Jump to content


Opera consonance orfeo...moje misljenje


kotor

Recommended Posts

Poslije dosta razmisljanja,dali uzeti ili ne,prije nekih 5-6 dana sam ga parkirao na policu,njega i opera consonance pojacalo-o pojacalu poslije testiranja-.O cd-u mogu da kazem da je jedan od najboljih ako ne i najbolji koji sam ikad imao.

Prosto nevjerovatno kako to zvuci,koliko je prostrana slusna slika,toplina zvuka...ama sve.Totalno sam ostao bez teksta.Ovo je definitivno uredjaj koji cu staviti po strani da uzivam u njemu.

ZNACI ZA ONE KOJI SLABO VIDE...NIJE OGLAS ZA PRODAJU I NIJE NA PRODAJU...

Nego da se vrnem temi.Prvo sto me fasciniralo je kutija u kojoj je stigo,nekih 22 kila od kojih ,,samo,, 18 kila je tezina samog cd uredjaja.Izrada,izgled,daljinski..nevjerovatna detaljnost i ljepota,lijepo da covjek uziva...Mislio sam se dali da ga ustekam u struju ili jedno dva -tri dana samo da ga gledam..haahaha.

Stvarno totalni vrh.Ali najbolje slijedi...

Ovih dana sam uspio da ga testiram,ali iskreno na prvu loptu sam ukapirao sto sam kupio...Mark Knopfler kao da je bio samnom u prostoru...onda je uslijedio pink floyd,chris camozzi...i sve je bilo jasno poslije prve po ure slusanja.TVRDIM...slusao sam opera consonance reference 2.2. da ovaj bolje svira...jednostavo se kod ovog cd-a osjeca ona toplina i neka blaga siroka zvucna slika.Mada iskreno sve zavisi i od ostatka sistema,sa cim je uparen....mozda bi kod mene i opera reference cd isto vrhunski zvucao....ko ce ga znat.Imao sam poprilicno dobrih i jako ozbiljnih cd uredjaja,pa i nekih ,,izvikanih,,i nabudzenih,ali ovaj cd je daleko i predaleko od tih cd uredjaja.

Sve u svemu,ako imate prilike da uzmete ovaj model cd-a,kupujte...ne razmisljajte ni sekunde.Ja sam totalno odusevljen,ovo je mnogo ozbiljna high end masina.

Link to comment
Share on other sites

Evo konacno sa drugom ubacismo ove slike.To su ,,masine,,....U medjuvremenu sam testirao i pojacalo i mogu samo da kazem...cista desetka.Cak mi se cini da najbolje rade kad su ,,upareni,,opera cd i opera pojacalo.Cd definitivno od kad radim sa tehnikom...a radim vec nekih 24 godine,bolji nisam imao...pojacalo sam imao bolje,ali ovaj komplet je toliko otvoren,detaljan i topao sa zvukom da ostavlja bez teksta.

Primjetio sam da ovaj komplet jednostavno trazi jos bolje kablove,jer sam od druga pozajmio siltech,mislim royal se,i tu je bilo toliko detalja u zvuku da je to prosto nevjerovatno...e,sad koliko se ,,otvoriti,,za kablove..neznam ni sam...imam odlicnih kablova,ali nesto preskupih bas i nemam.Nazalost u crnu goru ima toliko audiofila da mogu stati na prste jedne ruke,a ne jos da od nekog od njih pozajmim neki totalni high ned kabel na slusanje,da ne pominjem strujne letve,high ned strujne kablove...uhhh...misaona imenica...

To ce vjerovatno biti moj sledeci ulog,jer ove dvije komponente to zasluzuju.

U medjuvremenu treba da mi stigne jos jedno pojacalo,ako bogda iz zestoke klase high enda pa ce biti interesantno upariti ovaj cd sa njim.

Jedino sto sam stigo da probam je opera cd i exposure 3010s,i to radi izuzetno ali za nijansu bolje,detaljnije radi cd sa opera pojacalom.

Pozdrav svima :wave2 .Ako bude u medjuvremenu jos kakav ,,test,,pisacu o tome... :type

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prije neki dan su mi stigli interkonekt kablovi i zvucnicki kablovi SUPRA....Supra sword isl rca 30 anniversary limited...i Supra quattro 4.0 limited....Blagom rijecju sistem je ,,prodisao,,Pravi pogodak i zvucno i kako god.Prisutna je i neka blaga ostrina ali i toplina u zvuku,dosta detalja.Mogu da kazem da je sad sve na svoje mijesto i da sam prezadovoljan sa zvukom. :thumbsup2  :thumbsup2  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...