (int zvucna karta-Realtek neki) vucem signal do ricivera Sansui RZ 30000,  pa onda na Monitor Audio kutije MR1, ideja je da ubacim Mini Disc radi kvalitetnije konverzije signala, reciTE slobodno i da li je to pametno, da li ce se osetiti razlika u odnosu na sadasnji kvalitet zvuka....

 

 A SADA  UDRITE..........

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da koristiš foobar kao plejer i wasapi ili asio drajvere u zavisnosti od os-a.

U tom sluÄaju, i sa dobrim kablom phono to rca (recimo qed, nije skup) mala je vjerovatnoća da će bilo koji od ova tri da nadsvira realtek integruÅ¡u. Pitanje je i dali će klasa viÅ¡e tipa sony mds je-5xx to da uradi.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da koristiš foobar kao plejer i wasapi ili asio drajvere u zavisnosti od os-a.

U tom sluÄaju, i sa dobrim kablom phono to rca (recimo qed, nije skup) mala je vjerovatnoća da će bilo koji od ova tri da nadsvira realtek integruÅ¡u. Pitanje je i dali će klasa viÅ¡e tipa sony mds je-5xx to da uradi.

Ok, da koristm foobar kao plejer...

Link to comment
Share on other sites

Moraš da proveriš koji od njih može da radi kao DAC bez da se ubaci disketa u mašinu, samo sa pritisnutim REC dugmetom! Ne rade svi ovako.

proverio, Sony MDS-S41 radi sigurno kao DAC, uklj snimanje i radi . . .moram priznati da ste me malo zbunili, ja bih upgrade radiouskljucivo da unapredim zvuk, naravno ako mogu za male pare, prvo sam hteo da kupim u ....audio prodavnici udac2  dig/analogni konverter za nekih 120 jura, pa mi onda kolega sa posla savetoavao da to ne readim, da je bolje da kupim polovni mini disc, radi isti/slican posao za malo para, a sada ne znam sta da radim, jbga.....i pitanjce jos jedno, kako da spojim mini disc sa kompom, cuo sam da mini disc radi d/a konvcerziju samo preko digitalnog ulaza na sebi, onda kako ja kontam moram sa integrisane zvucne da vucem signal sa .........line out ne dolazi u obzir-sta se onda radi, vucem s/pdif-a ako ga imam na ploci.

Link to comment
Share on other sites

PovežeÅ¡ naravno optiÄkim ili koaksijalnim kablom ako imaÅ¡ takav izlaz na kartici, a trebalo bi da ima.

Moguće je i da je u jedan od izlaza implementiran mini toslink koji se aktivira tek kad bocneš optiku.

Uostalom, provjeri u meniju realtek-a Å¡ta ima od izlaza. Kada ubodeÅ¡ neki kabl (bilo koji) treba da ti otvori prozor sa izborom izlaza ( zvuÄnici ovi, oni, sluÅ¡alice itd)

Link to comment
Share on other sites

JE- 510 barem kod mene svira bolje nego interisana realtec..Å to se tiÄe ploÄe nije neka jefina .Razlika se dosta primećuje u korist Je 510 u odnosu na integrisanu direktno analogno..

Nema velikih šumova bolja je definicija srednjih baseva i nema preterane oštrine kod visokotonaca..

Link to comment
Share on other sites

JE- 510 barem kod mene svira bolje nego interisana realtec..Å to se tiÄe ploÄe nije neka jefina .Razlika se dosta primećuje u korist Je 510 u odnosu na integrisanu direktno analogno..

Nema velikih šumova bolja je definicija srednjih baseva i nema preterane oštrine kod visokotonaca..

 Otprilike sam isto hteo da napiÅ¡em, s tim Å¡to sam ja ranije koristio Sony MDS-JE530 minidisc kao Dac. Tada sam koristio Asus Xonar DX kao digitalni izlaz sa raÄunara.

 

Ako ti nije hića i ako ne kupiÅ¡ niÅ¡ta do Äetvrtka, petka, ja bih mogao da ti poÅ¡aljem taj Sony MDS-JE530 jer ga odavno viÅ¡e ne koristim, naravno, bez ikakve nadoknade, ako ti se svidi zadrži ga. Meni ne treba a Äisto da ÄujeÅ¡ o Äemu se radi, ja mislim da to uopÅ¡te nije loÅ¡e reÅ¡enje, ja sam se na tome nasluÅ¡ao muzike.  Na njemu mi je Ston Kold radio izmenu fabriÄkih op-ampova, tada sam koristio LME49720 u Soniju. Kasnije sam te LME 49720 ubacio u Lampuceru i mogu da ubacim u Sony originalne AD827 iz Lampucere, pa ti posle možeÅ¡ da menjaÅ¡ za neki drugi op-amp ako hoćeÅ¡ jer je Ston Kameni ugradio podnožja koja omogućavaju izmenu op-ampova.

Pre Äetvrtka nisam u mogućnosti da poÅ¡aljem pa ako si zainteresovan, javi. PiÅ¡em ovde zato Å¡to niÅ¡ta ne prodajem nego mi Minidisc viÅ¡e ne treba a nekome može da znaÄi, pa bih da pomognem ako mogu.

 

Å to se tiÄe dig. izlaza, moraÅ¡ proveriti da li ploÄa poseduje dig. audio izlaz, ako ne, onda moraÅ¡ naći neki spdif bracket koji bi ugradio na ploÄu. Ili da kupiÅ¡ neku audio kartu sa dig. izlazima.

Link to comment
Share on other sites

 Otprilike sam isto hteo da napiÅ¡em, s tim Å¡to sam ja ranije koristio Sony MDS-JE530 minidisc kao Dac. Tada sam koristio Asus Xonar DX kao digitalni izlaz sa raÄunara.

 

Ako ti nije hića i ako ne kupiÅ¡ niÅ¡ta do Äetvrtka, petka, ja bih mogao da ti poÅ¡aljem taj Sony MDS-JE530 jer ga odavno viÅ¡e ne koristim, naravno, bez ikakve nadoknade, ako ti se svidi zadrži ga. Meni ne treba a Äisto da ÄujeÅ¡ o Äemu se radi, ja mislim da to uopÅ¡te nije loÅ¡e reÅ¡enje, ja sam se na tome nasluÅ¡ao muzike.  Na njemu mi je Ston Kold radio izmenu fabriÄkih op-ampova, tada sam koristio LME49720 u Soniju. Kasnije sam te LME 49720 ubacio u Lampuceru i mogu da ubacim u Sony originalne AD827 iz Lampucere, pa ti posle možeÅ¡ da menjaÅ¡ za neki drugi op-amp ako hoćeÅ¡ jer je Ston Kameni ugradio podnožja koja omogućavaju izmenu op-ampova.

Pre Äetvrtka nisam u mogućnosti da poÅ¡aljem pa ako si zainteresovan, javi. PiÅ¡em ovde zato Å¡to niÅ¡ta ne prodajem nego mi Minidisc viÅ¡e ne treba a nekome može da znaÄi, pa bih da pomognem ako mogu.

 

Å to se tiÄe dig. izlaza, moraÅ¡ proveriti da li ploÄa poseduje dig. audio izlaz, ako ne, onda moraÅ¡ naći neki spdif bracket koji bi ugradio na ploÄu. Ili da kupiÅ¡ neku audio kartu sa dig. izlazima.

E ovako, ploca je Asus p5g41-m lx, a evo sta kaze  za audio kartu: (ALC662-VC1 High Definition Audio 6-Channel CODEC

Supports Jack-detect and Multi-Streaming teconologies,,,,,,,,,pa onda kaze :

1 x VGA

1 x PS/2 Keyboard

1 x PS/2 Mouse

1 x LAN(RJ45) port

4 x USB 2.0/1.1

1 x COM port

6 -Channel Audio I/O)

pise da ima  s/pdif konektor....u uputsvu ploce....

Link to comment
Share on other sites

Ja napisah koja realtek integruša: ALC888H bolje svira od 510. Nijanse su u pitanju, ali bolje.

Trotterov predlog je dobar jer je 530 bolji od 510.

I 520 je bolji od 510 mada su takoodje nijanse u pitanju.

920 qs koji trenutno prodaje jagger je neuporediv sa ovim gornjim, a tu sa cijenom već dolazi blizu polovnih novijih dac-ova, koje opet, lako nadsvira.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim u uputstvu ploÄe koju imaÅ¡ (ako si taÄno naveo model), ona nema digitalni audio izlaz, nema Äak ni s/pdif out konektor na ploÄi... U tom sluÄaju, moraćeÅ¡ da naÄ‘eÅ¡ neku zvuÄnu kartu sa dig. audio izlazom.

 

Ja ću ti svakako poslati minidisc, pa ti vidi kako da ga povežeÅ¡. Možda joÅ¡ neko ima ovu ploÄu pa neka da neku informaciju oko s/pdif out-a.

Link to comment
Share on other sites

Ja napisah koja realtek integruša: ALC888H bolje svira od 510. Nijanse su u pitanju, ali bolje.

Trotterov predlog je dobar jer je 530 bolji od 510.

I 520 je bolji od 510 mada su takoodje nijanse u pitanju.

920 qs koji trenutno prodaje jagger je neuporediv sa ovim gornjim, a tu sa cijenom već dolazi blizu polovnih novijih dac-ova, koje opet, lako nadsvira.

Ja sam moj md koristio kao dac dok sam imao creative 2 zs i stvarno je bio napredak u zvuku al pošto sam povoljno došao u posjed m- audio audiophile više ga ne koristim ( stoji za ukras ) pa ako se proda-proda nije mi žurba ;)

Link to comment
Share on other sites

http://m.alibaba.com/product/348193004/Realtek_ALC662_VC1_GR/specifications.html

Brat gugleta kaže da alc662 podržava spdif out, a da li ima izlaz na ploÄi?

Lako provjeriš: kao što rekoh, bocni neki 3,5 mm kablić ( slušalice recimo) i izbaciće ti meni u kom bi trebalo da ima spdif out. Moguće da je implementiran minni. toslink na crni ili zeleni izlaz. (što ponavljaš, što ponavljaš)

Link to comment
Share on other sites

http://m.alibaba.com/product/348193004/Realtek_ALC662_VC1_GR/specifications.html

Brat gugleta kaže da alc662 podržava spdif out, a da li ima izlaz na ploÄi?

Lako provjeriš: kao što rekoh, bocni neki 3,5 mm kablić ( slušalice recimo) i izbaciće ti meni u kom bi trebalo da ima spdif out. Moguće da je implementiran minni. toslink na crni ili zeleni izlaz. (što ponavljaš, što ponavljaš)

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim u uputstvu ploÄe koju imaÅ¡ (ako si taÄno naveo model), ona nema digitalni audio izlaz, nema Äak ni s/pdif out konektor na ploÄi... U tom sluÄaju, moraćeÅ¡ da naÄ‘eÅ¡ neku zvuÄnu kartu sa dig. audio izlazom.

 

Ja ću ti svakako poslati minidisc, pa ti vidi kako da ga povežeÅ¡. Možda joÅ¡ neko ima ovu ploÄu pa neka da neku informaciju oko s/pdif out-a.

ok, onda kupujem neki asus xonar, pa da vidimo kakav ce biti sound....jupiiiiii........cujemo se o oskustvima sa novim setupom sound sistema na balkanskii nacin, sitno al dinamitno.........a inace dajem sve preporuke za monitor audio zvucnike u sprezi sa sansuijem ka pojacalom.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...